Sahals Valg: Traff blink hos flerkulturelle, unge velgere
6.9.2023 14:43:55 CEST | Story House Egmont | Pressemelding
Kampanjen «Sahals valg» fra Egmont People har som mål å øke bevisstheten rundt kommune- og fylkestingsvalget og få opp valgdeltakelsen blant unge flerkulturelle nordmenn. Til nå er videoene sett 1,7 millioner ganger.

– Dette prosjektet har vært en veldig lærerik opplevelse, både det å få se mer av Norge og ikke minst lære mer om hvordan samfunnet vårt fungerer. Jeg har fått veldig fine tilbakemeldinger på videoene, og de fleste sier at de nå skal stemme fordi de ikke vil være en «idiot», sier Sahal Mohamed (22), som har hovedrollen i filmene.
Prosjektet publiseres utelukkende på TikTok og er produsert med støtte fra Valgdirektoratet.
– Ingen orker å se belærende innhold. Da vi hentet inn Sahal til prosjektet, brydde han seg helt ekte ikke om valget, og det var kjempeviktig for oss at det var tydelig også i innholdet. Videoene er Sahals ekte opplevelse av å reise rundt i Norge og lære mer om lokalpolitikk, sier produsent i Egmont People, Henrik Hildre.
– Vi visste at vi hadde en mulighet til å treffe helt ekstremt godt her med vår kompetanse, men da måtte vi rendyrke innholdet fullstendig mot målgruppen, fortsetter Hildre.
Prosjektet er nå inne i siste uke av publisering, og videoene har blitt sett 1,7 millioner ganger. De hittil 11 videoene har blitt likt 65 000 ganger, og prosjektet har fått 1 500 kommentarer.
– Alle kan kjøpe seg avspillinger på TikTok, og det er ikke spesielt dyrt. Men dersom man skal gjøre inntrykk på målgruppen og bli husket over tid, krever det ordentlig godt innhold. Den enorme mengden interaksjon, spesielt fra målgruppen, viser at vi har truffet godt der, avslutter Hildre.
Videoene er produsert av regissør og fotograf Michael Schult Ulriksen og klippet av Christer Larsen, med prosjektledelse fra Kristin Ljosland. Alle tre har lang erfaring med innhold som unge bruker tid på, både på YouTube og TikTok.
Foto: Michael Schult Ulriksen/Egmont People
Nøkkelord
Kontakter
Kontakt:
Henrik Hildre, produsent Egmont People
Mobil: 482 61 080
Bilder
Om Story House Egmont
Story House Egmont
Nydalsveien 12
0441 Oslo
+47 22 77 20 00
http://www.storyhouseegmont.no
Story House Egmont er Norges største utgiver av blader, magasiner, tegneserier og digitale tjenester til voksne, barn og unge. Selskapet har også investeringer i e-handel og digitalbyråer, og utgir over hundre kjente merkevarer. Story House er en del av Egmont - et av Nordens største mediekonsern med 6600 ansatte og aktivitet i 30 land. Vårt motte We bring stories to life har sterke publisistiske verdier. Egmont står bak mer enn 700 magasiner, tegneserier, Klikk.no, TV 2, Nordisk Film, kinodrift, samt flere deleide selskaper. Egmont er en stiftelse som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra Story House Egmont
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Story House Egmont på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Story House Egmont
Mia (23) er årets yngste kvinnelige deltager i Norseman: - Jeg har aldri vært i kjelleren før20.7.2026 15:42:41 CEST | Pressemelding
Mia Walsøe Lehn er i utgangspunktet ultraløper, og har i sin unge alder allerede rukket å fullføre en rekke løp, deriblant Oslo-Bergen Trail på 600 km. Selv ikke da tok hun seg helt ut. Nå begir hun seg ut på et nytt eventyr, nemlig Norseman - verdens mest ekstreme triatlon.
Story House Egmont kjøper svenske Vi Kultur & Litteratur15.6.2026 11:15:00 CEST | Pressemelding
Story House Egmont har inngått en avtale om å kjøpe det svenske mediehuset Vi Kultur & Litteratur AB, med merkevarer som Vi og Vi Läser. Oppkjøpet styrker Story House Egmonts satsing på kvalitetsjournalistikk og medievekst i og utenfor Skandinavia.
Gir ut bok om Perimenopause: Vi kan ikke nok, og det angår oss alle!29.5.2026 15:07:01 CEST | Pressemelding
Perimenopause bør vurderes allerede i 30 – årene, mener kvinnehelsefysioterapeut og forfatter Mathilde Okkenhaug Pilskog. Hun er sjokkert over hvor lite nordmenn vet om denne fasen i kvinners liv. Nå gir hun ut sin andre kvinnehelsebok om nettopp dette temaet. -Heldigvis er åpenheten større nå, og jeg håper at jeg med denne boka kan være med å opplyse og hjelpe kvinner på generelt grunnlag, sier hun.
Debuterer med barnebok til inntekt for barns skolegang i Kongo4.5.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
Fotballspilleren Mushaga Bakenga er ingen vanlig fotballspiller. For ham har det alltid vært viktigst å ha det gøy med kompisene på banen. Likevel klarte han å bli proff og leve av fotballen! I det nye barneboka «MUSH – PROFFDØMMER» deler han de beste tipsene og forteller de morsomste historiene fra barndommen.
Nå kommer den ultimate VM-boka!29.4.2026 13:54:54 CEST | Pressemelding
To av Norges råeste fotballtriksere, Tobias Becs og Christian Karlsen, har slått seg sammen, og utgir nå en fotballbok. Boken heter «Fotballskills i verdensklasse», og målet er å samle barn over hele landet rundt ballglede og mestring i forbindelse med mesterskapet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
