Endre Dahler tilsatt som ny lufthavnsjef for Andøya
Avinor har gleden av å kunngjøre tilsettelsen av Endre Dahler som ny lufthavnsjef for Andøya lufthavn Andenes.
Dahler er en erfaren leder med bakgrunn fra Luftforsvaret, og vil ta over styringen av lufthavnen fra 1. mai 2024.

Endre Dahler, 52 år, kommer fra stillingen som stasjonsgruppesjef på Andøya flystasjon, der han har opparbeidet seg omfattende erfaring innen luftfart og operasjonell ledelse. Han har vist gode evner til å håndtere komplekse oppgaver og har demonstrert en dyp forståelse for sikkerhetsaspekter knyttet til luftfart.
Dahler vil spille en viktig rolle i å etablere sivil drift på Andøya lufthavn og utvikle lufthavnen som et viktig knutepunkt for luftfart i regionen. Han vil ivareta og utvikle samarbeidet med lokale og regionale interessenter, samt sørge for at lufthavnen vil levere sikker og stabil drift til passasjerer og flyselskaper.
Dahler ser frem til å ta fatt på oppdraget som lufthavnsjef og vil jobbe tett med ansatte og samarbeidspartnere på Andøya lufthavn.
Avinor ønsker Endre Dahler hjertelig velkommen som lufthavnsjef for Andøya. – Vi er overbevist om at hans sterke lederegenskaper og omfattende erfaring vil bidra til å styrke lufthavnens posisjon og videreutvikle dens potensial, sier konserndirektør for regionale lufthavner i Avinor, Anders Kirsebom.
For ytterligere informasjon, vennligst kontakt:
Områdesjef Finn Ove Hofstad
E-post: finn.ove.hofstad@avinor.no
Telefon: 92643509
Nøkkelord
Bilder

Avinor har ansvar for 43 statlig eide lufthavner, og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.
Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling av el-fly, og leveranse av biodrivstoff til fly.
Avinor bidrar hvert år til 50 millioner sikre og effektive flyreiser. Om lag halvparten av disse er til og fra Oslo lufthavn.
Rundt 2.800 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinors virksomhet finansieres gjennom luftfartsavgifter og kommersiell virksomhet på flyplassene.
Følg pressemeldinger fra Avinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Avinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Avinor
Rutenyhet: Finnair til Sola – åpner ny rute til Helsinki og Stockholm13.11.2025 11:27:32 CET | Pressemelding
Stavanger får direkteforbindelse til Stockholm og samtidig en ny forbindelse til Helsinki når Finnair lanserer sin rute fra Sola sommeren 2026.
Avinor styrker kunnskapsgrunnlaget for hydrogen på norske lufthavner12.11.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Avinor har inngått avtale med Norconsult om å gjennomføre en mulighetsstudie for hydrogeninfrastruktur på flyplasser. Samtidig inviterer Avinor aktører gjennom en RFI (Request for Information) til å bidra med løsninger og ideer for testing av hydrogeninfrastruktur.
Moderat passasjerauke i oktober – vekst på utland inn i vintersesongen11.11.2025 12:15:00 CET | Pressemelding
I oktober reiste 4,8 millionar passasjerar gjennom Avinor sine lufthamner. Dette er ein auke på 2 prosent samanlikna med oktober i fjor. Hittil i år har trafikken auka med 3 prosent.
Felles internasjonal satsing for vinteren på Innlandet22.10.2025 11:05:00 CEST | Pressemelding
Avinor og Rada Reiseliv etablerer en ny reiselivssatsing for å bringe internasjonale turister til Innlandet. Det nyetablerte Rada trafikkråd skal sammen med sentrale aktører i Innlandet og Avinor jobbe målrettet for at en av Norges fineste regioner kommer ettertrykkelig på kartet i store internasjonale markeder.
Fjellene på Sanna skal pryde den nye lufthavnen: – Nå må kollegaene tenke på meg hver gang de er ute og flyr17.10.2025 17:57:59 CEST | Pressemelding
Hobbyfotograf Petter Rønningsen vil for fremtiden være uløselig knyttet til terminalbygget i Fagerlia.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom