Åpen time for pressen 19. juni
Norges idrettsforbund inviterer til åpen time for pressen torsdag 19. juni kl. 09.30-10.00 etter idrettsstyremøte nr. 1.

Åpen time gjennomføres på Teams.
Delta her: Bli med i møtet nå
Agenda:
- Idrettstinget 2027
- Orienteringssaker:
- Internasjonal orientering
- Oppsummering – Krafttak for mangfold og inkludering
- Status – bærekraft
- Idrettens valgsaker – stortingsvalget 2025
Velkommen!
Kontakter
Finn AagaardKommunikasjonsansvarlig
Tel:917 09 391finn.aagaard@idrettsforbundet.noFølg pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges idrettsforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Magnus Nedregotten er kandidat til IOCs utøverkomité26.6.2025 15:28:51 CEST | Pressemelding
IOC bekreftet i dag at lederen av NIFs utøverkomité, Magnus Nedregotten, er en av 11 kandidater til valg på nye medlemmer til IOCs utøverkomité.
Pressemelding fra NIFs påtalenemnd vedrørende Gjert Ingebrigtsen25.6.2025 16:20:41 CEST | Pressemelding
NIFs påtalenemnd behandler anmodninger om påtale for idrettens domsorganer. Den 28. februar 2025 mottok nemnda anmodning fra Norges Friidrettsforbund om påtale og begrenset suspensjon for Gjert Ingebrigtsen.
Store økninger i tilskuddssatsene til idretts- og nærmiljøanlegg16.6.2025 20:27:05 CEST | Pressemelding
Kultur- og likestillingsdepartementet har i dag lagt fram regelverket for kommende søknadsrunde for spillemidler til anlegg for idrett og fysisk aktivitet.
Antall medlemmer i norsk idrett fortsetter å øke13.6.2025 10:16:38 CEST | Pressemelding
Foreløpige tall fra samordnet rapportering viser at både antall medlemskap og aktive medlemmer fortsetter å øke. – Dette er tall vi kan være imponert over, og viser nok en gang at vår stolte idrettsorganisasjon er et sted å høre til, sier idrettspresident Zaineb Al-Samarai.
Ny avtale skal sikre flere barn plass i idretten: Norges idrettsforbund blir ny partner i Coop-dugnaden29.5.2025 12:10:05 CEST | Pressemelding
Norges idrettsforbund og Coop Norge har inngått et viktig samarbeid med mål om å bidra til at flere barn får muligheten til å delta i idrett uavhengig av familiens økonomi.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom