Lanserer fire nye kyllingprodukt med god dyrevelferd
Norsk Kylling og REMA 1000 lanserer denne uken nye kyllingprodukter som forbrukeren kan velge med god samvittighet. De fire nye Solvinge-produktene er produsert etter dyrevelferdsstandarden European Chicken Commitment (ECC) og styrker produktutvalget til helgekosen.

– Weekendserien er en oppdatert versjon av en gammel klassiker som endelig er tilbake i REMA 1000. Alle produktene kommer i aluminiumsskål som gjør det enkelt å tilberede. Den nye serien er et «helgeprodukt» som kan nytes med god samvittighet hele uken, forteller Sondre Qvist, kategorisjef for hvitt kjøtt i REMA 1000.
Gjør det enklere å velge dyrevelferd
Weekendserien er et rett-i-ovnen-konsept, og består av fryste produkter med lårfilet, kyllingbryst og en vingemiks. Dette er en nylansering og oppgradering av Lørdagskyllingen, som var et populært produkt i frysedisken.
Den fjerde nyheten som lanseres er Pulled Chicken eller «revet kylling». Dette produktet er sous vide-kokt lårfilet som forbrukeren selv river til saftige strimler av kylling med BBQ-smak. Qvist forteller at langtidsbehandlet kylling lenge har vært en etterspurt vare.
– Pulled Chicken er populær blant voksne og barn, og en slager som passer ypperlig i burgeren eller til fredagstacoen. Pulled Chicken er enkel å tilberede og et saftig og mørt kjøtt med smak av barbecue.
Bruker kun kylling som vokser saktere
Hvert år selges det over 20 millioner varer i REMA 1000 under Solvinge-merket. Alle kyllingproduktene er produsert med en kylling som vokser saktere, og etter den internasjonale dyrevelferdsstandarden, European Chicken Commitment (ECC). Dette har gitt betydelig bedre dyrevelferd.
– For Norsk Kylling er god dyrevelferd et verdivalg. Vi tror på ansvarlig og bærekraftig matproduksjon, og glad for at vi nå kan tilby enda flere produkter med ECC-sertifisert kylling i REMA 1000, sier Gisle Ranum, salgsdirektør i Norsk Kylling.
Spent på responsen
Norsk Kylling og kategoriavdelingen i REMA 1000 jobber kontinuerlig med produktutvikling for å kunne tilby et mangfoldig Solvinge-utvalg til forbrukeren.
– REMA 1000 skal dekke kundebehov med inspirasjon fra inn- og utland. Vi tester ideer og smaker, og vurderer nyheter ut fra potensial i markedet og ønskene fra kundene våre. Vi gleder oss til mottagelsen, og håper de fire nyhetene faller i smak, avslutter Qvist.
Nøkkelord
Kontakter
Hanne MarstrandKommunikasjonssjefNorsk Kylling AS
Tel:993 45 996hanne.marstrand@norsk-kylling.noBilder






Norsk Kylling
Norsk Kylling drifter en helintegrert verdikjede for bærekraftig produksjon av kylling. Sammen med 134 bønder i Midt-Norge leverer vi sunn og trygg mat av høy kvalitet. I 2022 ble vi den første produsenten i verden til å legge om hele produksjonen etter den internasjonale dyrevelferdsstandarden European Chicken Commitment (ECC).
Norsk Kylling AS er 100 % eid av REMA 1000 og har store ambisjoner for vekst og utvikling. Sammen arbeider vi kontinuerlig for å sikre god dyrevelferd og bærekraftig produksjon av hvitt kjøtt.
Følg pressemeldinger fra Norsk Kylling
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norsk Kylling på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norsk Kylling
Tilbakekalling av SOLVINGE KYLLING SALATKJØTT 200g26.6.2025 20:44:58 CEST | Pressemelding
Norsk Kylling AS tilbakekaller Solvinge Kylling Salatkjøtt 200g med batchnummer ID 144277 og holdbarhetsdato 10.07.2025. Årsaken er mistanke om utilstrekkelig varmebehandling av det spiseklare produktet.
Har kuttet utslippene med 5,5 prosent på ett år24.6.2025 09:01:00 CEST | Pressemelding
Bedre dyrevelferd på rugeriet, større andel fornybar energi og mer effektivt produksjonsutstyr har bidratt til at Norsk Kylling AS har kuttet utslippene med 5,5 prosent i 2024.
Tre nye bønder får leveringsavtale med Norsk Kylling AS28.5.2025 11:58:00 CEST | Pressemelding
Gode vekstprognoser bidrar til at Norsk Kylling AS tar inn tre nye produsenter i Midt-Norge. Avtalene går til Nortura-produsenter som står uten leveringsavtale, og øker produksjonen til Norsk Kylling AS med 318 000 kyllinger i året.
Betydelig vekst og overskudd for Norges største produsent av kylling som vokser saktere4.4.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Norsk Kylling AS økte omsetningen med 18 prosent og fikk et driftsresultat på 118 MNOK i 2024, en forbedring på 47 MNOK fra 2023. Totalt omsatte Norges største produsent av kylling som vokser saktere for 2 116 MNOK i fjor.
Solvinge er rangert som Norges mest bærekraftige merkevare for kylling12.3.2025 10:59:09 CET | Pressemelding
For tredje år på rad, er Solvinge rangert som den mest bærekraftige merkevaren for kylling. I Sustainable Brand Index, Europas største uavhengige merkevarestudie om bærekraft, klatrer Solvinge ni plasseringer, og er rangert som den 14 mest bærekraftige av alle merkevarer i Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom