Birk Ruud vant slopestyle i Laax
21.1.2024 16:36:15 CET | Norges Skiforbund | Pressemelding
Birk Ruud innfridde forventningene og vant dagens slopestyle i Laax, Sveits.

Ruud vant med poengsummen 87,01 foran amerikanske Forehand og kanadiske Moffatt i en jevn konkurranse med mange gode runs.
Les hele saken på skiforbundet.no
https://www.skiforbundet.no/freeski/nyhetsarkiv/2024/1/birk-ruud-vant-slopestyle-i-laax/
Sportssjef Christoffer Schach, treffes på tlf. 915 57 664
Kontakter
Claes-Tommy HerlandMediekontakt Freeski
Tel:+47 92 82 72 83herland@skiforbundet.noBilder

Om Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss, klipp på Følg oss øverst på vårt presserom på NTB.
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Klare for Tignes17.3.2026 10:24:37 CET | Pressemelding
Gullvinnerne fra Itaia-OL, Birk Ruud og Tormod Frostad, er klare for renn igjen. Både slopestyle og Big Air er på programmet i World Cup i franske Tignes denne uka.
Klart for skiflygingsfest i Vikersund17.3.2026 09:26:06 CET | Pressemelding
Hopplandslaget er klare for en helg med lange svev i Vikersundbakken. Norge stiller med 12 hoppere på hjemmebane.
Langrenn: Medieservice World Cup-finale Lake Placid16.3.2026 14:59:43 CET | Pressemelding
Norges Skiforbund Langrenn prøver å legge best mulig til rette for media som ikke er onsite under World Cup-finalen i USA.
Klart for World Cup-finale16.3.2026 09:59:05 CET | Pressemelding
Det er klart for World Cup-finale i Kvitfjell og Hafjell 19.-25. mars.
Forlenger samarbeidet13.3.2026 12:36:04 CET | Pressemelding
Gilde forlenger samarbeidet med Langrennsjentene til 2028 med skijentene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom