Klart for alpin-NM i Hafjell
3.4.2024 08:52:37 CEST | Norges Skiforbund | Pressemelding
Denne uka er det klart for alpin-NM i Hafjell.
– Vi gleder oss til nok en uke med alpinrenn i Gudbrandsdalen, og det er imponerende hvor mange renn på det aller øverste nivået de har arrangert i vinter. Denne gangen får de nest beste måle seg mot de beste, og vi håper på flotte forhold. NM er for alpin-Norge et av de store høydepunktene i sesongen, sier sportssjef Claus Johan Ryste.
Det er Lillehammer Skiklub i samarbeid med Øyer Tretten IF som er teknisk arrangør for årets alpin NM. Mesterskapet gjennomføres i Hafjell alpinsenter. I Gudbrandsdalen i februar og mars er det blitt arrangert to World Cup-helger, E-cup finale før denne ukes alpin-NM.
– Vi ser frem til nye renn, og vi har aldri arrangert så mange renn som i vinter. Dette er rekord for oss, og totalt har vi cirka 100 frivillige i sving under denne ukes NM. Det ser ut som vi får fine forhold under konkurransedagene med kulde om natta, forteller leder for organisasjonskomiteen, Ole Kristian Kirkerud.
Program for NM:
Torsdag 4. april: Utfor, kvinner og menn
Fredag 5. april: Super-G, kvinner og menn, samt paraklasser
Lørdag 6. april: Storslalåm kvinner og menn, paraklasser
Søndag 7. april: Slalåm kvinner og menn, paraklasser
For mediene blir det arbeidsplasser i arenabygget i Hafjell.
Ta gjerne kontakt med Stein B. Olsen, tlf. 977 18 106 steinb@lillehammer.com eller Claes-Tommy Herland om dere trenger bistand under mesterskapet.
Se også sak på skiforbundet.no
https://www.skiforbundet.no/alpint/nyhetsarkiv/2024/4/klart-for-alpin-nm-i-hafjell/
Kontakter
Claes-Tommy HerlandMediekontakt Alpint
Tel:+47 92 82 72 83herland@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss?
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Tre norske kvinner deltar i historisk Planica-renn24.3.2026 08:06:34 CET | Pressemelding
Det er klart for sesongens siste World Cup-helg. For første gang får hoppjentene sette utfor i skiflygingsbakken i Planica.
Roger Finjord innstilt som ny president i Norges Skiforbund23.3.2026 09:30:09 CET | Pressemelding
Valgkomiteen i Norges Skiforbund innstiller Roger Finjord fra Øksfjord som ny presidentkandidat i Skiforbundet. Samtidig innstilles Ida Pinnerød fra Bodø som ny visepresidentkandidat. To sterke og erfarne lederprofiler står dermed klare til å ta Skiforbundet videre inn i en ny periode.
Langrenn: Medieinvitasjon SKI NM Lygna 27.-29. mars23.3.2026 08:12:24 CET | Presseinvitasjon
Vi ønsker mediene velkommen til NM 27.- 29. mars på Lygna.
Oppfølging fall Andrea Campregher22.3.2026 13:52:13 CET | Pressemelding
Denne pressemeldingen sendes på vegne av Vikersund:
Hedret med Hederspris20.3.2026 23:15:30 CET | Pressemelding
Ole Kristian Furuseth ble hedret med Norsk Alpinsports Hederspris på alpinaften under World Cup i Kvitfjell fredag kveld. Det var første gangen prisen er delt ut.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom