Klart for travfest på NRK1
5.6.2023 13:19:32 CEST | Norsk Rikstoto | Pressemelding

Oslo Grand Prix er årets største travhøydepunkt på Bjerkebanen i Oslo. I den forbindelse produseres en times lang direktesending som blir vist på NRK1 søndag kl. 17.00-18.00, hvor Oslo Grand Prix-løpet kl. 17.30 er selve rosinen i pølsa.
Anne Rimmen er programleder sammen med Hans Kristian Skubberud.
– Jeg gleder meg vilt, sier Anne Rimmen, som er godt kjent fra både NRK og Discovery.
Hun har solid erfaring fra store sportsarrangementer, men innrømmer at hun ikke har jobbet med trav tidligere.
– Men jeg har med mange eksperter og gjester på banen. Jeg gleder meg til å oppleve sporten på nært hold og blir seernes alibi for å formidle dette på beste mulig måte. Målet vårt er å vise folket den festen Oslo Grand Prix er, sier hun.
Publikumsfest
Alle dagens høydepunkt fra Bjerkebanen vil være med i sendingen. Det kommer spennende gjester innom – og det blir innslag som setter travet og hestesporten i nye perspektiv. Det er også gratis inngang for alle som ønsker å komme til Bjerkebanen. Dermed ligger alt til rette for en festdag, som NRK har valgt å prioritere på sendeskjemaet.
Ansvarlig redaktør Espen Stensrud i Norsk Rikstoto er svært glad for det gode samarbeidet med NRK slik at det beste av det beste innen travsporten igjen blir vist på riksdekkende tv.
– Vi ønsker å nå enda bredere ut med vårt lidenskapelige innhold. Oslo Grand Prix er årets store høydepunkt innenfor travsporten og fortjener et større publikum. Det får vi nå gjennom samarbeidet med NRK og sendetid på hovedkanalen. Vi har 16 kameraer i sving og lover en fartsfylt time ispedd herlige gjester – med to strålende programledere i førersetet. Dette blir gøy! sier Stensrud, som også påpeker at alle kan se Rikstotos egne direktesending gratis på rikstoto.no fra kl. 13.
– Spenning og gode historier
Redaksjonsjef Anders Sårheim i NRK er glad for å kunne tilby NRK sine seere dette travhøydepunktet søndag ettermiddag.
– Målet er at våre seere både får formidlet spenning og drama i selve løpene, samt får mange gode historier fra festen rundt og travsporten, sier han.
Nøkkelord
Kontakter
Espen StensrudAnsvarlig redaktørNorsk Rikstoto
Ansvarlig redaktør for Norsk Rikstoto og TV-kanalen Rikstoto Direkte. Leder Mediesenteret.
Bilder




Lenker
Om Norsk Rikstoto
DETTE ER NORSK RIKSTOTO
- Norsk Rikstoto har tillatelse fra norske myndigheter til å tilby pengespill på hest. Spillene arrangeres til fysiske hesteløpsarrangementer, både i Norge og andre steder i verden.
- Stiftelsens hovedformål er å legge til rette for ansvarlige pengespill på hest og forebygge negative konsekvenser av pengespill. Det betyr at spillerne kan spille i svært trygge rammer hos Norsk Rikstoto.
- I over førti år har overskuddet fra stiftelsen bidratt til å støtte hestehold, hestesport og hesteavl i Norge. Derfor finner du spor av Rikstoto på travbaner og staller over hele Norge.
Følg pressemeldinger fra Norsk Rikstoto
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norsk Rikstoto på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norsk Rikstoto
Rikstoto holder stand i hestespillmarkedet - uregulerte aktører presser unge spillere5.2.2026 13:39:47 CET | Pressemelding
Det store flertallet av nordmenn som spiller på hest, gjør det hos Norsk Rikstoto. Kanaliseringsgraden for hestespill anslås til 97–98 prosent, viser Ansvarlighets- og kanaliseringsrapporten for 2025 utarbeidet av Norsk Rikstoto.
Lørdag er det premiere for V8520.10.2025 09:44:08 CEST | Pressemelding
Lørdag skjer det, det som har vært en lite skjult hemmelighet siden juni. ATG tilbyr en ny spillform. V85 erstatter lørdagens internasjonale V75. Fra 25. oktober vil også Rikstoto tilby V85 til sine kunder, men det norske hovedproduktet vil fortsatt være V75.
Norsk Rikstoto refunderer spill etter feil i spillegrenser22.9.2025 14:03:29 CEST | Pressemelding
Norsk Rikstoto har avdekket og rettet en teknisk feil som har gjort at enkelte kunder har kunnet spille over sine fastsatte spillegrenser via Andelstorget og På Lag.
Spilte for 100 kr – vant 1,7 millioner15.9.2025 13:39:58 CEST | Pressemelding
En 76-åring fra Finnmark kjøpte en stalltipsbong til 100 kroner til lørdagens 5+ fra Frankrike. Etter løpet kunne mannen juble over en gevinst på 1.764.828 kroner.
Her er deltakerne i Kjendisløpet: – Å kjøre travløp har vært en stor drøm1.6.2025 09:30:00 CEST | Pressemelding
Lørdag 7. juni setter seks kjendiser seg i sulkyen – klare for å oppleve actionfylt hestesport og kjempe mot hverandre under Oslo-Grand-Prix-helgen på Bjerke travbane. Vinneren får 50.000 kroner til et veldedig formål.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom