Endre Dahler tilsatt som ny lufthavnsjef for Andøya
12.3.2024 14:49:17 CET | Avinor | Pressemelding
Avinor har gleden av å kunngjøre tilsettelsen av Endre Dahler som ny lufthavnsjef for Andøya lufthavn Andenes.
Dahler er en erfaren leder med bakgrunn fra Luftforsvaret, og vil ta over styringen av lufthavnen fra 1. mai 2024.

Endre Dahler, 52 år, kommer fra stillingen som stasjonsgruppesjef på Andøya flystasjon, der han har opparbeidet seg omfattende erfaring innen luftfart og operasjonell ledelse. Han har vist gode evner til å håndtere komplekse oppgaver og har demonstrert en dyp forståelse for sikkerhetsaspekter knyttet til luftfart.
Dahler vil spille en viktig rolle i å etablere sivil drift på Andøya lufthavn og utvikle lufthavnen som et viktig knutepunkt for luftfart i regionen. Han vil ivareta og utvikle samarbeidet med lokale og regionale interessenter, samt sørge for at lufthavnen vil levere sikker og stabil drift til passasjerer og flyselskaper.
Dahler ser frem til å ta fatt på oppdraget som lufthavnsjef og vil jobbe tett med ansatte og samarbeidspartnere på Andøya lufthavn.
Avinor ønsker Endre Dahler hjertelig velkommen som lufthavnsjef for Andøya. – Vi er overbevist om at hans sterke lederegenskaper og omfattende erfaring vil bidra til å styrke lufthavnens posisjon og videreutvikle dens potensial, sier konserndirektør for regionale lufthavner i Avinor, Anders Kirsebom.
For ytterligere informasjon, vennligst kontakt:
Områdesjef Finn Ove Hofstad
E-post: finn.ove.hofstad@avinor.no
Telefon: 92643509
Nøkkelord
Bilder

Avinor har ansvar for 43 statlig eide lufthavner, og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.
Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling av el-fly, og leveranse av biodrivstoff til fly.
Avinor bidrar hvert år til 50 millioner sikre og effektive flyreiser. Om lag halvparten av disse er til og fra Oslo lufthavn.
Rundt 2.800 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinors virksomhet finansieres gjennom luftfartsavgifter og kommersiell virksomhet på flyplassene.
Følg pressemeldinger fra Avinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Avinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Avinor
Noreg som vinterdestinasjon er i vekst – fleire reisande i februar10.3.2026 11:32:00 CET | Pressemelding
3,8 millionar reiste gjennom Avinor sine lufthamner i februar. Dette er ein auke på 5 prosent samanlikna med same månad i fjor. Auken i talet på reisande ein såg i januar held fram i februar.
Air Cairo starter direkteruter fra Oslo til Egypt9.3.2026 14:00:36 CET | Aktuelt
Fra høsten starter Air Cairo ukentlige direkteruter fra Oslo lufthavn til Kairo og Hurghada.
Ekstra fraktfly fra Oslo lufthavn for å sikre eksport til Asia4.3.2026 14:08:39 CET | Pressemelding
Det settes opp to ekstra fraktfly fra Oslo lufthavn 12. og 19. mars. Flyene skal avlaste et marked med redusert kapasitet som følge av uro i Midtøsten og krigen i Ukraina.
Avinor lyser ut taxfree-kontrakter verdt opptil 50 milliarder kroner2.3.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
Avinor lyser nå ut nye taxfree-kontrakter ved 11 norske lufthavner. Kontraktene har en estimert samlet verdi på opptil 50 milliarder kroner, en forventet varighet på 8 år, og anbudsprosessen starter nå, i første kvartal 2026. Nye kontrakter vil tre i kraft fra 2028.
Grunnsteinen lagt for nytt flysikringsbygg i Bodø26.2.2026 16:41:58 CET | Pressemelding
I dag ble grunnsteinen lagt for Avinors nye flysikringsbygg i Bodø. Bygget får en sentral rolle i styringen av lufttrafikken i Nord- og Midt-Norge og er en viktig forutsetning for åpningen av nye Bodø lufthavn i 2029.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom