Over 1 million lager middag alene
Hverdagsmaten trenger ikke å være kjedelig selv om man bor alene. «Singelkokken» Pål Robert Jahnsen veileder deg gjennom smakfulle opplevelser, én tallerken av gangen.

1 av 5 nordmenn bor alene. Samtidig er oppskrifter på nett og i kokebøker nesten alltid beregnet på en familie på fire. For to og et halvt år siden bestemte Pål Robert Jahnsen seg for å vise at det kan lages nydelig mat i hverdagen – også til én person.
– Jeg startet blogg og Instagram-profilen @singel_kokken. Selv om jeg har bodd alene i 20 år, spiser jeg ikke kjedelig mat. Å være én person i husholdningen behøver ikke bety ferdigretter, knekkebrød eller den samme maten tre dager på rad, sier Pål Robert.
Singel i voksen alder
Responsen har vært overveldende. Nye følgere strømmer til, og stadig flere lar seg inspirere av Pål Roberts oppskrifter – fra raske småretter til lure middager og den beste kosematen. Samtlige er enten beregnet til én person eller har en gjenbruksplan innbakt.
– For mange, inkludert meg, var det en overgang å bli singel og aleneboende etter år med samboerskap. Det tok tid å bli vant med situasjonen og ikke minst finne de løsningene og matrettene som fungerer i hverdagen, forklarer han.
Hyggelige matopplevelser – også alene
Pål Robert har flere kriterier. Rettene han lager skal være sunne, gode og ikke minst økonomisk bærekraftige for én person. 90 av hans beste oppskrifter er nå samlet mellom to permer i «Én til bords – kokeboken for deg som bor alene».
– Jeg vil bort fra stigmaet om at det er stusselig å bo alene og lage mat til seg selv. Man må huske at en selv er verdt å lage middag til. Det er klart det er hyggelig å lage mat til familie og venner, men jeg lager like ofte mat til meg selv. Og det koser jeg meg med.
Pål Robert Jahnsen er sykepleier og jobber med salg av medisinsk utstyr. På fritiden lager han mat og brenner for at det å bo alene ikke skal bety kjedelig og ensformig kosthold. Dette er hans første kokebok.
Ta kontakt for anmeldereksemplar eller intervju.
Kontakter
Kim Daniel LindegaardPR- og markedsansvarlig i Bonnier Norsk Forlag
Tel:920 61 162kim.daniel.lindegaard@bonnierforlag.noBilder


Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Troner på bestselgerlista et halvt år etter lansering28.11.2023 14:03:36 CET | Pressemelding
«Arr» av Jørn Lier Horst og Thomas Enger har ligget på bestselgertoppen i 26 uker, helt siden boka ble sluppet.
På vei mot norgesrekord28.11.2023 08:31:22 CET | Pressemelding
Jørgen Jæger (77) har besøkt 269 bokhandlere i høst, og 141 står for tur innen jul. Samtidig hastetrykkes det to ferske opplag av hans nye krim, «Skjebnedøgn».
Populær krigsbok: Forlaget må trykke et tredje opplag rett etter lansering17.11.2023 14:53:34 CET | Pressemelding
«De likviderte» av Eivind Sæther rives ut av butikkhyllene, og det trykkes nå et tredje opplag kun én uke etter lansering.
Molde-oligarken: Penger fra drap, tyveri og hvitvasking investert i norsk økonomi.17.11.2023 07:39:00 CET | Pressemelding
Den Augustpris-nominerte boka «Molde-oligarken» viser hvor stor politisk og økonomisk innflytelse Russland har i Norge og Europa.
– Jeg har ingen fremtid lenger14.11.2023 10:23:10 CET | Pressemelding
I «Ordene i speilet» deler Lise Fjeldstad sine betraktninger om livet, kjærligheten og døden. – Det finnes ikke lenger noe etterpå. Det er nå som gjelder, sier hun.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom