OBOS skal bygge boliger ved Ullevål sykehus
OBOS har kjøpt en nesten åtte mål stor tomt ved Ullevål sykehus. Går alt etter planen kan byggingen av boliger starte om fem år.

Den attraktive tomten ligger mellom sykehuset og Ullevål Hageby, i et område som står foran omfattende byutvikling de kommende årene. Tomten ble nylig kjøpt fra selskapet Røa Invest Næring.
Men først skal eiendommen detaljreguleres. Det gamle kontorbygget på tomten er leid ut til Universitet i Oslo fram til utgangen av 2026. Da skal bygget rives og erstattes med et nytt boligprosjekt.
Innflytting i 2030
Det betyr at byggingen kan komme i gang i 2028. De første beboerne kan flytte inn i 2030, hvis alt går etter planen.
– Vi er helt i startfasen av prosjektet. Det eneste som er sikkert er at vi skal utvikle et bærekraftig, spennende og godt boligprosjekt som passer inn i strøket. Dette skal skje i tett samarbeid med medlemmene våre, nabolaget og kommunen. Vi er ivrige på å komme i gang, og vil starte reguleringsarbeidet til høsten, sier konserndirektør Ingunn Andersen Randa i OBOS.
Føringer fra kommunen
Kristin Jarmund Arkitekter har tidligere tegnet et forslag til hvordan tomten kan bebygges med rundt 160 boliger fordelt på blant annet tre punkthus.
Plan- og bygningsetaten har i tidligere reguleringsprosesser for tomten uttalt at de ønsker at det bygges punkthus på eiendommen.
– Det synes også vi er en god idé. Punkthus har lite fotavtrykk og gir muligheter for å lage grønne uterom som passer i området. Men det er for tidlig å si noe om hvor mange boliger det kan bli og hvordan byggene skal se ut. Nå går vi i gang med en prosess hvor vi skal utforske mulighetene for tomta til beste for nabolaget og medlemmene. Vi kommer helt sikkert til å tilby mange av boligene med boligkjøpsmodeller som Deleie og Bostart, og vi vil vurdere om det skal bygges tilpassede eldreboliger i prosjektet, sier Randa.
Nøkkelord
Kontakter
Ingunn Andersen RandaKonserndirektør boligutvikling storbyOBOS
Tel:95183117ingunn.andersen.randa@obos.noThomas SkjennaldKommunikasjonsdirektør
Tel:926 86 100thomas.skjennald@obos.noOm OBOS
OBOS er en medlemsorganisasjon med over 500 000 medlemmer. Vi har bygget og forvaltet boliger for medlemmene siden 1929.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
OBOS-prisene steg i august1.9.2025 11:44:00 CEST | Pressemelding
Prisene for brukte OBOS-boliger i Oslo steg med 1,5 prosent fra juli til august. På landsbasis gikk prisene opp med 2 prosent.
OBOS-prisene i Oslo steg i juli1.8.2025 10:51:21 CEST | Pressemelding
Prisene for brukte OBOS-boliger i Oslo steg med 0,3 prosent fra juni til juli. Så langt i år har OBOS-prisene i hovedstaden steget med sju prosent.
God utlånsvekst etter dobbelt rentekutt15.7.2025 11:41:16 CEST | Pressemelding
OBOS-banken satt ned renten til kundene i to omganger i andre kvartal 2025. Det ga noe lavere netto renteinntekter, men også økt kundetilstrømning og god utlånsvekst.
Færre overleverte boliger gir resultatnedgang15.7.2025 09:41:08 CEST | Pressemelding
OBOS fikk et resultat før skatt i andre kvartal 2025 på -10 millioner kroner, ned fra 488 millioner kroner i samme periode i fjor. For første halvår endte resultatet på 145 millioner kroner mot 848 millioner kroner i fjor.
Pusset opp tallene11.7.2025 08:11:50 CEST | Pressemelding
OBOS-kjøpesentrene omsatte samlet for 1,28 milliarder kroner i andre kvartal. Nå tar de oppussingsformelen fra Holmlia til andre sentre.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom