Universal Music Norge

DAGNY starter festivalsommeren og serverer oss Same Again (For Love)!

Del

16. juni slipper DAGNY låten "Same Again (For Love)", hennes andre singel fra sitt kommende prosjekt. Låten er oppfølgeren til den foregående låten "Heartbreak In The Making" og de erfaringene og refleksjonene man gjør seg opp både i og etter et forhold. Der forrige låt tok for seg den uforklarlige følelsen av å hoppe inn i noe med åpne armer og ignoreringen av alle røde flagg, er "Same Again (For Love)" det man tar med seg ut på andre siden. Tematikken i låten er noe de aller fleste kan relatere til, og om låten sier Dagny:

- Har du noen gang mistet deg selv i et forhold? Har du ønsket så inderlig at det skulle fungere at du endrer ting du liker ved deg selv, for å tilpasse deg den andre? Har du inngått kompromisser til det punktet hvor du mister helt oversikten over hvem du faktisk er og hva du egentlig står for? Det har jeg 🙋🏼‍♀️ Og dét skal jeg ikke gjøre igjen…

Gitt suksessen til Strangers/Lovers, inkludert singelen Somebody, vinneren av Årets låt på P3 Gull og den mest spilte låten på norsk radio to år på rad, samt sterke anmeldelser i publikasjoner som Vevo, NME, The Guardian, Billboard, Nylon m.fl., tyder alt på at fans av DAGNY kommer til å ha mye å se frem til også det kommende året. Det fikk vi merke på årets første låtslipp der Heartbreak In The Making gjorde seg bemerket både på topplistene og ikke minst radiolistene, noe nesten 3M streams viser.

Dagny Norvoll Sandvik, født i Tromsø, Norge, er en ustoppelig popkraft. Hittil har DAGNYs musikk blitt strømmet over en milliard ganger, hun har blitt nominert til 6 Spellemannspriser, samarbeidet med Katy Perry, Ashnikko og Julie Bergan som låtskriver, og sluppet musikk med Kygo, Astrid S, Seeb, Steve Aoki, The Wombats og indiepop-bandet Crystal Fighters. Debutalbum Strangers/Lovers, utgitt i oktober 2020, beviste hennes musikalske kvalifikasjoner, og hitten "Somebody" har over 85 millioner strømminger på Spotify alene. Albumet ble hyllet av The Guardian ("tordnende synthpop-eksplosjon"), The Independent ("blendende pop - 8/10"), BBC Music ("en av de mest sikre debuttene i 2020"), The Metro ("lekkert, pent sett med bops - Album of the Week") og mer.

Fjoråret var travelt for DAGNY. Etter to år med nedstenging og restriksjoner reiste hun på en utsolgt headline turné med over 16 000 solgte billetter. Hun spilte festivaler som Slottsfjell, Bukta og Øya; i tillegg gjorde hun utsolgte konserter i Amsterdam, Berlin og London. Singlene Brightsider og Highs & Lows, ble og sluppet før hun på slutten av året lånte bort stemmen sin på Kygos Lonely Together, en låt hun også var med og skrev.

Det meste tyder på at 2023 kommer til å bli et vel så begivenhetsrikt år: I løpet av sommeren spiller hun på mer enn 10 festivaler i inn- og utland, i tillegg til å være support for Sting i Storbritannia, der hun også gjester Mighty Hoopla-festivalen i London. Før hun i høst gjør sin største konsert noensinne, i Oslo Spektrum, og følger det hele opp med en Europaturné våren 2024.


LIVE DATOER 2023

4. juni - Mighty Hoopla, London, Storbritannia

9. juni - NEON Festival, Trondheim, Norge

10. juni - Vaulen Open Air, Stavanger, Norge

16. juni - Idyll Festival, Fredrikstad, Norge

17. juni - Bergenfest, Bergen, Norge

24. juni - Bedfork Park, Bedford, Storbritannia (med Sting)

25. juni - Scarborough Open Air Theatre, Scarborough, Storbritannia (med Sting)

2. juli - Cardiff Castle, Cardiff, Storbritannia (med Sting)

3. juli - Hare & Hounds, Birmingham, Storbritannia (hovedartist)

4. juli - The Piece Hall, Halifax, Storbritannia (med Sting)

7. juli - Stavern Festival, Larvik, Norge

15. juli - Rootsfestivalen, Brønnøysund, Norge

22. juli - Malakoff Festival, Norfjordeid, Norge

29. juli - Q Stock festival, Oulu, Finland

18. august - Alta Live Festival, Alta, Norge

19. august - Parken Festival, Bodø, Norge

27. august - Castle Park, Colchester, Storbritannia

2. september - Grenseløsfestivalen, Kirkenes, Norge

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Foto: Torgeir Rørvik
Last ned bilde
Foto: Torgeir Rørvik
Last ned bilde
Foto: Torgeir Rørvik
Last ned bilde

Lenker

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, TIX, Ramón, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Ruben, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Drake, Imagine Dragons, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Lewis Capaldi gjør comeback!27.6.2025 09:09:55 CEST | Pressemelding

Etter to år borte fra rampelyset, gjør den globale superstjernen Lewis Capaldi i dag sitt svært etterlengtede comeback. Den nye singelen «Survive» er et dristig og modig anthem som gjenspeiler en utfordrende periode i karrieren hans. Dette kulminerte på Glastonbury i 2023 i et ekstremt tøft, men også samlende øyeblikk da publikum på Pyramid Stage hjalp en emosjonell Capaldi over målstreken. “Most nights I fear that I’m not enough, I’ve had my share of Monday mornings when I can’t get up” synger Capaldi i et enormt, nervepirrende og brutalt ærlig spor som tar for seg mentale helseutfordringer som selvtvil og fortvilelse, men som slår tilbake med et refreng fullt av styrke - “I swear to God I’ll survive, if it kills me to, I’m gonna’ get up and try, if it’s the last thing I’ll do” På låten “Survive” gjenforenes Lewis Capaldi med sin nære samarbeidspartner Romans, som han også skrev «Someone You Loved» sammen med. Låten har strømmet over svimlende 60 millioner ganger i Norge, noe som tils

Penger er ikke alt – Ny låt fra Malik og Blackie!20.6.2025 10:15:00 CEST | Pressemelding

Etter å ha truffet hardt med sine tidligere utgivelser, inkludert den suksessrike singelen “TIL DEG” med selveste Arif, er Malik tilbake med sommerlåten “PENGER” 20. juni hvor han har fått med seg stjernen Blackie. Hør ”PENGER” HER. Låta “PENGER” går dypere enn materialisme og kapitalisme – den handler om ekte glede, kjærlighet og hva som gir livet mening på et mer personlig nivå. Malik sier selv at låten handler om å minne seg selv og andre på at ekte lykke ikke kan kjøpes: «Penger er ikke alt, det er bare tall, det er bare tegn. Penger er ikke kjærlighet, det er tilgjengelighet. Eg bruker penger, eg spanderer, og ja vi koser oss her nå. Men dette er bare små gleder i det hele. Ekte glede kommer fra innsiden», sier Malik om låten. I dette spennende, catchy og kanskje uforventede låtsamarbeidet møtes Malik sine kompromissløse tekster og flows med Blackie sine fløyelsmyke vokaler og melodier. Den er en påminnelse om at ekte glede ikke ligger i det vi kan kjøpe, men i de små, virkelige o

Karen Moe er vinner av «Norges Nye Countrystjerne» 202519.6.2025 12:05:00 CEST | Pressemelding

Karen Moe (f. 2003) er årets vinner av Norges Nye Countrystjerne. Med en stemme som rørte juryen, og et uttrykk preget av både sårbarhet og styrke, pekte hun seg ut som en soleklar ener blant årets deltakere. Konkurransen har markert seg som en viktig arena for å oppdage og løfte fram nytt norsk countrytalent. Fjorårets vinner, Tobias Sten, har i løpet av det siste året rukket å bli en av landets største artister.

lille Caesar slipper «maria» 20. juni19.6.2025 09:23:27 CEST | Pressemelding

Fredag 20. juni slipper lille Caesar sin nye singel «maria» – en låt om savn, minner og kjærlighet som glapp. Med et refreng som setter seg fra første lytt, er dette en låt mange kommer til å ta med seg gjennom sommeren. «maria» er lille Caesars første utgivelse etter debutalbumet LENGE LEVE LIVET, som har samlet over 13,5 millioner streams siden lanseringen tidligere i år. Låten bygger videre på det som har blitt artistens signatur: melodisterk og umiddelbar pop med en personlig kjerne. – «Jeg begynte å lete etter Maria for over ett år siden – omtrent samtidig som jeg skrev denne låta. Nå har jeg endelig funnet henne. Derfor deler jeg låta med henne og dere i dag,» sier lille Caesar selv om utgivelsen. Med låter som «hva om jeg slutta å bry meg», «brenner» og «hvem kan seile foruten vind?» feat. Tobias Sten (over 4,7 millioner streams, #2 på Spotify og 7200 brukerskapte videoer på TikTok), har lille Caesar for lengst etablert seg som en av de mest særegne og tydelige stemmene i ny nor

Alessandra slipper "Toscana" – en varm sommerlåt med girl power, attitude og ferievibber fra Italia13.6.2025 10:05:31 CEST | Pressemelding

Hør låten HER! Med låten serverer Alessandra en pause fra all drama og kaos i livet med en het og selvtillitsgivende låt for den perfekte venninneferien! Låten er en hyllest til Toscana, som ikke bare er en plass, men et statement: “Man trenger ikke annet når man har sine jenter. Venninner er der for deg, holder deg oppe og minner deg på hvem du er. Nå er det oss!” – Alessandra Toscana er en hyllest til kvinnelig styrke og til alle de fantastiske sommerøyeblikkene vi deler sammen. Den handler om å finne tilbake til seg selv, ha det gøy med sine beste venninner og danse seg fri fra gamle forhold. Toscana er oppfølgeren til dansegulv-bangeren “Non Stop”, og Alessandra viser nok en gang hvorfor hun er en av de mest spennende artistene å følge med på i Europa. Låten er produsert av den Grammy-nominerte stjerneprodusenten William Larsen, også kjent som Nasty Kutt. Mer om Alessandra Til tross for sin korte karriere har Alessandra allerede markert seg som en stjerne både på den norske og inte

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye