Lansering av dekningsundersøkelsen for 2023
Regjeringen har som mål at alle i Norge skal få tilgang til raskt internett innen 2025.
2. november legger Nkom fram tall fra dekningsundersøkelsen for 2023 og en plan for hvordan Norge kan sikre at alle får tilgang til høyhastighetsbredbånd innen utgangen av neste år. Digitaliseringsminister Karianne O. Tung deltar for å fortelle om regjeringens arbeid frem mot 2025.

Ved lansering av dekningsundersøkelsen vil vi blant annet vise:
-
Status 100 Mbit/s dekning for husstander. Regjeringens målsetning er at hele befolkningen skal ha tilgang på minst 100 Mbit/s innen 2025
- Hvordan skal målet om 100 M/bits til alle nås innen 2025, og hvilke investeringer er nødvendig for å komme dit?
-
Hvor mange mangler internettdekning? Vi ser på nasjonale og regionale dekningstall for minst 30 Mbit/s
-
Investering og dekning på 5G nasjonalt og regionalt
-
Status 100 Mbit/s dekning for næringsvirksomhet
-
NYHET! Hva sier den norske befolkningen om behovet de har for nedlastingshastighet på internett, og hva sier de om konsekvensene av å ikke være påkoblet?
Det blir servert frokost, og vi inviterer til panelsamtale med blant annet statsråden, direktør i Nkom Pål Wien Espen, viseadministrerende direktør i NHO Anniken Hauglie, direktør for strategisk IKT og digitalisering i KS Asbjørn Finstad og administrerende direktør i Signal Bredbånd Ole-Johnny Johansen.
Sted:
Nationaltheatret Konferansesenter – KS Agenda, Haakon VII’s gate 9, Oslo
Når:
2. november kl. 10.00-11.00. (Dørene åpnes kl. 0930 og det serveres enkel frokost)
Påmelding:
presse@nkom.no
Kontakter
Rita Lund ThuneFungerende avdelingsdirektør for Kommunikasjon og samfunnsansvarNasjonal Kommunikasjonsmyndighet
Tel:+47 922 06 466rlt@nkom.noBilder

Følg pressemeldinger fra Nasjonal kommunikasjonsmyndighet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nasjonal kommunikasjonsmyndighet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nasjonal kommunikasjonsmyndighet
Ny prioritetstjeneste er lansert22.11.2023 12:13:58 CET | Pressemelding
Nå er prioritetsabonnementet oppgradert slik at det også fungerer på 4G og 5G.
Slik kan du unngå Black Week-svindel13.11.2023 09:21:33 CET | Pressemelding
Black Week kickstarter en hektisk julehandelen for mange. Det gjør deg ekstra utsatt for svindlere på jakt etter penger og informasjon.
Betydelig bedring i bredbåndsdekningen i Innlandet, men fortsatt store forskjeller9.11.2023 14:46:57 CET | Pressemelding
Aldri før har så mange hatt tilgang til raskt internett, og i Innlandet har tilgangen økt betydelig det siste året. Likevel gjenstår det fortsatt 11 916 husstander for å nå målet om 100 Mbit/s bredbåndshastighet til alle innen utgangen av 2025, og særlig mangelfullt er det i spredtbygde strøk.
13 126 husstander mangler tilgang til raskt internett i Nordland9.11.2023 14:11:43 CET | Pressemelding
85 000 husstander mangler tilgang til raskt internett i Norge. 13 126 av dem befinner seg i Nordland.
Rekordmange har tilgang til raskt internett2.11.2023 09:42:19 CET | Pressemelding
Aldri før har så mange hatt tilgang til raskt internett. Likevel gjenstår 85 000 husstander for å nå målet om 100 Mbit/s bredbåndshastighet til alle i Norge innen utgangen av 2025. — Det er mulig å komme i mål, men det haster å komme med nye tiltak.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom