Felleskjøpet Agri

Felleskjøpet befester posisjonen i omdømmetoppen

21.10.2026 11:05:15 CEST | Felleskjøpet Agri | Pressemelding

Del

Felleskjøpet beholder femteplassen i Ipsos' årlige omdømmemåling blant Norges 101 største selskaper. Samtidig øker andelen som har et godt inntrykk av selskapet fra 73 til 77 prosent.

Felleskjøpet har de siste årene jobbet målrettet med å styrke merkevaren og vise at selskapet har mye å tilby også utenfor landbruket. Gjennom satsingen «Felleskjøpet er for alle» ønsker selskapet å nå ut til flere forbrukere, samtidig som den sterke forankringen i norsk landbruk videreføres.
Felleskjøpet har de siste årene jobbet målrettet med å styrke merkevaren og vise at selskapet har mye å tilby også utenfor landbruket. Gjennom satsingen «Felleskjøpet er for alle» ønsker selskapet å nå ut til flere forbrukere, samtidig som den sterke forankringen i norsk landbruk videreføres. (Illustrasjonsfoto: Aksel Jermstad / byAksel)

– At vi igjen er helt i toppen, er en anerkjennelse av den store innsatsen som legges ned av våre ansatte og eiere hver eneste dag. Det er mye styrke i grønt og gult! Vi er glade for plasseringen, og ikke minst for at enda flere har et godt inntrykk av Felleskjøpet, sier Line Hildonen Ramstad, konserndirektør for marked og kommunikasjon i Felleskjøpet.

Vil nå ut til flere

Felleskjøpet har de siste årene jobbet målrettet med å styrke merkevaren og vise at selskapet har mye å tilby også utenfor landbruket. Gjennom satsingen ønsker selskapet å nå ut til flere forbrukere, samtidig som den sterke forankringen i norsk landbruk videreføres.

Tidligere i år ble Felleskjøpet tildelt Gullfisken for reklamekampanjen «Felleskjøpet er for alle».

– Bonden og norsk matproduksjon er selve fundamentet vårt. Samtidig ønsker vi å vise at kunnskapen, produktene og løsningene våre er relevante for langt flere. Det er dette vi jobber med gjennom «Felleskjøpet er for alle». Derfor er det ekstra hyggelig å se at stadig flere har et godt inntrykk av oss, sier Ramstad.

– Viktig ansvar

Ipsos trekker særlig fram Felleskjøpets sterke kobling til landbruket og norsk verdiskaping. Vipps, Vinmonopolet, NRK og TINE ligger foran Felleskjøpet på listen, som ble offentliggjort tirsdag 20. oktober.

– Et godt omdømme er noe vi må gjøre oss fortjent til hver eneste dag. Som samvirke eid av bønder har vi en viktig rolle i norsk matproduksjon og verdiskaping over hele landet. Det er et ansvar vi tar på alvor, avslutter Line Hildonen Ramstad.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Line Hildonen Ramstad er markeds- og kommunikasjonsdirektør i Felleskjøpet Agri.
Line Hildonen Ramstad er markeds- og kommunikasjonsdirektør i Felleskjøpet Agri.
(Foto: Felleskjøpet)
Last ned bilde

Felleskjøpet Agri hadde en omsetning på 22,4 milliarder i 2025 og har i overkant av 4 200 ansatte. Felleskjøpet er viktigste leverandør av teknologi og driftsmidler til norsk landbruk og har rundt 100 butikker rettet mot bønder og forbrukere i Norge.

Felleskjøpet eier Granngården i Sverige som også har rundt 100 butikker rettet mot samme målgruppe. Vår virksomhet omfatter også eiendomsdrift, brød og bakervarer, samt utstyr til park, anlegg og kjæledyr. Felleskjøpet Agri er et samvirke eid av rundt 36 000 bønder.

Felleskjøpet Agri er markedsregulator for korn, og innkjøps- og salgssamvirke for medlemmene. Felleskjøpet Agri sitt hovedmål er å bidra til å styrke medlemmenes økonomi på kort og lang sikt.

Følg pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Felleskjøpet Agri på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye