Universal Music Norge

Ny musikk fra The Rolling Stones, TALK, Marstein, Dolly Parton og OneRepublic!

Del

 

The Rolling Stones ute med første originale album på 18 år!

 

Marstein setter stemningen på høsten med "Sprite"

 

Larsiveli slipper sitt debutalbum – Bitterhetens Hotell

 

Hiwá følger opp sin norsk debut-singel med EPen ALT DET HER FOR HVA?

 

TALK er ute med sitt debutalbum Lord of The Flies & Birds & Bees. Den kanadiske sangeren gikk viralt på TikTok med singlen "Run Away from Mars", som gikk til platina her i Norge. TALK har flere ganger spilt i Norge og var sist i september innom for å spille på by:larm.

 

I august slapp Calum Scott singelen ""At your Worst". Nå er han tilbake med en ny versjon av låten, med den tyske popsangeren Zoe Wees. Det ble nylig bekreftet at Scott skal spille på neste års Stavern-festival. 

 

James Bay delte denne uken sin nye singel "All My Broken Pieces". Ifølge Bay selv ble låten skrevet for 10 år siden da han jobbet med det Grammynominerte albumet Chaos And The Calm, men ble ikke spilt inn før nå nylig, noe som gjør denne utgivelsen til en nostalgisk opplevelse for artisten.  

 

Siden 2 Chainz er fra College Park, Georgia og Lil Wayne er fra Hollygrove, New Orleans, har de slått sammen sine hjemsteder med navnet "ColleGrove", et prosjekt med intensjon om å flette sammen to rappere fra ulike verdener. Etter suksessen med deres fellesprosjekt "ColleGrove" er de nå tilbake med den nye singelen "Presha", en fortsettelse av deres mangeårige musikalske vennskap og samarbeid. 

 

Den colombiansk-amerikanske sangeren Kali Uchis er ute med ny singel "Te Mata", som første singel fra kommende spanskspråklige album, Orquideas. Uchis har flere ganger tidligere sunget på spansk, blant annet på hitten “telepatia”, men dette blir hennes første helspanske prosjekt.  

 

OneRepublic setter i gang julesesongen med den nye låten “Dear Santa”. Dette er det amerikanske bandet sin tredje julesang, etter “Christmas without You” fra 2011 og deres cover av klassikeren “White Christmas” fra 2018. 

 

Dolly Parton og hennes guddatter, Miley Cyrus, er ute med en ny versjon av sistnevntes monsterhit "Wrecking Ball". De har i mange sammenhenger opptredd sammen, men dette er første gang de slipper låt. Dette er del av Dolly sitt kommende rocketematiserte album, ROCKSTAR, som har slippes 17. november.  

 

“Happier” markerer det andre samarbeidet til YUNGBLUD etter singelen “OBEY” fra 2020. Denne gangen er det sangeren fra bandet Bring Me The Horizon, Oli Sykes, som er med. YUNGBLUD beskriver at den nye låten handler om det å lære seg å ikke falle tilbake til dårlige eller usunne vaner og at alle fortjener å føle på glede.  

Nøkkelord

Kontakter

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Maria Arredondo med "Finne Deg" fra juleeventyret "Reisen mot Nord"7.11.2025 10:56:55 CET | Pressemelding

Fredag 7. november slipper Maria Arredondo låten «Finne deg», som er med i kinofilmen «Reisen mot Nord», årets vakreste juleeventyr basert på H.C. Andersens «Snødronningen». Filmen, som har premiere samme dag, er allerede solgt til 60 land. "Finne deg" er skrevet av Bente Lohne, med musikk og produksjon av Rolf Løvland. Sangen slippes både som engelsk og norsk versjon, begge sunget av Maria Arredondo.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye