ALLE HATER CHRIS er et faktum

I oktober slapp han låten "Kåmon" med Roc Boyz. Et frieri og et utdrikningslag i Amsterdam senere så dundret låta inn på #2 på den norske topplisten – og har bikket over 2,5 millioner streams. Kåmon skulle være siste runde før man fikk orden på ting og tang, en siste dans før vi skulle inn i bryllup. Slik ble det ikke. Høsten har vært preget av rykter, noen sanne – andre ikke. Det måtte rett og slett bli en låt, og med seg på laget fikk han selveste Arif Murakami. Arif som på mange måter har vært en storebror og en støttespiller ble den perfekte rådgiveren i denne ryktetravle høsten.
«Ryktet sier» kom 12. januar og ble siste store drypp før man nå står i et bryllup og ikke minst ALLE HATER CHRIS.
Chris skal jo gifte seg, ikke den rette forstand. Kjærlighet har vært gift for han. Albumet streifer innom det triste, det dystre – «har du noen gang sett noe så trist blitt fortalt så vakkert».
Chris Abolade forteller:
«Historien bak albumet handler om mine tanker om livet og mine opplevelser frem til nå. Den mørke siden og den lyse siden. Albumet er en reise gjennom hele følelsesregisteret mitt, som jeg har prøvd å få frem i låtene.
Frieriet for meg var et startskudd, hvor jeg ville fange fans, venner og lyttere. Å vise frem album verden vi skulle dykke inn i. Jeg har på en måte fremført et ekte live teater for publikum på sosiale medier i snart over et år. Nettopp for å gi følelsen av hva jeg forteller i albumet så ekte som mulig når det først kommer ut.
At jeg i det hele tatt skulle gifte meg, på ekte, er så langt i fra hvor jeg står som et menneske nå. Som veldig mange rundt meg også vet.
Jeg ville skape et dyr, et beist og en karakter som folk snakket om og lurte på om det var ekte eller ikke. Bruden har aldri eksistert. Hun er bare et symbol på alt og alle jeg er redd for å skuffe. Et symbol på et liv jeg en gang kan gi hele hjertet mitt til og alt jeg frykter i livet. Ekte kjærlighet. Det vondeste i verden er å miste noe man på ekte elsker. Det gjør vondt det!
Bryllup er bare et visuelt bilde på kjærlighet og følelser for meg. Det inneholder alt fra: sorg, familie, støtte, kjærlighet, håp, begjær, skyld, redsel, tårer, glede, kaos, løfter, brutte løfter, nye veier, spenning, fest og vennskap. Alt albumet mitt står for".
Albumet er skrevet med produsenter som Kristoffer Grobstok, Lasse Digre, Andreas Bache-Wiig, Elias Melkersen aka Figtape og STATE.
Artistene han har med seg er og et aldri så lite stjernelag: Vinni, Makosir, Amara, Hillari og ikke minst nevnte Arif og Roc Boyz. Ryktene sier (de stopper ikke nei) at det også vil være et dansk gjesteinnslag på albumet som vil bli sluppet rundt månedsskifte.
Chris Abolade er en mann med mange talenter. Ikke nok med at han er en sterk låtskriver og artist, men fyren har også ferdigheter når det kommer til foto, film og kunst. Han har vært en del av kunstnerkollektivet Broslo, før han i 2017 startet sin karriere som artist med debutsingelen «Mandag». Året etter slo han for alvor gjennom med singelen «Tranquilo» som har strømmet til over 11 millioner på Spotify. Siden har musikken kommet på løpende bånd med album- og kortfilmslipp med sin kompis Amara. Nå står livet hans de siste årene for tur, nemlig «Alle hater Chris», et album med stjernespekkede gjester.
I slutten av februar tar han med seg prosjektet og drar ut på turné. Første stopp er Oslo og Rockefeller 29. Februar, etterfulgt av Grimstad, Kristiansand, Tromsø, Finnsnes, Bergen og Stavanger. Billetter kan kjøpes her: https://allehaterchris.no
Nøkkelord
Kontakter
Sarah ElachihebPromotion - Universal Music Norge
sarah.elachiheb@umusic.comSilje HopeEMI
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder


Lenker
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Marcus og Martinus tolker Marit Larsen i sesongens andre episode av Hver gang vi møtes!12.1.2026 08:30:00 CET | Pressemelding
Når Marit Larsen skal tolkes i andre episode av Hver gang vi møtes, fremfører Marcus & Martinus sin versjon av «Don’t Save Me»: «Ta meg tilbake». Espen Lind, Marit Larsen, Herborg Kråkevik, Synne Vo, Musti, André Jensen (Hagle) og duoen Marcus og Martinus utgjør artistrekken i den 16. sesongen av «Hver gang vi møtes». I vakre, frodige omgivelser på Hadeland har de skapt nye, magiske musikkøyeblikk. «Don’t Save Me» er låten som umiddelbart fanget duoens oppmerksomhet, og som de har hatt et forhold til siden de var yngre. I sin tolkning har Marcus & Martinus valgt å snu perspektivet i teksten og fortelle historien fra et mannlig ståsted. Resultatet er en nær og sår versjon, fremført med stor respekt for originalen. Responsen fra Marit Larsen var veldig positiv – til stor lettelse for en nervøs, men stolt duo. Hør låten HER. «Ta meg tilbake» følger opp suksessen til «Nattevandrer», som allerede har fått enorm respons og klatret inn på topp 10 i Norge – og markerer nok et sterkt norskspråk
Start 2026 rett med Ys1 - OnaOna8.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 9. januar slipper stjerneskuddet Ys1 «OnaOna» - en lys og energisk kjærlighetslåt om å ha det bra.
Marcus og Martinus er klare for Hver gang vi møtes – første singel «Nattevandrer» ute nå!3.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Marcus & Martinus gir nytt liv til Espen Linds «Night Rider» fra 2008 – en tolkning de har gjort på norsk. Espen Lind, Marit Larsen, Herborg Kråkevik, Synne Vo, Musti, André Jensen (Hagle) og duoen Marcus og Martinus utgjør artistrekken i den 16. sesongen av «Hver gang vi møtes». I vakre, frodige omgivelser på Hadeland har de skapt nye, magiske musikkøyeblikk. Årets første hedersgjest er selveste Espen Lind, og i den anledning slipper Marcus & Martinus «Nattevandrer» – deres norske tolkning av «Night Rider» fra 2008. De har valgt låten fordi de mener den fortjener større anerkjennelse, og fordi tematikken treffer dem personlig: «Vi syntes det var en utrolig fin sang som ikke har fått nok creds. Den handler om at det kan være ensomt å være artist, og det kan vi relatere oss til», sier Marcus & Martinus. Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. Sesongen har premiere lørdag 3. januar. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Aren
Dagny varmer opp for Katy Perry!18.12.2025 16:13:12 CET | Pressemelding
Popdronningen Dagny varmer opp for den internasjonale superstjernen Katy Perry under Jazz Open Festival i Stuttgart 8. juli 2026.
Årets mest streamede norske artist 20253.12.2025 14:34:38 CET | Pressemelding
Fredag den 28. november tok Tobias Sten med seg 2 av 4 priser på årets P3 Gull, med prisen for "Årets Gjennombrudd" og "Årets Låt", et snaut år etter hans første utgivelse. I dag er det bekfreftet at Tobias Sten er den mest streamede norske artisten i 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom