Enighet i finans
23.4.2024 18:39:34 CEST | Finansforbundet | Pressemelding
Finansforbundet og Finans Norge kom i ettermiddag til enighet om et resultat i lønnsoppgjøret i finans. Det gis et generelt tillegg på 2,65 prosent, minimum 15 000 kroner til hver.
– Den totale lønnsrammen vi ble enige om er på 5,2 prosent. Dette er en ramme som gir våre medlemmer reallønnsvekst, sier forbundsleder Vigdis Mathisen.

– For oss har det vært viktig å sikre alle et godt sentralt tillegg, samtidig som det er rom for gode lokale oppgjør, sier Mathisen.
- Vi har medlemmer på alle lønnsnivå med ulik type kompetanse. Finansforbundet fikk gjennomslag for å utvide lønnsregulativet med seks trinn, noe som innebærer at enda flere finansansatte blir omfattet av lønnskapittelet i tariffavtalen.
Oppgjøret omfatter 22 000 ansatte i finans og gjelder fra 1. mai 2024.
Når det nå er enighet om det sentrale tillegget, er det tid for lokale oppgjør i hver enkelt bedrift.
Kontakter
Pål BehrensLeder Arbeidsliv. Advokat (H)Finansforbundet / Arbeidsliv
Tel:900 89 554paal.behrens@finansforbundet.noVigdis MathisenForbundsleder
Tel:952 36 141vigdis.mathisen@finansforbundet.noOm Finansforbundet
Finansforbundet er den største fagforeningen innen finanssektoren. Vi representerer over 35 000 medlemmer fra 300 bedrifter.
Følg pressemeldinger fra Finansforbundet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Finansforbundet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Finansforbundet
Finansforbundet: Manglende barnehageplass for desemberbarn gjør likelønnsgapet større7.10.2026 11:40:21 CEST | Pressemelding
Regjeringen sier de vil styrke likestillingen. Likevel står familier med barn født i desember fortsatt uten garanti for barnehageplass. Det er en regning som i stor grad sendes til mødrene.
Finansforbundet: – Vi må passe oss for å gjøre KI til en naturlov som automatisk betyr færre ansatte.6.10.2026 10:01:02 CEST | Pressemelding
DNB vil kutte rundt 400 årsverk i Technology & Services innen nyttår og viser til kunstig intelligens. Finansforbundet mener vi må passe oss for å gjøre KI til en naturlov som automatisk betyr færre ansatte.
Enighet i inkasso26.5.2026 16:24:56 CEST | Pressemelding
Finansforbundet og Finans Norge ble i ettermiddag enige i det sentrale lønnsoppgjøret for inkassoansatte. Oppgjøret gir et generelt tillegg på 1,95 prosent til alle.
Lønnsoppgjøret: Enighet i finans29.4.2026 21:55:06 CEST | Pressemelding
Finansforbundet og Finans Norge kom i kveld til enighet i årets lønnsoppgjør for finanssektoren. Alle omfattet av lønnsregulativet får et generelt tillegg på 2,3 prosent og minimum 13 000 kroner, med virkning fra 1.mai. I tillegg blir regulativet utvidet med fire lønnstrinn på toppen.
Finansforbundet savner tydelige ambisjoner i finansmarkedsmeldingen24.4.2026 12:45:50 CEST | Pressemelding
Finansforbundet er skuffet over at regjeringens finansmarkedsmelding ikke inneholder tydeligere politiske ambisjoner for utviklingen av norsk finansnæring.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom