Redningsselskapet hyller givergleden på «Giving Tuesday» 28. november
Etter «Black Friday» kommer «Giving Tuesday», som er den internasjonale dagen for giverglede. Redningsselskapet bruker dagen blant annet til å takke våre trofaste givere, som bidrar til at vi kan gjøre jobben vår. Sammen redder vi liv. Og de fortjener en stor takk. Hvert år bidrar de til å redde mange liv og sørger for at ingen stoler står tomme rundt middagsbordet.

Redningsselskapet har siden oppstarten i 1891 vært tuftet på giverglede – og vi sier at de første skøytene ble strikket. Flittige koner, døtre og mødre har strikket varme sokker, luer og skjerf. Vi er helt avhengig av folks giverglede.
Over hele verden bruker folk den første tirsdagen etter kjøpefestene Black Friday og Cyber Monday, til å gi en ekstra gave til sin hjertesak. Man kan gi det man ønsker; det kan være penger, klær, blod, tid, en klem, eller å signere en underskriftskampanje. #givingtuesday utnytter kraften i sosiale medier, samarbeid og menneskers generøsitet til det beste for en god sak.
Redningsselskapet håper at dagen og konseptet «Giving Tuesday» skal bli mer kjent i Norge.
– Det er for mye fokus på kjøpepress og lokketilbud i denne perioden, så Giving Tuesday er et godt og hyggelig avbrekk. Vi håper at mange deltar og sprer givergleden, sier Solfrid Bøe.
Redningsselskapet gjør følgende på årets Giving Tuesday 28.11;
- Flere av våre redningskvinner- og menn vil tilbyr gratis Hjerte- og lungeredning sammen Norges Livredningsselskap i Oslo
- Vi vil ringe og takke mange av våre trofaste givere for deres livreddende støtte, forteller Solfrid Bøe, salg- og markedsansvarlig privat innsamling i Redningsselskapet.
– Hvert år bidrar giverne til å redde mange liv, og er med å trygge kysten vår. Vi er utrolig takknemlig for givergleden de viser, forteller Solfrid Bøe.
Les mer på rs.no/givingtuesday eller GivingTuesday - en global bevegelse for giverglede!
Vi gir bort litt av logoen vår denne dagen www.facebook.com/watch/?v=1364689820540295
Kontakter
Solfrid BøeAnsvarlig for privat innsamlingRedningsselskapet
Tel:928 36 141solfrid.boe@rs.noMedievaktRedningsselskapets medievakttelefonRedningsselskapet
Tel:+47 911 07 777redaksjonen@rs.noBilder
Redningsselskapet er en frivillig, humanitær organisasjon. Vår visjon er «Ingen skal drukne». Våre 1 500 redningsmenn og -kvinner bemanner 57 redningsskøyter langs hele kysten og på de to største innsjøene. Vi er ofte de første på stedet når uhellet er ute.
Følg pressemeldinger fra Redningsselskapet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Redningsselskapet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Redningsselskapet
(Priv. til red: Oppdatert pressemld) To personer druknet i april8.5.2025 08:56:13 CEST | Pressemelding
To personer druknet i april. Så langt i år har sju personer druknet, viser Redningsselskapets drukningsstatistikk. På samme tid i fjor hadde 23 personer mistet livet i drukningsulykker i Norge.
Stor markering for redningsskøyta «Det Norske Veritas» på Ballstad8.5.2025 08:04:09 CEST | Pressemelding
Redningsskøyta RS 125 «Det Norske Veritas» er tilbake og klar for 20 nye år i beredskap ved stasjonen på Ballstad, etter ulykken utenfor Stamsund i januar i fjor.
To personer druknet i april8.5.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
To personer druknet i april. Så langt i år har sju personer druknet, viser Redningsselskapets drukningsstatistikk. På samme tid i fjor hadde 23 personer mistet livet i drukningsulykker i Norge.
1 av 3 sjekker aldri redningsvesten sin5.5.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Nordmenn blir stadig flinkere til å bruke redningsvest på sjøen, men få sjekker at vesten de bruker er i orden, viser en fersk undersøkelse. – En enkel sjekk av vesten kan være forskjellen på liv eller død, sier Erik Knudsen i Redningsselskapet.
Priv. til red. : STOR MARKERING: RS 125 «Det Norske Veritas» tilbake i beredskap på Ballstad30.4.2025 09:07:49 CEST | Presseinvitasjon
Redningsskøyta RS 125 «Det Norske Veritas» kommer nå tilbake i beredskap, etter ulykken utenfor Stamsund i januar i fjor. Det blir en stor markering i neste uke!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom