Ny rammeavtale på regionalnett linje og kabel
Glitre Nett opplever stor etterspørsel etter økt nettkapasitet i sine nettområder, og skal i perioden fra 2024 gjennomføre flere store regionalnett linje- og kabelprosjekter. Dette er både opprusting av eksisterende anlegg, samt utbygging av hele nye anlegg. Nettpartner AS er nå valgt som leverandør og avtalepart for rammeavtale på regionalnett linje og kabel.

− I arbeidet med våre nye store prosjekter har vi valgt en samarbeidsmodell for gjennomføring, der det legges stor vekt på å hente ut synergier og effektivitet ved at samme aktør og ressurser deltar i flere prosjekter etter hverandre. Etter en grundig og omfattende innkjøpsprosess, er vi godt fornøyd med å få med oss Nettpartner som leverandør og avtalepartner, sier Jon Larsen-Frivoll, avdelingsleder innkjøp i Glitre Nett.
− Valget av Nettpartner som leverandør og samarbeidspartner med Glitre Nett har blitt gjennomført med bakgrunn i tildelingskriteriene pris, kvalitet, miljø og bærekraft, metodikk og erfaring med innovasjons- og forbedringsarbeider. Det har vært viktig for Glitre Nett å inngå avtale med en leverandør som ønsker og evner å være med på å gjøre en endring og forskjell, sier Jon Larsen-Frivoll.
Ny samarbeidsmodell
Samarbeidsmodellen som er valgt i rammeavtalen er ny for denne typen prosjektgjennomføring i markedet. Fokus i gjennomføringen av prosjektene vil være helse miljø og sikkerhet (HMS), bærekraftige løsninger og gjennomføring av prosjekter, reduksjon av gjennomføringstider, økt effektivitet, synergier og kompetanseheving underveis i kontraktsperioden, samt reduksjon av risiko og påslag i hele verdikjeden.
– Vi er svært fornøyde med å ha vunnet denne avtalen, og dette er en bekreftelse på at vi kan levere i henhold til kundens forventninger til oss som leverandør. Dette gir oss også en mulighet til å fortsette å videreutvikle selskapets kompetanse og gjennomføringsevne i et tett samarbeid med Glitre Nett, sier Anders Hauglie-Hanssen, administrerende direktør i Nettpartner.
Forsyningssikkerhet og bærekraft
Leveransene under rammeavtalen skal bidra til at Glitre Nett når sine mål om god forsyningssikkerhet og bærekraft, oppnår stor sluttkundetilfredshet, samt ivaretar sitt samfunnsansvar. Leveransen omfatter hele Glitre Netts konsesjonsområde på Agder, med opsjon for konsesjonsområdene i Buskerud og på Hadeland. Avtalen har en varighet inklusive opsjonsperioder på 8 år og en total maksimalverdi på 2 milliarder kroner.
Elektrifisering gjør samfunnet stadig mer avhengig av sikker strømforsyning. Glitre Nett skal de neste ti årene investere nærmere 20 milliarder kroner i videre utvikling av strømnettet for å dekke økt etterspørsel fra kundene.
Kontakter
Jon Larsen-FrivollAvdelingsleder innkjøpGlitre Nett
Tel:48192638jon.larsen-frivoll@glitrenett.noBilder

Om Glitre Nett
Glitre Nett er Norges nest største nettselskap, og sørger hver dag for at mer enn 320.000 nettkunder får strømmen levert. Vi skal sørge for at samfunnet skal fungere, både i dag og i fremtiden. Derfor er moderne teknologi og smarte energiløsninger en viktig del av vår hverdag. Glitre Nett er et resultat av fusjonen mellom Agder Energi Nett og Glitre Energi Nett. Selskapet har totalt mer enn 30.000 km med strømnett, mer enn 12.000 nettstasjoner, og 133 transformator- og koblingsstasjoner i Agder og i Buskerud. Glitre Nett har vel 370 ansatte , og er et heleid datterselskap i Å Energi.
Følg pressemeldinger fra Glitre Nett
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Glitre Nett på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Glitre Nett
Bærekraftsarbeid er et viktig bidrag til det grønne skiftet11.4.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
− Glitre Nett skal legge til rette for både industriutvikling, samfunnsutvikling og det grønne skiftet i våre regioner. Men, det er ikke mulig å levere strøm uten at det har en pris for miljøet. Derfor jobber vi hele tiden for å forstå vårt fotavtrykk bedre, slik at vi kan ta ansvar for dette, og redusere der det gir mest effekt.
Mål om høy kundetilfredshet med ny løsning2.4.2025 07:00:08 CEST | Pressemelding
For Glitre Nett er høy kundetilfredshet viktig. Med nærmere 320.000 kunder på Agder, i Buskerud og på Hadeland, sørger nettselskapet for at samfunnet fungerer. Nå skal et nytt kundeinformasjonssystem bidra til at selskapet kommer enda tettere på kundene.
Glitre Nett med ny elsikkerhetsekspert24.3.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Glitre Nett lanserer sin egen elsikkerhets-ekspert for barn og unge – Glitra. Målet er at også denne målgruppen får et mer bevisst forhold til elsikkerhet i hverdagen.
Tester ut topping av trær langs høyspentlinjene18.3.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
For å sikre strømforsyningen vil Glitre Nett teste ut topping av utvalgte trær langs høyspentlinjene. Arbeidet vil utføres med en spesialutviklet helikoptersag, som kutter toppen av risikotrær. Arbeidet starter opp i april, og skal skje på regionalnettlinjen mellom Brokke i Setesdal og Senumstad i Birkenes.
Nye tiltak skal bedre kapasitetsutfordringene i strømnettet27.2.2025 09:28:57 CET | Pressemelding
Økt elektrifisering av samfunnet skaper utfordringer i strømnettet. Etterspørselen etter kapasitet har de siste årene økt betydelig i Glitre Netts forsyningsområde. Nå jobbes det med å finne gode løsninger som kan bedre kapasitetsutfordringene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom