Norsk Folkehjelp Per Nergaard blir fungerende generalsekretær
Per Nergaard har 30 års fartstid i organisasjonen, de siste syv årene som assisterende generalsekretær. Han har vært konstituert generalsekretær også tidligere.
- Med dette sikrer vi kontinuitet i ledelsen før vi kan ansette en ny generalsekretær. Per har beviselig tatt dette ansvaret på en veldig god måte, når organisasjonen har trengt det tidligere, sier styreleder Jan Olav Andersen.
Landsmøtet i Norsk Folkehjelp valgte nytt sentralstyre lørdag 26. august. Det nye Sentralstyret møttes søndag og vedtok å konstituere Per Nergaard som fungerende generalsekretær.
For mer informasjon ta kontakt med seksjonsleder Kaja Haldorsen tlf: 99 722 009
Nøkkelord
Kontakter
Kaja HaldorsenSeksjonsleder kommunikasjonNorsk Folkehjelp
Tel:997 22 009Kaja.Haldorsen@npaid.orgBilder

Om oss
Norsk Folkehjelp er fagbevegelsens humanitære solidaritetsorganisasjon. Vi er en medlemsorganisasjon, og våre strategiske områder er rettferdig fordeling av makt og ressurser og vern om liv og helse. Vi jobber innenfor hovedområdene internasjonalt utviklingssamarbeid, humanitær nedrustning, redningstjeneste og flyktning og integrering. Norsk Folkehjelp har 2200 ansatte i 40 land.
Følg pressemeldinger fra Norsk Folkehjelp
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norsk Folkehjelp på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norsk Folkehjelp
Norsk Folkehjelp skuffet over manglende satsing på redningstjenesten15.10.2025 10:59:29 CEST | Pressemelding
-Det haster å komme i gang med opprustingen av de frivillige redningsorganisasjonene. Ekstremværet Amy viste hvorfor, sier generalsekretær Raymond Johansen.
Norsk Folkehjelp: Bra at bistandsprosenten nås.15.10.2025 10:45:38 CEST | Pressemelding
-Det er et viktig signal at regjeringen foreslår en bistandsramme tilsvarende én prosent av BNI. I en verden hvor demokratiet er under press og hvor krig og konflikt fører millioner av mennesker på flukt er internasjonalt samarbeid, også i form av bistand, helt avgjørende, sier Raymond Johansen, generalsekretær i Norsk Folkehjelp.
Norsk Folkehjelp: Fredsavtalen gir håp9.10.2025 09:56:02 CEST | Pressemelding
– Vi, våre kolleger på bakken og våre partnerorganisasjoner er forsiktig optimistiske nå. Avtalen betyr forhåpentligvis en stans i den nærmest konstante bombingen de har vært utsatt for i to år, og en etterlengtet mulighet til å kunne få inn humanitær hjelp til en utsultet befolkning, sier generalsekretær i Norsk Folkehjelp, Raymond Johansen.
Norsk Folkehjelp Oslo stevnet for retten – stilles til ansvar for pensjonsforpliktelser etter samfunnsoppdrag på vegne av Oslo kommune2.10.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Norsk Folkehjelp Oslo stevnet for retten – stilles til ansvar for pensjonsforpliktelser etter samfunnsoppdrag på vegne av Oslo kommune - Hvor langt skal frivilligheten strekke seg? Hvor mye skal frivilligheten tåle?
Sikkerhet i felten – og i skyen26.9.2025 12:30:31 CEST | Pressemelding
Norsk Folkehjelp rydder miner i noen av verdens farligste områder. Nå har organisasjonen styrket sin digitale sikkerhet med hjelp fra blinQ og Netsecurity.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom