OBOS-banken kutter renten på lån
OBOS-banken har besluttet å kutte renten på bankens boliglån med inntil 0,15 prosentpoeng.

Beste rente vil etter dette være på 5,24 prosent for et grønt boliglån. Et rammelån 50% vil etter justeringen ha en rente på 5,41 prosent. Endringen trer i kraft fra og med 2. mai.
- Konkurransen om kundene spisser seg til, det er grunnen til å at vi nå kutter renten på flere av våre låneprodukter. Vi gjør ingenting med innskuddsrentene våre. Som kunde i OBOS-banken skal man være trygg på at du har konkurransedyktige betingelser, sier administrerende direktør i OBOS-banken Øistein Gamst Sandlie.
OBOS-banken har hatt en sterk kundetilvekst så langt i år, og kan vise til over 8000 nye nettbankkunder. Det mer er enn en dobling sammenlignet med samme periode i fjor.
- Bevegelsene i bankmarkedet er store for tiden. Vi tar imidlertid ikke den positive utviklingen for gitt, og vi er nødt til å være i forkant for å fortsatt fremstå som et godt alternativ. Derfor vurderer vi og justerer rentenivået vårt fortløpende, sier Sandlie.
Nøkkelord
Kontakter
Øistein Gamst SandlieAdministrerende direktør i OBOS-bankenOBOS-Banken
Tel:482 69 021oistein.gamst.sandlie@obos.noOm OBOS
OBOS BBL er en medlemsorganisasjon med over 500 000 medlemmer. Siden 1929 har vi skaffet våre medlemmer bolig, samt forvaltet disse på en trygg måte.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
Slik blir nye Nydalen7.5.2025 08:32:22 CEST | Pressemelding
700 boliger, en stor park og nytt liv i de karakteristiske trykkerihallene. Nå er planene for det store byutviklingsprosjektet i Nydalen i Oslo klare.
Bedring i boligutvikling for OBOS: – Vi gjør vårt ytterste for å holde aktiviteten oppe6.5.2025 13:13:14 CEST | Pressemelding
OBOS fikk et resultat før skatt på 154 millioner kroner i første kvartal 2025. Bank og forvaltning har solide positive bidrag, mens verdiendringer på næringseiendom og finansielle instrumenter trekker ned.
OBOS-prisene falt kraftig i april2.5.2025 10:50:33 CEST | Pressemelding
Prisene for brukte OBOS-boliger i Oslo falt med 3,8 prosent fra mars til april. På landsbasis falt prisene 3,2 prosent.
God førstekvartalsvekst for OBOS-banken29.4.2025 15:47:40 CEST | Pressemelding
9,4 prosent vekst i sum netto inntekter og 10,1 prosent resultatvekst er fasiten for OBOS-banken i årets første kvartal. – Det er mange bankkunder som er i bevegelse, sier banksjef Tore Weldingh.
Hurra-tall for Holmlia Senter15.4.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
OBOS’ kjøpesentre omsatte for 1,13 milliarder kroner i første kvartal. Blant de mange sentrene med omsetningsvekst er Holmlia Senter porteføljens sterkeste i kvartalet med 11 prosent omsetningsvekst.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom