NRK

Dette er kveldens duettpartnere i Maskorama

9.12.2023 17:00:30 CET | NRK | Pressemelding

Del

Aleksander With, Alessandra, Mari Bella og YLVA er klare for å synge duett med deltakerne i årets nest siste Maskorama-sending.

Mari Bella skal synge duett med Romvesenet i kveldens Maskorama.
Mari Bella skal synge duett med Romvesenet i kveldens Maskorama. Foto: Monster/NRK

Nok en gang skal deltakerne fremføre to låter, men denne gangen er de ikke alene. Med på scenen har de hver sin kjente, norske artist.

– Det blir en helt ny opplevelse. Selv om Romvesenet er sprudlende og har mye i seg, så er det litt vanskelig å se forbi at det er et menneske inni der og det å ikke kunne se ansiktsuttrykk er veldig spesielt, sier Mari Bella. 

19 år gamle Mari Bella tok nylig andreplassen i Stjernekamp. Nå er hun klar for å synge duett med Romvesenet. Sammen skal de synge Rihanna-låta “Only Girl (In the World)”.  

null
Foto: Monster/NRK

Aleksander With deltok også i årets Stjernekamp. Han skal stå på scenen sammen med Spirrevippen. De skal fremføre Donna Lewis-låta “I Love You Always Forever”.  

– Dette blir det rareste jeg har gjort på en stund. Jeg tror det er lurt å bestemme seg for at man vet hvem som er bak maska, selv om man ikke gjør det, ellers blir man bare stående å lure på hvem det er mens man synger. Det er nok ikke så hensiktsmessig, forteller Aleksander With.  

Han tror detektivpanelet er inne på noe med sine gjett: 

– Jeg har nok blitt litt farget av hvem panelet har nevnt at det kan være. Jeg har en følelse av at det er noe i det de har sagt, sier With. 

null
Foto: Monster/NRK

Spøkelset skal få synge sammen med vinneren av MGP 2023, Alessandra. Sammen skal de synge låta “Bang Bang” av Jessie J, Ariana Grande og Nicki Minaj.  

– Det er veldig rart og spesielt å synge mot en maske, men jeg tror det blir kjempebra. Jeg elsker låta og gleder meg skikkelig til å lage show på scenen!, sier Alessandra 

null
Foto: Monster/NRK

YLVA ble kjent gjennom deltakelsen i TV2-programmet “The Stream” i 2016, hvor hun endte opp på andreplass. Hun deltok også i NRK-programmet “De neste” i 2021. Hun og Kattepusen skal fremføre “Toxic” av Britney Spears. En låt YLVA synes kler dem begge. 

– Det å synge med noen du ikke kan se ansiktet til er jo kjemperart, men Kattepusen har et bra kroppsspråk så jeg tror det kommer til å bli gøy! Bak maska tror jeg det befinner seg en veldig talentfull og litt sassy person. En om liker å være litt dramatisk, sier YLVA.  

Følg Maskorama fra kl. 19:50 på NRK. 

Kontakter

Bilder

Foto: Monster/NRK
Last ned bilde
Foto: Monster/NRK
Last ned bilde
Foto: Monster/NRK
Last ned bilde
Foto: Monster/NRK
Last ned bilde
Foto: Monster/NRK
Last ned bilde
Foto: Monster/NRK
Last ned bilde
Foto: Monster/NRK
Last ned bilde
Foto: Monster/NRK
Last ned bilde
Foto: Monster/NRK
Last ned bilde
Foto: Monster/NRK
Last ned bilde
Foto: Monster/NRK
Last ned bilde

Om NRK

NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.

Følg pressemeldinger fra NRK

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra NRK

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye