Idrettstinget styrker anleggsarbeidet
3.6.2023 16:36:12 CEST | Norges idrettsforbund | Pressemelding

Idrettstinget støttet Viken idrettskrets sitt forslag om at det skal opprettes et bredt sammensatt anleggspolitisk utvalg og en kartlegging av behovet for anlegg av nasjonal og regional betydning.
Pål Thomassen som presenterte saken på vegne av Viken idrettskrets er glad for at idrettstinget nesten enstemmig vedtok idrettskretsens forslag om å styrke anleggssatsingen.
– Dette er en restart på noe vi alle er enige om er svært viktig for hele norsk idrett. Vedtakene her på Idrettstinget viser at vi har stor støtte for forslagene, både i særforbund og idrettskretser. Vi gleder til å bidra i det videre arbeidet, sier Pål Thomassen i Viken idrettskrets.
– Anleggsprioriteringer skjer stort sett basert på lokalidrettens behov og sånn må det være, men det er viktig at behovene for spesielt de større og kostbare anleggene ses i et regionalt og ikke minst nasjonalt perspektiv. Dette skal vi legge større vekt på fremover, sier leder for idrettsstyrets anleggsgruppe og idrettsstyremedlem Erik Unaas.
– Ved å stå sammen styrker vi mulighetene for å få gjennomslag for våre felles mål om et anleggsløft i Norge. Dette er spesielt viktig nå som regjeringen arbeider med en ny nasjonal anleggsplan som vil påvirke anleggsbyggingen i hele landet i årene framover, sier Unaas.
Unaas fremhevet også organisasjonens felles forventninger til at Kulturministeren lytter til idrettens synspunkter og behov slik ministeren har gjort i saken om finansiering av idrettsrådene.
– Også lokalt er det viktig at idretten snakker med én stemme og ikke minst at det gjennomføres gode behovsvurderinger hvor alle gis muligheter til å komme med innspill.
Bilder

Om Norges idrettsforbund
Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité (NIF) er det øverste organ i Norges største folkebevegelse. NIFs visjon er idrettsglede for alle.
Følg pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges idrettsforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Åpen time for pressen 19. mars16.3.2026 10:38:12 CET | Presseinvitasjon
Norges idrettsforbund inviterer til åpen time for pressen torsdag 19. mars kl. 09.45-10.15 etter idrettsstyremøte nr. 10.
Idretten med egen menstruasjonsguide: – Dette er noe vi må snakke mer om8.3.2026 14:53:33 CET | Pressemelding
Idretten lanserer nå sin egen menstruasjonsguide, «Mensen i idretten». Målet med guiden er å øke kunnskapen og forståelsen om kvinnekroppen og hjelpe trenere og støtteapparat til å ta nødvendige hensyn.
Ytterligere én utøver tatt ut til Paralympics i Milano/Cortina17.2.2026 11:08:41 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok tirsdag ut ytterligere én utøver til Paralympics i Milano/Cortina. Totalt er det tatt ut 15 norske utøvere til lekene, som arrangeres fra 6.-15. mars. Troppen er nå komplett.
Tre utøvere tatt ut til Paralympics i Milano/Cortina2.2.2026 13:07:24 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok mandag ut ytterligere tre utøvere til Paralympics i Milano/Cortina. Totalt er det tatt ut 14 norske utøvere til lekene, som arrangeres fra 6.-15. mars.
25 utøvere tatt ut i femte uttak til OL i Milano/Cortina26.1.2026 11:59:43 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok mandag ut den femte gruppen utøvere til OL i Milano/Cortina. Det ble tatt ut 25 utøvere til de olympiske leker og ingen til Paralympics. Totalt er det tatt ut 80 utøvere til OL og 11 til Paralympics. Dette var siste uttak for OL. Det kommer ytterligere ett uttak til Paralympics.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
