Ny musikk fra The Rolling Stones, TALK, Marstein, Dolly Parton og OneRepublic!

The Rolling Stones ute med første originale album på 18 år!
Marstein setter stemningen på høsten med "Sprite"
Larsiveli slipper sitt debutalbum – Bitterhetens Hotell
Hiwá følger opp sin norsk debut-singel med EPen ALT DET HER FOR HVA?
TALK er ute med sitt debutalbum Lord of The Flies & Birds & Bees. Den kanadiske sangeren gikk viralt på TikTok med singlen "Run Away from Mars", som gikk til platina her i Norge. TALK har flere ganger spilt i Norge og var sist i september innom for å spille på by:larm.
I august slapp Calum Scott singelen ""At your Worst". Nå er han tilbake med en ny versjon av låten, med den tyske popsangeren Zoe Wees. Det ble nylig bekreftet at Scott skal spille på neste års Stavern-festival.
James Bay delte denne uken sin nye singel "All My Broken Pieces". Ifølge Bay selv ble låten skrevet for 10 år siden da han jobbet med det Grammynominerte albumet Chaos And The Calm, men ble ikke spilt inn før nå nylig, noe som gjør denne utgivelsen til en nostalgisk opplevelse for artisten.
Siden 2 Chainz er fra College Park, Georgia og Lil Wayne er fra Hollygrove, New Orleans, har de slått sammen sine hjemsteder med navnet "ColleGrove", et prosjekt med intensjon om å flette sammen to rappere fra ulike verdener. Etter suksessen med deres fellesprosjekt "ColleGrove" er de nå tilbake med den nye singelen "Presha", en fortsettelse av deres mangeårige musikalske vennskap og samarbeid.
Den colombiansk-amerikanske sangeren Kali Uchis er ute med ny singel "Te Mata", som første singel fra kommende spanskspråklige album, Orquideas. Uchis har flere ganger tidligere sunget på spansk, blant annet på hitten “telepatia”, men dette blir hennes første helspanske prosjekt.
OneRepublic setter i gang julesesongen med den nye låten “Dear Santa”. Dette er det amerikanske bandet sin tredje julesang, etter “Christmas without You” fra 2011 og deres cover av klassikeren “White Christmas” fra 2018.
Dolly Parton og hennes guddatter, Miley Cyrus, er ute med en ny versjon av sistnevntes monsterhit "Wrecking Ball". De har i mange sammenhenger opptredd sammen, men dette er første gang de slipper låt. Dette er del av Dolly sitt kommende rocketematiserte album, ROCKSTAR, som har slippes 17. november.
“Happier” markerer det andre samarbeidet til YUNGBLUD etter singelen “OBEY” fra 2020. Denne gangen er det sangeren fra bandet Bring Me The Horizon, Oli Sykes, som er med. YUNGBLUD beskriver at den nye låten handler om det å lære seg å ikke falle tilbake til dårlige eller usunne vaner og at alle fortjener å føle på glede.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comOm oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Askepott-vri og cowboyvibes i Carina Dahl og Zadekings nye singel11.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 12. september er det duket for fest når Zadeking og Carina Dahl gir ut låta Cowboyhatten. Den energiske og catchy låten kombinerer et lekent cowboy-univers med et tydelig Cinderella-tema, men i stedet for en glassko er det eieren av cowboyhatten det letes etter. Musikken får ekstra liv gjennom visuelt innhold spilt inn i en ekte cowboy-by i Strömstad, hvor både rånere og bygdeliv setter stemningen. Zadeking forklarer bakgrunnen til låta slik: “Låta ‘Cowboyhatten’ er inspirert av den klassiske Disney filmen Askepott. I filmen prøver prinsen å finne hvem som passer skoen mens vi har tvistet det til: hvem passer egentlig denne cowboyhatten? Samarbeidet med Carina har vært helt on point! Elsker viben vi hadde i studio ho er en utrolig dyktig artist som jeg garantert kommer til å jobbe med igjen.” Carina er også veldig entusiastisk over samarbeidet, og sier dette om tilblivelsen av låta: “Vi trenger mer samarbeid mellom norske artister, og hele reisen fra studio til videoinnspilling
Rolf Løvland tildelt H.M. Kongens fortjenstmedalje under hyllestkonsert i Kilden4.9.2025 15:12:46 CEST | Pressemelding
Komponist og låtskriver Rolf Løvland ble onsdag 3. september tildelt H.M. Kongens fortjenstmedalje under en storslått hyllestkonsert i Kilden Teater og Konserthus i Kristiansand.
Hold fast i sommeren med Ys1 - Dance Around (This Room)4.9.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
"For alle som har noen de er glad i, eller hvis du bare er glad i å danse." Fredag 5. september slipper stjerneskuddet Ys1 sin første singel etter EP-debuten «Forsvinne Jeg Og». Singelen er, i kjent Ys1-stil, en frisk blanding av sjangere - men «Dance Around (This Room)» beveger seg inn i et varmere og gladere lydbilde.
Ramón - DESPUÉS DE LA FERIA4.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Et kapittel er over, og vi beveger oss inn i høsten. Eventyret pakkes sammen og Ramón lukker Torres Tivoli for siste gang med sangen "DESPUÉS LA FERIA" - en sang om å elske litt for mye og vente litt for lenge.
Andrea Bredesen Holm slipper etterlengtet versjon av «Lykkelig uten meg»29.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Etter å ha gått viralt på TikTok med sin egen tolkning av Sebastian Zalos «Lykkelig uten meg», slipper årets The Voice-vinner Andrea Bredesen Holm endelig sin versjon av låta. Responsen på TikTok var enorm, med tusenvis av likes, og mange ønsker om en utgitt versjon. “Jeg har valgt å covre «Lykkelig uten meg» fordi det er en skikkelig fin låt, men en veldig vakker tekst. Jeg er veldig opptatt av tekst og formidling og elsker låter som dette. Jeg har selv ikke hatt det så lett blant annet i oppveksten, så kjenner sårheten i teksten. Føle at man står fast i en vanskelig periode kanskje. Første gang jeg hørte låta satt jeg med en stor klump i halsen. Den traff virkelig. Uten at jeg vet helt hvorfor egt. Den er ganske melankolsk, og handler om å gå igjennom noe vondt å vanskelig. Men at det ofte kan ordne seg til slutt ❤️ Mange måter å relatere til låter på. Finnes ikke en fasit!! Gleder meg til å vise den, og håper folk liker versjonen.❤” Andrea Bredesen Holm Andrea, bare 19 år gammel, ha
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom