Administrerende direktør i KPMG, Lars Inge Pettersen, tar ikke gjenvalg
Administrerende direktør og Senior Partner i KPMG Norge, Lars Inge Pettersen, har informert styrets leder Monica Hansen om at han ikke ønsker å stille til gjenvalg som leder for selskapet i en ny åremålsperiode.
Styret i KPMG har konstituert selskapets nestleder og leder for rådgivning, Rune Skjelvan, i rollen som Senior Partner og CEO. Skjelvan vil samtidig fortsette som leder for Advisory. KPMG vil gjennomføre valg av ny Senior Partner som planlagt på generalforsamlingen i juni.
Kontakter
Vibeke Munthe-KaasHead of Clients & MarketsKPMG
Tel:+47 907 000 74Vibeke.Munthe-Kaas@kpmg.noOm oss
KPMG er et globalt nettverk med selskaper som leverer profesjonelle tjenester innenfor revisjon, rådgivning, skatt, avgift og forretningsjus. I KPMG Norge jobber det ca 1800 ansatte fordelt på 23 kontorer. Fageksperter fra ulike forretningsområder og bransjer jobber side om side for å levere fremtidsrettede og innovative prosjekter som skaper verdi for virksomheter i privat og offentlig sektor.
Følg pressemeldinger fra KPMG
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KPMG på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KPMG
KPMG godkjent av NSM for å håndtere cyberangrep6.12.2024 11:36:50 CET | Pressemelding
Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM) har godkjent KPMG som leverandør av tjenester ved dataangrep. Selskapet er nå en del av en liste over kvalitetssikrede aktører, slik at bedrifter som utsettes for angrep raskt kan finne en godkjent leverandør.
Nye partnere i KPMG Law1.10.2024 14:57:12 CEST | Pressemelding
KPMG Law Advokatfirma vokser, og nå tar selskapet opp tre nye partnere fra 1. oktober.
Kristine Bolstad blir ny CTO i KPMG2.9.2024 12:47:22 CEST | Pressemelding
Kristine Bolstad får rollen som ny Chief Technology Officer (CTO) for KPMG Norge. Bolstad kommer fra stillingen som leder for fagområdet Technology Consulting, og tar nå over ansvaret for å drive hele selskapets offensive teknologistrategi nasjonalt.
KPMG skal evaluere effekten av åpenhetsloven30.5.2024 14:04:51 CEST | Pressemelding
KPMG har fått i oppdrag av Barne- og familiedepartementet å gjennomføre en omfattende evaluering av åpenhetsloven. Nå skal det undersøkes om åpenhetsloven har bidratt til å styrke norske virksomheters arbeid med menneskerettigheter og arbeidsforhold i egen virksomhet, leverandørkjeder og hos forretningspartnere.
Blir partnere i KPMG Law Advokatfirma19.12.2023 14:06:43 CET | Pressemelding
Stine Lettrem og Alejandro Serrano-Kristiansen blir partnere i KPMG Law Advokatfirma fra 1. januar 2024. De bringer med seg spesialistkompetanse innen arbeidsrett og offentlige anskaffelser.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom