Endelig et trygt alternativ til Finn.no når du skal kjøpe ny bruktbil
Bilbransjen har startet en seriøs og profesjonell nettaktør for å selge de beste bruktbilene i markedet uten fordyrende mellomledd. Nå er drive.no endelig etablert som et alternativ til Finn.no.
- I flere tiår har Finn.no for alle praktiske formål hatt monopol i Norge. For bilbransjen har det vært en kontinuerlig kamp for å ha et seriøst nettsted å selge bruktbil gjennom, og konkurranse på like vilkår. Men til slutt var det ingen andre alternativer enn å starte opp en egen digital markedsplass, derfor gikk NBF sammen med medlemmer og etablert DRIVE.no, sier Egil Steinsland, kommunikasjonssjef i Norges Bilbransjeforbund (NBF).
DRIVE.no skal romme de beste bruktbilene, levert av seriøse og profesjonelle forhandlere. Veien fra bilkjøper til forhandler skal være direkte, uten fordyrende mellomledd. I tillegg til bilannonser rommer DRIVE.no løsninger for å verdivurdere og selge bil, samt informasjon om bil og bilhold.
- DRIVE.no er allerede nå det beste verktøyet for å selge og kjøpe bil i Norge. Årsaken er at vi bruker innovative digitale verktøy med tilgang til store mengder data. Og, selvsagt, fordi våre eiere og brukere er seriøse aktører. Useriøse bruktbilselgere vil ikke slippe til hos oss, sier Eirik Foss Stene, daglig leder i DRIVE.no.
DRIVE.no ble etablert av NBF som organiserer norsk bilbransje sammen med 22 forhandlergrupperinger, og rundt 300 forhandlere. Den digitale plattformen skal sikre bilkjøpere og bilforhandlerne et moderne digitalt verktøy for håndtering, publisering, kjøp og salg av biler og tjenester.
- Bilbransjen har vært og er skeptiske til hvordan Finn.no har forvaltet sin rolle i det norske bilmarkedet. Vi er ikke alene og registrerer at eiendomsbransjen har sine initiativ. Til syvende og sist var det nødvendig å etablere DRIVE.no, avslutter Steinsland.
Teknologien er gjennomprøvd i Sverige. DRIVE har inngått en såkalt software-as-a-service avtale med Wayke Sweden AB. Det er denne teknologien som nå vil tilbys norske forhandlere. IT-strukturen i plattformen er skybasert, intelligent, lærende, og baserer seg på en containerstruktur.
Følgende forhandlere er medeiere i DRIVE:
Norges Bilbransjeforbund |
Nordvik Gruppen AS |
Bertel O. Steen Detalj AS |
Volvo Car Stor-Oslo AS |
Bilia Norge AS |
Bilbutikken1 AS |
Møller Bil AS |
Teknisk Bureau AS |
Sulland Gruppen AS |
Toyota Sørvest AS |
Nardo Bil Gruppen AS |
Auto 8-8 AS |
Motor Gruppen Detalj AS |
Harila AS |
Frydenbø Bil AS |
Gromstad Auto AS |
Gumpens Auto AS |
Fylkesnes Bil AS |
Kverneland Bil AS |
Holmen Motorservice AS |
Jægergruppen AS |
Hågen.no AS |
SPZ Bil As |
Nymo Bil AS |
RSA |
Elbilmek AS |
Albjerk Bil AS |
Opplæringskontoret for bilfag i Vestfold |
Autostrada Bil AS |
Sentrum Auto AS |
Autoriagruppen AS |
Skogen Bil AS |
Dahles Auto AS |
Solberg Bil AS |
Bil-Service AS |
Viking Kontroll AS |
For mer informasjon kontakt:
Eirik Foss Stene, daglig leder i DRIVE
Tlf: 934 84 565
E-post: eirik@drive.no
Nøkkelord
Kontakter
Egil SteinslandKommunikasjonssjef
Tel:99485268egil.steinsland@nbf.nonorgesbilbransjeforbund.blogBilder


Lenker
Om Norges Bilbransjeforbund (NBF)
Norges Bilbransjeforbund (NBF) er en landsdekkende interesseorganisasjon for nybilforhandlere og verksteder, og vi er tilsluttet NHO som bransje- og arbeidsgiverorganisasjon.
NBF er den samlende organisasjonen for aktører både innenfor lette og tunge kjøretøy. Vi organiserer merkeforhandlere, mekaniske verksteder, skade- og lakkverksteder, bilglassverksteder, dekkverksteder og bilbergere.

Følg pressemeldinger fra Norges Bilbransjeforbund (NBF)
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Bilbransjeforbund (NBF) på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Bilbransjeforbund (NBF)
Østfold er enda ikke et elbilfylke7.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Alle nye biler i Norge er i dag elbiler, men Østfold er likevel langt fra elektrisk. Bare 25 prosent av alle personbilene i fylket er elektriske. Norge har nådd målet for nybilsalget, men likevel er det langt igjen før alle biler er elektriske.
Trøndelag er enda ikke et elbilfylke7.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Alle nye biler i Norge er i dag elbiler, men Trøndelag er likevel langt fra elektrisk. Bare 25 prosent av alle personbilene i fylket er elektriske. Norge har nådd målet for nybilsalget, men likevel er det langt igjen før alle biler er elektriske.
Nordland er enda ikke et elbilfylke7.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Alle nye biler i Norge er i dag elbiler, men Nordland er likevel langt fra elektrisk. Bare 17 prosent av alle personbilene i fylket er elektriske. Norge har nådd målet for nybilsalget, men likevel er det langt igjen før alle biler er elektriske.
Finnmark er enda ikke et elbilfylke7.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Alle nye biler i Norge er i dag elbiler, men Finnmark er likevel langt fra elektrisk. Bare 8,4 prosent av alle personbilene i fylket er elektriske. Norge har nådd målet for nybilsalget, men likevel er det langt igjen før alle biler er elektriske.
Akershus er enda ikke et elbilfylke7.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Alle nye personbiler i Norge er i dag elbiler, men Akershus er likevel langt fra elektrisk. Bare 33 prosent av alle personbilene i Akershus er elektriske. Norge har nådd målet for nybilsalget, men likevel er det langt igjen før alle biler er elektriske.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom