Gratulerer til våre nye osteopatikolleger
1.11.2023 20:40:02 CET | Norsk Osteopatforbund | Pressemelding
Hvert år uteksamineres det nye osteopater fra Kristiania i Oslo. Etter et studieløp på fire år kan de endelig kalle seg osteopater og helsepersonell.

Det ble en fin avslutningsseremoni for kull 2019 ved Kristiania. Ronja Strømsborg Lund, studieleder ved osteopatistudiet, var stolt og oppsummerte følgende i sin tale:
"Som osteopater og helsepersonell så skal dere få gleden av å hjelpe andre mennesker. Ha tro på dere selv, fortsett å være kritisk nysgjerrig, tørr å stå i usikkerheten og vær ydmyk til din egen kunnskap og kompetanse. Fortsett med å tilegne deg kunnskap gjennom hver eneste pasient og hver nye problemstilling dere møter. Jeg ønsker å gratulere dere med fullført utdanning i osteopati og takke for fire fantastiske år sammen."
Til våre nye kolleger, gratulerer fra oss i forbundet – vi gleder oss til å få dere med på laget!
Fireårig studie
Studiet består av en treårig bachelorgrad og en ettårig videreutdanning. Utdanningen er i henhold til Helsedirektoratets krav til utdanning for å søke autorisasjon. Du kan lese mer om studiet her:
https://www.kristiania.no/studier/bachelor/osteopati/
https://www.kristiania.no/studier/videreutdanning/videreutdanning-osteopati/
Kontakter
Kim Andre BrandtzægMarked
Styremedlem
Tomas CollinLeder av organisasjonen
Styreleder
Om oss
Norsk Osteopatforbund arbeider for å sikre våre medlemmers faglige og politiske interesser. Vi jobber for å styrke osteopatiens posisjon i Norge og internasjonalt, gjennom høy faglig- og yrkesetisk standard. Vi skal utover dette fremme kvalitet i osteopatiutdanningen, samt utvikle faget slik at vi til enhver tid fremmer god folkehelse, og dermed bidra til å løse befolkningens muskel- og skjelettlidelser. Osteopater er autorisert helsepersonell.
Følg pressemeldinger fra Norsk Osteopatforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norsk Osteopatforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norsk Osteopatforbund
Det pasientene vil ha er det osteopater leverer25.3.2026 20:56:50 CET | Pressemelding
En ny undersøkelse viser at nordmenn ønsker helhetlig behandling, manuell terapi og øvelser når de søker hjelp for muskelskjelettplager.
63 prosent vil gi osteopater henvisningsrett19.3.2026 20:54:28 CET | Pressemelding
To av tre nordmenn mener osteopater, naprapater og fysioterapeuter bør kunne henvise pasienter direkte til spesialisthelsetjenesten. Torsdag presenterte Kantar funnene på Cinemateket i Oslo – ingen av de fremmøtte partiene var direkte imot.
Flere profesjoner må tas i bruk for å møte helsepersonellmangel9.3.2026 16:10:10 CET | Pressemelding
Norsk Osteopatforbund ber om bedre bruk av flere helseprofesjoner i førstelinjen når Norge frem mot 2040 kan mangle titusenvis av helsepersonell.
Slik arbeider osteopater med muskel- og skjelettplager7.1.2026 12:02:32 CET | Pressemelding
I løpet av livet vil de fleste oppleve muskel- og skjelettplager. Med riktig håndtering kan slike perioder ofte bli kortere og mindre belastende. Osteopater har god kunnskap om hvordan kroppen fungerer, og vil sammen med deg skreddersy et behandlingsopplegg tilpasset dine behov.
Ny utgave av Nordic Osteopathic Journal publisert19.11.2025 12:00:00 CET | Pressemelding
Årets utgave av Nordic Osteopathic Journal er publisert digitalt. Tidsskriftet samler fagartikler, forskning og aktuelle perspektiver fra osteopatmiljøene i Norge, Sverige, Danmark, Finland og Island.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom