Deltakerbytte i Mesternes mester
13.6.2023 13:00:51 CEST | NRK | Pressemelding

MMA-stjernen Emil Meek har meldt forfall til sesong 15 av Mesternes mester, som starter innspilling i Lindesnes og Farsund denne uka.
– Emil har dessverre blitt nødt til å trekke seg på grunn av sykdom i nær familie, sier NRKs prosjektredaktør for Mesternes mester, Pia Basberg.
– Vi har selvsagt stor forståelse for det og håper vi kan ønske Emil velkommen som deltaker i neste sesong, sier Basberg.
Les også:
VM-grossist
Inn kommer i stedet skytteren Ole-Kristian Bryhn. Også han er en vaskeekte mester med blant annet 21 VM-medaljer i bagasjen, hvorav ni gull. Han får også æren av å være den første skytteren som deltar i Mesternes mester.
– Det er imponerende sporty av Ole-Kristian å hoppe inn i Mesternes mester på bare få dagers varsel. Han er en utrolig spennende utøver med en fantastisk karriere bak seg. Vi ønsker ham hjertelig velkommen til Mesternes mester-familien, sier Pia Basberg.
Hvis du vil se dette innholdet fra gfx.nrk.no, gi ditt samtykke øverst på denne siden.
Stor overraskelse
Ole-Kristian Bryhn medgir at han ble overrasket da forespørselen kom.
– Jeg har fått med meg at laget til Mesternes mester var tatt ut, så dette kom virkelig brått på, sier Ole-Kristian Bryhn, som i dag jobber som brannkonstabel i Røyken.
– Samtidig kjente jeg at det var en sjanse jeg ikke kunne la gå fra meg, for dette har jeg skikkelig lyst til. Så jeg velger å kaste meg uti det. Det betyr selvsagt at jeg ikke har fått mulighet til å forberede meg på noen måte. Men kanskje det er lov å håpe at jeg får sjansen til å vise litt større treffsikkerhet enn enkelte deltakere i Mesternes mester har gjort før, sier den tidligere skytterkongen spøkefullt.
Sesongen som nå spilles inn i Lindesnes og Farsund, kommer på lufta på NRK på nyåret 2024.
Om Ole-Kristian Bryhn
- 34 år, fra Røyken, bosatt i Heggedal
- Bryhn er en av de mestvinnende skytterne i Norge gjennom tidene. I VM har han ni gull, sju sølv og fem bronse 2010-2018. Fra EM har han fire gull, ni sølv og fire bronse. I 2011 vant han som eneste nordmann i historien verdenscupen sammenlagt i gull helmatch, 3x40 skudd. Fra september 2011 til april 2012 var han ranket som nummer 1 i verden på 3x40 skudd. Han deltok i OL 2012 og 2016, i det siste var han Norges flaggbærer. Han har vunnet 13 NM-gull for senior, ble skytterprins i 2012 og vant skytternes mestermøte i 2020. I 2018 la han opp satsingen som skytter på toppnivå, men så sent som i februar 2023 ble han innendørs landsmester på Landsskytterstevnet.
Hvis du vil se dette innholdet fra gfx.nrk.no, gi ditt samtykke øverst på denne siden.
Kontakter
Helene AmlieKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 951 00 299helene.amlie@nrk.noBilder




Lenker
Om NRK
Som allmennekringkaster skal NRK fylle viktige sosiale, kulturelle og demokratiske behov i det norske samfunnet. NRK tilbyr et bredt og variert medietilbud for det norske publikum gjennom NRK.NO, NRK TV, NRK Radio, fem TV-kanaler og 14 radiokanaler. Nær ni av ti nordmenn tar daglig del i innhold fra NRK på en eller flere plattformer.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Kristine Grændsen blir ny lagleder i «Nytt på nytt»8.5.2026 10:05:00 CEST | Pressemelding
Skuespiller og komiker Kristine Grændsen tar over som lagleder for Isalill Kolpus i «Nytt på nytt» på NRK.
Slik blir 17. mai på NRK6.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Når flagget går til topps 17. mai, inviterer NRK hele Norge til en storslått feiring. Nadia Hasnaoui leder den seks timer lange TV-sendingen.
«Helikopterstyrten»: Podkast om Turøy-ulykken23.4.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Ti år har gått siden en av norgeshistoriens verste helikopterulykker fant sted ved Turøy i Øygarden. Podkasten «Helikopterstyrten» i NRK Radio forteller hva som skjedde.
Nå kommer en ny sesong av «Emma»22.4.2026 14:00:00 CEST | Pressemelding
Med tilbud om stor platekontrakt, deltakelse i «Maskorama» og MGP, er Emma nærmere drømmen enn noen gang. Men veien dit koster mer enn hun hadde sett for seg.
Innspillingen av «Mesternes mester team» er i gang21.4.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Mandag denne uken startet produksjonen av «Mesternes mester team» i Hellas. Her konkurrerer deltakerne sammen i makkerpar. Programmet kommer på NRK til høsten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
