Suveren seier til skøytegutta på lagtempo
Det norske laget på lagtempo vant en suveren seier i verdenscupåpningen på skøyter i Obihiro, Japan.

Det norske laget med Sander Eitrem, Peder Kongshaug og Sverre Lunde Pederesen kom i mål med tiden 3.40,83, nesten to sekunder raskere enn Italia på andreplass, USA tok tredjeplass, 2, 74 sek bak Norge.
Verdenscupen fortsetter i morgen søndag med sendestart kl 06.30 på VG+ sport.
Program søndag 12. nov:
6:30 500m - menn
7:05 3000m - damer
8:05 5000m - menn
9:19 Mix stafett
Trekning og resultater
Nøkkelord
Kontakter
Håkon DahlGeneralsekretær
Tel:+47 922 08 328hakon.dahl@nif.idrett.noPetter AndersenSportsjef
Tel:90785063petter.andersen@nif.idrett.noFølg pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skøyteforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund
Norges Skøyteforbund og Unite Event inngår strategisk samarbeid6.6.2025 14:24:05 CEST | Pressemelding
Norges Skøyteforbund og Unite Event har inngått en femårig samarbeidsavtale med mål om å styrke skøytesportens synlighet, kommersielle verdiskaping og posisjon i samfunnet. Avtalen innebærer et tett samarbeid om utvikling og gjennomføring av arrangementer, partnernettverk og politiske initiativer.
Aas og Gjersem innstilt til presidentvervene i Skøyteforbundet: – Har en unik innsikt27.4.2025 13:20:39 CEST | Pressemelding
Nils Einar Aas (58) og Camilla Gjersem (31) er valgkomiteens innstilling til henholdsvis president og visepresident i Norges Skøyteforbund foran skøytetinget 15. juni.
Medietreff på Hamar med norske VM-håp og verdensmester Jutta Leerdam10.3.2025 14:37:32 CET | Presseinvitasjon
Norges Skøyteforbund har gleden av å invitere til et medietreff tirsdag kveld med flere av sportens største profiler i forbindelse med VM i Vikingskipet.
Verdensstjerner i kunstløp inntar isen i Oslo7.3.2025 11:28:31 CET | Pressemelding
Sonja Henie Trophy er tilbake i Oslo! Fra 7. til 9. mars 2025 samles noen av verdens beste kunstløpere til et spektakulært ISU-stevne. Stevnet, som hyller den legendariske kunstløperen og filmstjernen Sonja Henie, tiltrekker seg deltakere i verdenseliten.
19-årig debutant i Norges VM-tropp – Kongshaug gir fra seg plass3.3.2025 16:01:10 CET | Pressemelding
To dager etter sitt første verdenscupløp fikk Filip Møller Nordal (19) beskjed om at han skal representere Norge under VM i Vikingskipet neste uke. Vedlagt følger hele uttaket.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom