Audi ny samarbeidspartner for Alpinco
Alpinco, som eier Hafjell Alpinsenter og Kvitfjell Alpinanlegg, har fått på plass Audi som ny samarbeidspartner.

- Vi er utrolig glade for å få på plass en såpass sporty og kvalitetsbevisst partner. Audi er allerede godt kjent i alpinbransjen, så dette er vi stolte av å få på plass, sier kvalitetsleder i Alpinco, Jo Mork.
Kvalitetsbevisste kunder
Alpinco eier og drifter begge skianleggene i Hafjell og Kvitfjell, samt Gudbrandsgard Hotell og HafjellKvitfjell Booking. Fra nå av blir det dermed synlige biler i begge anleggene og i all markedsføring av anleggene. For både Audi og Alpinco var dette et enkelt partnerskap å inngå.
- Det er flere gode synergier vi kan trekke ut fra dette. Vi har allerede et godt samarbeid med alpinlandslaget. Våre kunder er kvalitetsbevisste og har gjerne en aktiv livsstil med behov for gode kjøreegenskaper og fremkommelighet. Vi tror at dette er et godt utgangspunkt for en avtale med Alpinco, og ser frem til et spennende samarbeid i tiden fremover, sier Elin Sinervo, Direktør for Audi Norge i Harald A. Møller As.
Bestselger
Audi, med e-tron i spissen, har allerede markert seg godt i det norske bilmarkedet. Bilen, som finnes i både Sportback og SUV, med to og tre motorer, og med to ulike batteripakker, var fjorårets bestselger. Per januar 2021 er e-tron fortsatt den mest solgte el-bilen i Norge.
Når Audi og Alpinco nå går sammen om å fremme felles mål og interesser, er det lite som passer bedre enn alpinbakker, rå kjøring, kvalitet og fjellveier.
- Man kan vel si at folk får den beste kjøringen opp til fjells med våre biler, og den råeste skikjøringen ned i disse alpinanleggene, sier Sinervo. Dessuten er mottoet til Alpinco, «den perfekte svingen», noe som går som hånd i hanske for våre produkter og hva Audi er kjent for, sier hun.
Verdensnyhet på utstilling

I forbindelse med vinterferien ble det sådd liten tvil om at Audi har rykket inn i begge anleggene. I Hafjell står det nå på Favn (Gondoltoppen) utstilt en rykende fersk verdensnyhet av en bil, som forøvrig allerede har en svært lang venteliste for kjøp, Audi RS e-tron GT.
- Dette er den kraftigste Audien som noensinne er produsert, med opptil 646 hk. Prisen starter på 899.900 levert fra Oslo, og varianten som nå står i Hafjell er en unik RS-modell det kun er produsert 100 eksemplarer av i verden. Dette er en veldig rå og helt spesiell utgave av Audi e-tron GT, sier Sinervo.
Blir lagt merke til
Bilen har allerede blitt lagt merke til, både av biljournalister verden rundt og her til lands som var blant de alle første i verden som nettopp her i Hafjell fikk teste bilen i dagene før vinterferien.
- Vi ser at bilen og utstillingen trekker til seg masse folk, både langrennsturister og alpinister, så det er veldig stas. Vi vet jo fra før at Audi er forbundet med kvalitet, men det er likevel tøft å få ta del i merkevaren deres på denne måten. Dessuten er det jo rått med en sånn bil på utstilling hos oss da, sier markedssjef i Alpinco, Veslemøy Eineteig Wedum.
Også flere steder i anleggene, både Hafjell og Kvitfjell, står det utstilt flere biler, både ute i anlegget og i bunnområdet. På sikt vil man også kunne booke prøvekjøring via HafjellKvitfjell sin egen app.

Nøkkelord
Kontakter
Veslemøy Eineteig WedumKommunikasjonsansvarlig
Hafjell og Kvitfjell/Alpinco
Odd StensrudDaglig leder
Hafjell og Kvitfjell/Alpinco
Om Alpinco
Hafjell Alpinsenter er den snøsikre familiefavoritten som legger til rette for gode skiopplevelser, for alle nivåer – fra nybegynner til ekspert. Bare et kvarters kjøring nord for Lillehammer ligger et av Norges største og mest allsidige skianlegg. Ikke velg mellom familieferie og rå skikjøring, her finner du begge deler.
I tillegg til skianlegg på vinteren er Hafjell også en stor sykkeldestinasjon. Hafjell Bike Park er ledende i Norge på heisbasert sykling, med 18 løyper fra grønn til svart vanskelighetsgrad fordelt på til sammen 25 km.
I tillegg til downhillsykling har Hafjell fantastiske muligheter for sykling på Øyerfjellet og på vår nye Pumptrack. Gondolen tar deg med opp til et eldorado av stier, grusveger, pumptrack og barneløyper.
Kvitfjell Alpinanlegg med sine tre fjellsider ligger 30 minutter nord for Lillehammer og er et skisted med løyper i hele spekteret fra barneområder for de minste, til svarte løyper med olympisk standard. Her kan du booke hotell, hytter, leiligheter, heiskort, skiutleie, skiskole, kurs og konferanse.
Følg pressemeldinger fra Hafjell Alpinsenter
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Hafjell Alpinsenter på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Hafjell Alpinsenter
Hafjell lanserer Norges første online bookbare skiskap for en enklere skiferie6.11.2024 08:59:33 CET | Pressemelding
Hafjell, en av Norges ledende skidestinasjoner, lanserer nå Norges første online bookbare skiskap – en nyhet som er klar for vinteren 2024. Løsningen er enkel og gir en mer fleksibel opplevelse ved at gjesten kan oppbevare skiutstyr trygt, uten å måtte ta det med tilbake til hotell, hytte eller hjem.
Sesongens nyheter i Hafjell8.10.2024 13:22:07 CEST | Pressemelding
HAFJELL, Hafjell satser stort foran vintersesongen 2024/25 med en rekke spennende nyheter og forbedringer. Målet er å tilby en enda bedre skiopplevelse for familier, skientusiaster og nybegynnere.
Slik blir årets sommersatsning i Hafjell20.6.2024 14:22:41 CEST | Aktuelt
HAFJELL, Endelig står grønn sesong for tur. I Hafjell rigges det nå mot sesongåpning for sykkelparken, mer moro for barna og enda større fokus på helsårsdestinasjon. - Fjellet skal tilby mer og tiltrekke seg flere, sier destinasjonssjefen.
Gikk rett opp Hafjell for å hylle livet!13.6.2024 08:22:46 CEST | Aktuelt
HAFJELL, For fire år siden fikk Thor Magne Engerbakk vite at livet sannsynligvis var ved veis ende. Han hadde fått føflekkreft med spredning til hele kroppen. I helga gikk han for livet rett opp Hafjell under årets Neveresting - og her fikk han i alle fall kjenne på både puls og liv!
Prepper seg til Mt Everest - i Hafjell: - Holder på til jeg ikke klarer mer!27.5.2024 09:43:10 CEST | Aktuelt
HAFJELL, Årets råeste motbakke- og syretest nærmer seg. Alexander Stavik (37) ligger nå i hardtrening foran årets Neveresting i Hafjell. I 36 timer handler alt om hvor mange høydemeter du klarer å tilbakelegge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom