Appetitt utvider sortimentet av hundefôr
I samarbeid med nytt datterselskap lanserer Felleskjøpet fem nye våtfôr fra den velkjente Appetitt-merkevaren.

Det handler om pølser, helse og bærekraft når Felleskjøpet Agri sammen med Halla Petfood lanserer pølsene laget på nøye utvalgte nordiske ingredienser. Tidligere i år ble det kjent at Felleskjøpet kjøper seg inn med en eierandel på 49 prosent i den svenske familiebedriften, med mål om styrke egen verdikjede innen kjæledyr.
–Dette er det første, konkrete resultatet etter samarbeidet vi inngikk i fjor. Vi er stolte av å kunne supplere vårt sortiment av hundefôr sammen med Halla, og har stor tro på våtfôr i pølseform. Både Halla og Felleskjøpet legger stor vekt på å bidra til en bærekraftig utvikling, så vi er veldig glade for å utvikle samarbeidet videre. Med lansering av våtfôr fra Appetitt tar vi enda et steg på veien mot vårt mål om å bli ledende på produkter innen dyrefôr, sier Elin Prangerød, direktør Kjæledyr i Felleskjøpet Agri.
De nye våtfôrpølsene er basert på kortreiste, svenske kjøttvarer av høy kvalitet, og produksjonen skjer på Hallas gård utenfor Skara i Västra Götaland.
Et fôr for alle
Med de nye pølsene ønsker Felleskjøpet å tilby våtfôr fra Appetitt for alle forskjellige smaker, behov og aldre. Derfor lanseres flere forskjellige varianter som passer alt fra valper til voksne hunder med forskjellig aktivitetsnivå og næringsbehov.
Et godt hundefôr skal også være enkelt å bruke. En pølse kan enkelt tas med på tur for å tilføre mer energi til hunden, eller som et mellommåltid for hunder i arbeid. Pølsebiter kan også legges i vannet for å få hunden til å drikke mer ved behov.
Flere produkter i 2024
Onsdag 22. november var det innvielsesseremoni av den nye produksjonen i lokalene til Halla.
De nye produktene vil finnes i Felleskjøpet-butikker over hele landet i løpet av desember.
– Det er med stor glede vi endelig kan begynne produksjonen av den første produktkategorien til Felleskjøpet i Norge og Granngården i Sverige. Dette er bare starten. I vår felles satsing kommer vil å lansere flere produkter gjennom 2024, sier Stefan Jern, administrerende direktør i Halla Petfood.
Nøkkelord
Kontakter
Sigbjørn VedeldSeniorrådgiver kommunikasjon
Tel:+47 932 45 367sigbjorn.vedeld@felleskjopet.noBilder


Felleskjøpet Agri har en omsetning på 20,2 milliarder i 2022 og har i overkant av 4 000 ansatte. Felleskjøpet er viktigste leverandør av teknologi og driftsmidler til norsk landbruk og har rundt 100 butikker rettet mot bønder og forbrukere i Norge. Felleskjøpet eier Granngården i Sverige som også har rundt 100 butikker rettet mot samme målgruppe. Vår virksomhet omfatter også eiendomsdrift, brød og bakervarer, samt utstyr til park, anlegg og kjæledyr. Felleskjøpet Agri er et samvirke eid av i rundt 39 000 bønder. Felleskjøpet Agri er markedsregulator for korn og innkjøps- og salgssamvirke for medlemmene. Felleskjøpet Agris hovedmål er å bidra til å styrke medlemmenes økonomi på kort og lang sikt.
Følg pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Felleskjøpet Agri på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Felleskjøpet og landbruket er en bærebjelke for beredskapen28.1.2025 09:11:52 CET | Pressemelding
God beredskap er allerede en del av den daglige driften til Felleskjøpet. Nå varsler samvirket tiltak for å bli enda bedre.
Felleskjøpet inngår avtale med Dewulf – styrker norsk grøntnæring13.1.2025 12:09:14 CET | Pressemelding
Felleskjøpet har signert en avtale med den anerkjente maskinprodusenten Dewulf, som vil levere spesialisert utstyr til norske grøntprodusenter.
Kornkonferansen 2025: Fokus på norsk kornproduksjons framtid7.1.2025 13:08:47 CET | Pressemelding
Det er klart for kornbransjens viktigste møteplass. Dette skjer på Kornkonferansen 2025.
John Deere er Norges mest populære traktor – for fjerde år på rad3.1.2025 10:47:23 CET | Pressemelding
Med en markedsandel på 22,66 % og 521 registrerte traktorer i 2024 bekrefter John Deere sin posisjon som det mest populære traktormerket i Norge.
Kronikk: Husk hvem som produserer julematen din13.12.2024 07:54:50 CET | Leserinnlegg
Vi bor i et av verdens beste land, men også et av de mest sårbare når det kommer til matforsyning. Forbrukeren er sjefen for å fikse det.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom