Parat

Fortsatt mekling for hotell og restaurant

Del

Mandag morgen mekles det fortsatt på overtid i oppgjøret mellom Parat og NHO Reiseliv om riksavtalen. Det er dermed fortsatt fare for streik.

Parat og NHO Reiseliv ble natt til mandag er enige om å fortsette meklingen på overtid. Mandag morgen pågår meklingen fortsatt.

Oppgjøret omfatter Parats medlemmer i hotell-, restaurant- og flycateringbransjen.

Blir det ikke enighet hos Riksmekleren, tas 262 ansatte i første omgang ut i streik ved Plaza Hotel Oslo, Grand Hotel Oslo og Hotel Amerikalinjen. 

Kontakter

Om Parat

Parat er en partipolitisk uavhengig arbeidstakerorganisasjon med over 40 000 medlemmer i alle sektorer i arbeidslivet. Parat er en del av YS (Yrkesorganisasjonenes sentralforbund).

Følg pressemeldinger fra Parat

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Parat på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Parat

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye