Norges Skøyteforbund og Unite Event inngår strategisk samarbeid
Norges Skøyteforbund og Unite Event har inngått en femårig samarbeidsavtale med mål om å styrke skøytesportens synlighet, kommersielle verdiskaping og posisjon i samfunnet. Avtalen innebærer et tett samarbeid om utvikling og gjennomføring av arrangementer, partnernettverk og politiske initiativer.

– Dette er et stort og viktig steg for norsk skøytesport. Gjennom samarbeidet med Unite Event får vi profesjonell hjelp til å styrke arbeidet med næringsliv og gjennomføring av våre største arrangementer. Dette gir oss muligheten til å tenke nytt, løfte oss som organisasjon og skape merverdi for både utøvere og samarbeidspartnere, sier Jarle Blindheim, generalsekretær i Norges Skøyteforbund. Samarbeidet inkluderer blant annet et nytt konsept for næringslivsarrangementer i forbindelse med verdenscupen i hurtigløp, etablering av partnernettverket "365", samt bidrag til samfunnsinitiativer som «Ishallmilliarden» og en potensiell dokumentarserie. Unite skal bidra til aktivering og utvikling av verdiøkende konsepter for Skøyteforbundets partnere.
– Vi er stolte over å få tilliten til å samarbeide med Norges Skøyteforbund. Dette er en idrett med sterke tradisjoner og stort potensial. For oss som strategisk eventselskap betyr det mye å få være med på å utvikle nye møteplasser mellom idrett og næringsliv, og bidra til økt engasjement og profesjonalisering av skøytesporten i Norge, sier Filip Rygg, daglig leder i Unite Event. Avtalen trer i kraft umiddelbart og gjelder i fem år. Skøyteforbundet beholder alle rettigheter til sine merker og kommersielle flater, mens Unite får eksklusiv rett til å utvikle eventbaserte aktiviteter knyttet til næringslivssamarbeid.
Om Norges Skøyteforbund:
NSF er det nasjonale forbundet for hurtigløp, kortbane, kunstløp og inline i Norge, og arbeider for å utvikle skøytesporten på alle nivåer – fra bredde til toppidrett.
Om Unite Event:
Unite Event er et strategisk eventbyrå som utvikler møteplasser mellom næringsliv, politikk, kultur og samfunn, med fokus på konseptutvikling og profesjonell gjennomføring.
For mer informasjon, vennligst kontakt:
Jarle Blindheim, generalsekretær i Norges Skøyteforbund
jarle.blindheim@nif.idrett.no /
Filip Rygg, daglig leder i Unite Event
filip.rygg@unite.no / 91849610
Nøkkelord
Kontakter
Jarle BlindheimNorges Skøyteforbund
Tel:97563038Tel:97563038jarle.blindheim@nif.idrett.noFølg pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skøyteforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund
Aas og Gjersem innstilt til presidentvervene i Skøyteforbundet: – Har en unik innsikt27.4.2025 13:20:39 CEST | Pressemelding
Nils Einar Aas (58) og Camilla Gjersem (31) er valgkomiteens innstilling til henholdsvis president og visepresident i Norges Skøyteforbund foran skøytetinget 15. juni.
Medietreff på Hamar med norske VM-håp og verdensmester Jutta Leerdam10.3.2025 14:37:32 CET | Presseinvitasjon
Norges Skøyteforbund har gleden av å invitere til et medietreff tirsdag kveld med flere av sportens største profiler i forbindelse med VM i Vikingskipet.
Verdensstjerner i kunstløp inntar isen i Oslo7.3.2025 11:28:31 CET | Pressemelding
Sonja Henie Trophy er tilbake i Oslo! Fra 7. til 9. mars 2025 samles noen av verdens beste kunstløpere til et spektakulært ISU-stevne. Stevnet, som hyller den legendariske kunstløperen og filmstjernen Sonja Henie, tiltrekker seg deltakere i verdenseliten.
19-årig debutant i Norges VM-tropp – Kongshaug gir fra seg plass3.3.2025 16:01:10 CET | Pressemelding
To dager etter sitt første verdenscupløp fikk Filip Møller Nordal (19) beskjed om at han skal representere Norge under VM i Vikingskipet neste uke. Vedlagt følger hele uttaket.
Skøyteforbundet og VY samarbeider under VM på Hamar18.2.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Norges Skøyteforbund er stolte av å kunngjøre en samarbeidsavtale med VY i forbindelse med VM på Skøyter som finner sted i Vikingskipet på Hamar. Dette samarbeidet har som mål å gjøre det enklere for tilskuere å velge kollektivtransport når de skal til arrangementet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom