90 år feires med verdens (?) største bursdagskrone
I dag er det 90 år siden fem kamerater sammen dannet hva vi i dag kjenner som Norges eldste flyselskap og luftfartskonsern. 19. februar 1934 er markert med boller og ballonger, jubileumsflyvinger og besøk av barnehagebarn som har pyntet verdens (?) største bursdagskrone.

Fra flyvinger på Ingierstrand og frossent Bogstadvannet i Oslo, til dagens rutenett med nesten 50 destinasjoner i inn- og utland. Ett selskap som hele veien har utviklet seg til det luftfartsselskapet Widerøe i dag er med 3500 ansatte.
I dag har vi feiret. Vi har feiret kundene våre som velger å fly med oss, vi har feiret ansatte som er det virkelige Widerøe og vi har feiret flyene sammen med barnehagebarn fra Breivika barnehave i Bodø. Høstens skolebarn og fremtidens piloter og flyteknikere. Vi har sunget bursdagssang og pyntet verdens største (?) bursdagskrone. Og hvem fikk den på hodet? Jo, ett av widerøeflyene. Flott og stolt sto hun og glitret i solen med krone på hodet på første gang. …og kanskje eneste gang.
I dag var det Widerøes verdier som sto i fokus. 3500 folkelige, omtenksomme, pålitelige og engasjerte widerøere har gratulert hverandre med dagen og spiste kake med begge hender.
Hurra for oss, hurra for Widerøe i dag!
----
Kontakter
Widerøe pressevakttelefonPressehenvendelser
Tel:+47 989 01 500KommunikasjonsAvdeling@wideroe.noBilder









Om oss
Widerøe er Norges eldste luftfartskonsern med over 3500 engasjerte medarbeidere. Konsernet består av datterselskapene Widerøe`s Flyveselskap AS, Widerøe Ground Handling AS, Widerøe Technical Services AS, Widerøe Zero AS, Widerøe Property AS og Widerøe Asset AS.
I Distrikts-Norge er Widerøes flyvninger av stor betydning for både næringsliv, helsevesen, utdanning, reiseliv og kultur, og fungerer som distriktenes kollektivtransport. Widerøe Ground Handling håndterer bakketjenester på 42 lufthavner i Norge og Widerøe Technical Services er representert med tekniske baser og tjenester på fem ulike destinasjoner i Norge.
Widerøe-konsernet eies av Flyco og Fjord1 med eierandeler på henholdsvis 66 og 34 prosent.
Følg pressemeldinger fra Widerøe
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Widerøe på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Widerøe
Widerøe fornøyd med august-tallene – beste regularitet i august på 14 år4.9.2025 08:01:45 CEST | Pressemelding
Driften i Widerøes Flyveselskap har vært stabil gjennom sommeren, og august markerte seg med den beste regulariteten på 14 år. Dette har også gitt positivt utslag på inntektene. Kapasiteten var noe lavere enn i august 2024, men kabinfaktoren økte.
Stabil sommerdrift og Widerøe tar sats for høsten6.8.2025 08:48:45 CEST | Pressemelding
Nordmenn satt lenger på gjerdet før sommerferien ble bestilt i år, men da varmen gjorde sitt inntog, skjøt bookingene fart. Widerøe har økt både fokus og kapasitet på innenlands flyvninger i sommer, og det er stor tilfredshet med meget god regularitet i juli på selskapets regionale ruter.
Passasjerrekord for juni – og ny milepæl for Widerøe: Over 4 millioner passasjerer på ett år4.7.2025 08:01:28 CEST | Pressemelding
Juni ble en rekordmåned for Widerøe – intet mindre enn et hattrick: Den beste juni noensinne, den beste enkeltmåneden i selskapets historie, og for aller første gang har Widerøe passert fire millioner reisende i løpet av rullerende 12 måneder. Internasjonale turister strømmer til Norge for såkalte coolcations, og Widerøe setter samtidig nye kapasitetsrekorder denne sommeren. Men, det finnes fortsatt ledige seter.
Sterk kapasitetsvekst: Widerøe satser videre på Norge5.6.2025 08:11:58 CEST | Pressemelding
Widerøe rundet av våren med en økning i både antall passasjerer og frekvenser sammenlignet med mai 2024. Pristilfredsheten har steget jevnt det siste året etter innføringen av halvert makspris på anbudsnettet. Flyselskapet øker kapasiteten ytterligere og legger til rette for tidenes Norgesferie med et historisk rutetilbud.
Eksklusiv førpremiere i 3000 kvm hangar: Flesland ble Hollywood for én kveld20.5.2025 21:23:05 CEST | Pressemelding
Årets mest actionspekkede kveld er godt i gang i Widerøes flyhangar på Flesland! Med nesten 1500 gjester viser vi – sammen med Bergen Kino – Norges førpremiere på det som ryktes å være den aller siste Mission: Impossible-filmen. Og det hele skjer i et autentisk luftfartsmiljø, hvor lukten av popcorn og jetfuel blandes idet Tom Cruise farer over et enormt lerret foran hangardøren.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom