OBOS deler ut stipend til svensk proptech-gründer

OBOS og partneren Antler har siden 2021 delt ut stipendet til kvinnelige gründere innen eiendomsbransjen i tilknytning Antler-programmet. I år er første gang stipendet går til en gründer i Sverige.
Vi ønsker å fremme innovasjon og oppmuntre flere kvinnelige gründere til å satse innen eiendomsbransjen. Jeg vil gratulere Lundberg og Respaces med årets stipend, sier Henning Lunde, som er leder for OBOS Oppstart.
- Det føles både gøy og ærefullt å motta stipendet. OBOS gir et viktig bidrag i riktig retning i et investeringslandskap der knapt 1 prosent av kapitalen går til kvinnelige gründere, sier Jeanna Lundberg, daglig leder og medgründer i Respaces.
Respaces er en digital markedsplass som kobler ledig plass med behovet for å jobbe mer fleksibelt. Plattformen kan både formidle faste kontorlokaler med fleksible kontrakter, tilgang til fleksible kontorplasser i ulike lokaler og tilbyr utleiere å enkelt leie ut kontorlokaler som står ledig for korte eller lengre perioder.
- Prosessen med leiekontrakter er ofte tidkrevende og omstendelig, både for leietager og utleier. Respaces gjør det enkelt og digitalt å finne en fleksibel kontorplass, sier Jeanna Lundberg.
Lunde i OBOS Oppstart fremhever at Respaces bidrar til god ressursutnyttelse av lokaler og enkeltplasser som ellers ville stått tomme ved å tilrettelegge for mer fleksible leieforhold.
- Dette kan gi bedrifter mer fleksibilitet i en tid hvor kostnader øker for mange arbeidsgivere, samt imøtekommer en ny forventning til fleksibilitet på arbeidsplassen som arbeidstakere forventer etter pandemien, sier Lunde
OBOS Oppstart ser flere aktører som forsøker å ta en posisjon innen formidling av fleksible kontorplasser både i Norge og utlandet.
- Respaces har tenkt nytt rundt hva en tradisjonell kontorplass kan være, og har eksempelvis hoteller og restauranter som står ledig på dagtid på kundelisten. Det er et spennende selskap, og Jeanna og teamet har lykkes å etablere seg og få god vekst på relativt kort tid, sier Lunde.
OBOS har fornyet avtalen har med Antler for 2023 og vil dele ut flere stipend.
- Vi er utrolig stolte av å ha OBOS som investor og industripartner i Antler. Vi jobber aktivt for å tiltrekke oss og støtte flere dyktige kvinnelige gründere, og dette OBOS-stipendet er en viktig anerkjennelse overfor de som bygger selskaper innen eiendomsteknologi. Vi synes det er ekstra gøy at det første stipendet for i år går til en knallflink gründer i Sverige, sier Kristian Jul Røsjø, partner i Antler.
Nøkkelord
Kontakter
Henning LundeLeder OBOS Oppstart og ForretningsutviklingOBOS
Tel:90924792henning.lunde@obos.noBilder

Om OBOS
OBOS er en av Nordens største boligbyggere med over en halv million medlemmer. Siden 1929 har vi skaffet våre medlemmer bolig, samt forvaltet disse på en trygg måte. I 2022 solgte OBOS 2 622 boliger og hadde ved utgangen av året 6 992 boliger under bygging.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
Nesten ingen kommuner har tilstrekkelig med tilfluktsrom4.7.2025 10:23:10 CEST | Pressemelding
En undersøkelse blant norske ordførere viser at bare 3 prosent av norske kommuner har tilfluktsrom for hele befolkningen. I en tid med økende geopolitisk usikkerhet etterlyses flere konkrete planer for å oppgradere beredskapen.
Ny byggestart på Frysja2.7.2025 08:57:14 CEST | Pressemelding
Stor-Oslo Eiendom og OBOS klare for byggestart av Frysjatunet. Prosjektet består av 162 boliger, hvorav fire av fem salgstrinn er gjennomført.
OBOS-prisene falt i juni1.7.2025 11:04:12 CEST | Pressemelding
Prisene for brukte OBOS-boliger i Oslo falt med 0,8 prosent fra mai til juni. På landsbasis falt prisene med 1,5 prosent.
Skal bygge rekkehus på Fornebu30.6.2025 08:02:24 CEST | Pressemelding
OBOS Block Watne Entreprenør (OBWE) har den senere tiden inngått kontrakter med eksterne kunder for 150 millioner kroner. Nå er det inngått avtale med AF Gruppen om bygging av 20 rekkehus på Storøykilen.
OBOS selger Manglerud-prosjekt24.6.2025 13:07:07 CEST | Pressemelding
OBOS har solgt et boligprosjekt på Manglerud i Oslo til arkitektkontoret Coera – som satser på å starte byggingen før sommeren neste år. OBOS-medlemmer får forkjøpsrett til boligene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom