Trygve Skaug har laget julehefte!
Trygve Skaug deler raust om sitt eget forhold til jula, med dikt, bilder og fortellinger som gir rom for refleksjon og ettertanke. Mange av Trygves egne dikt og tekster er med, og han har også tatt med noen favoritter fra blant annet Alf Prøysen, Barbara Ring og Levi Henriksen.

Han har og også invitert med seg gode venner, og i heftet finner du julehilsener fra Ulrikke Brandstorp, Henning Kvitnes, Maria Mena, Atle Pettersen, Adam Schjølberg, Eva Weel Skram og Emil Solli-Tangen.
Selv sier Trygve:
«Jeg holder jula veldig høyt. De siste tolv åra har jeg brukt adventstida mi på veien, reist rundt på juleærend i alle kirkene. Det er en fin tradisjon jeg er så glad i! Nå har jeg fått lage julehefte av alt sammen og det håper jeg kommer til å gi litt julero til noen som trenger det.»
ØNSKELISTE
Jeg ønsker meg et liv
fylt av sånne dager
som kler å pakkes inn
og pakkes opp på nytt
Om Trygve Skaug:
Trygve Skaug er artist, låtskriver og poet. Musikken hans har siden 2010 ligget over 350 uker på NRK P1 A-, B-, og C-lister, har mottatt flere gullplater og nominasjon til Spellemannsprisen. Han er den mestselgende lyrikeren i Norge og har ligget på topplisten i lyrikk siden 2016. I tillegg er diktene hans blant de mest delte på sosiale medier, med over 300 000 følgere. Våren 2021 deltok han i TV2s populære program Hver gang vi møtes. Senere samme år ble han tildelt Bjørg Vik-prisen.
I 2022 debuterte Trygve Skaug som barnebokforfatter med bildeboken Hvis jeg var statsminister, illustrert av Ella Okstad.
Skaug er også ambassadør for hjelpeorganisasjonen Dråpen i havet.
Nøkkelord
Kontakter
Tonje TornesPressekontakt
Tegneserier og barnebøker
Om oss
Story House Egmont er Norges største utgiver av blader, magasiner, tegneserier og digitale tjenester til voksne, barn og unge. Selskapet har også investeringer i e-handel og digitalbyråer, og utgir over hundre kjente merkevarer. Story House er en del av Egmont - et av Nordens største mediekonsern med 6600 ansatte og aktivitet i 30 land. Egmont står bak mer enn 700 magasiner, tegneserier, Klikk.no, TV 2, Nordisk Film, kinodrift, samt flere deleide selskaper. Egmont er en stiftelse som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra Story House Egmont
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Story House Egmont på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Story House Egmont
Ekteparet Pernille og Scott lanserer podcast sammen: - Det nærmeste vi kommer en date!18.12.2025 08:48:13 CET | Pressemelding
Artisten Pernille Molvær Maurstad og stemmeskuespiller Scott Molvær Maurstad åpner nå døren på gløtt til forholdet, hverdagskaoset og små og store undringer i sin nye podcast «The Molvær Maurstads», som hadde premiere i november. For paret selv føles ukens innspilling nesten som en etterlengtet kjærestestund.
Egmont-ansatte gir årets julegave på 100.000 kroner til BUA17.12.2025 07:30:00 CET | Pressemelding
BUA får årets julegave på 100.000 kroner fra ansatte i Story House Egmont. Støtten går til organisasjonens arbeid for å gjøre det enkelt for barn og unge å prøve flere og mer varierte aktiviteter – uten å øke forbruket.
Kong Halvor har blitt selvutnevnt skrotnisse: Lanserer bok om bruktmarkeder og thrifting!13.11.2025 11:04:34 CET | Pressemelding
Halvor Harsem er tilbake på veien. Tilbake på skattejakt, men denne gangen er det ikke innerst i gruver og i nedlatte instribygg, som i sin første bok. Med en gammel bil som følgesvenn og nesa for gode kupp, har han vært på reise gjennom Norge for å finne skattene som gjemmer seg i landets bruktbutikker, loppemarkeder og samlerhjem.
Velkommen til den glade juleheftetid!3.11.2025 06:00:00 CET | Pressemelding
Helt siden slutten av 1800-tallet har juleheftene vært en naturlig del av våre norske juletradisjoner! Denne vidunderlige og særnorske tradisjonen er noe de fleste setter stor pris på. Juledagene er som skapt for lesing, og i år utgir Story House Egmont over 20 julehefter i Norge!
Samle dine favorittoppskrifter og få en bok full av affeksjonsverdi31.10.2025 10:00:27 CET | Pressemelding
Har du oppskrifter overalt? I skuffen, på telefonen, og hvor ble det egentlig av den hemmelige familieoppskriften fra bestemor eller den nyeste oppskriften fra favorittinfluenseren din på TikTok? Nå kan du samle alle dine favorittoppskrifter i Anniken Bævre sin nye bakejournal.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom