Familiestøtten får Kavli-støtte som regionens lokale hjertesak!
22.11.2023 09:06:08 CET | Kavli Norge | Pressemelding
Ved hjelp av nominasjoner fra folket, skal Kavli velge ut 14 lokale initiativer som samlet mottar en støtte på totalt kr. 500.000. Familiestøtten ble den første som mottok prisen.

Det var flere som nominerte Familiestøtten som kandidat til Kavli under årets «Del med glede»-kampanje, som ble gjennomført sammen med REMA 1000. Den verdige vinneren kunne ta imot en solid gavesjekk på 35.000 kr under gårsdagens utdeling på Laksevåg, i Bergen.
- Engasjementet rundt Familiestøtten i Bergen har vært enormt. Av totalt over 4000 nominasjoner fra hele Norge, var nesten 100 av dem nominasjoner til Familiestøtten. Det sier administrerende direktør i Kavli, Kristine Aasheim.
- Vi har stor tro på det arbeidet som Familiestøtten gjør, og syns det er svært beundringsverdig at noen vier tiden og ressursene sine i så stor grad til frivilligheten og til det å hjelpe andre mennesker med den kompetansen de innehar.
Jobber for å hjelpe vanskeligstilte
Familiestøtten jobber hver dag for at alle barnefamilier skal få hjelp til å komme over en vanskelig periode i livet, og tilbyr hjelp på forskjellige måter. De bidrar med mat, klær og nødvendige helseartikler til familier som opplever tøffe perioder, de bistår med økonomisk rådgivning og søknader hos tredjeparter som nav, samt at de bistår med råd og annen hjelp for de som opplever vold i nære relasjoner. Til jul hjelper de med julegaver til familier som trenger det mest, og om sommeren arrangerer de sommerleirer.
- Dette betyr ekstremt mye for Familiestøtten, uttaler daglig leder i familiestøtten, Line Midtun Thomas. Dette bidrar til at vi kan hjelpe enda flere, spesielt nå i tiden vi går inn i.
Kontakter
Kristine AasheimAdministrerende direktørKavli Norge
Tel:97717689kristine.aasheim@kavli.noBilder
Om Kavli
Kavli er et næringsmiddelfirma med en lang og stolt historie! Kavlikonsernet er eid av den veldedige stiftelsen Kavlifondet. Overskuddet vårt går til Kavlifondet, som igjen deler ut midler til allmennyttige formål innenfor forskning, kultur og humanitært arbeid.
Virksomheten i Norge består av O. Kavli i Bergen og Q-Meieriene på Jæren og i Gausdal.
Følg pressemeldinger fra Kavli Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Kavli Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Kavli Norge
Kavli Sverige kjøper El Taco Truck9.3.2026 14:31:11 CET | Pressemelding
Kavli Sverige kjøper El Taco Truck AB, et raskt voksende og innovativt selskap innen Tex Mex og moderne streetfood.
Kavli sitt største løft på 9 år: – Nytt design og ny kommunikasjon skal aktualisere merkevaren26.2.2026 15:00:00 CET | Pressemelding
Kavli relanserer med nytt design og ny kommunikasjon basert på en omfattende innsiktsstudie
Kavli MagerOst Naturell er tilbake!11.2.2026 12:28:05 CET | Pressemelding
Kavli lanserer en etterlengtet nyhet til brødskiva: MagerOst Naturell i tube. Den milde smøreosten har 6 % fett, er naturlig proteinrik og gir 23 kcal per brødskive.
Sølv til arvesølvet: Kavli hedres for sunnere ost29.1.2026 19:50:10 CET | Pressemelding
Kavli mottar 2. plass i utmerkelsen for sunnere produkter 2026 og kan feire nok en milepæl i et over 100 år langt løp med innovasjon og ekte mattradisjon.
Bronseklang for Kavli i Oste-VM17.11.2025 08:27:34 CET | Pressemelding
Kavli har smeltet seg inn i verdenseliten! Fire bronsemedaljer i oste-VM i Bern bekrefter at norsk ost, ekte råvarer og god smak står sterkt på den internasjonale scenen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
