Køddent fra Klossmajor

Med trestemt vokal, rap, en god dose humor og glimt i øyet kommer det etter hvert særegne Klossmajorsoundet til sin rett i den tredje singelen fra bandets andre album. Groovy, feelgood og chill synger de tre vokalistene om å prøve å helgardere seg fra livets utfordringer. Albumet «Alt jeg ikke har» slippes i sin helhet til våren.
- «Låta handler på mange måter om å prøve å helgardere seg fra livets utfordringer ved å si fire enkle ord; «Ikke kødd med meg». Men å helgardere seg fra livets utfordringer er det ingen som kan. Slikt blir det låt av.» - Karoline Karlsen
Klossmajor har etablert seg som et sterkt liveband på Norges scener de siste årene og slipper sitt andre album til våren. De tre vokalistene (Karoline Karlsen, Dorothea Økland, Maja Sørbø) veksler på å være i front med sterke vokalharmonier, fløyelsmyke melodier og innslag av rap. Vokalistene har med seg et stødig liveband hvor digge korder møter spenstig bass og trommer. Låtene er skrevet av Karoline Karlsen og med norske tekster om oppvekst, kjærlighet og relasjoner fester låtene seg til hjernen og gjenklangen ljomer i øret i lang tid etterpå.
«Det er jo bare kødd» er ute fredag 20. januar!
Nøkkelord
Kontakter
Eline DarkiDrabant Music
Tel:98898882eline.darki@sonymusic.comBilder


Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Puls teamer opp med svenske Filippa på «Låt Mig Va»18.9.2025 10:49:43 CEST | Pressemelding
Etter sommerlåten «Gode Tider» er Puls tilbake med singelen «Låt Mig Va» – en låt om å gi slipp på relasjoner, med svenske Filippa på refrenget.
Ny singel fra Marie Tveiten: "Vil ha alt"18.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
En låt til alle som er lei av situationships
Ny Bob Dylan Bootleg slippes 31. oktober17.9.2025 16:01:00 CEST | Pressemelding
Fredag 31. oktober slippes en deluxe 8CD-boks som skildrer Bob Dylan’s tidlige år i Greenwich Village. Den inneholder sjeldne og uutgitte hjemmeopptak, utkast, og konsertopptak inkludert en uutgitt komplett innspilling av den banebrytende konserten i Carnegie Hall 26. oktober 1963. Dette blir også tilgjengelig i 2CD- og 4 LP-utgaver og på strømmetjenester.
2AM-DM albumdebuterer med Hypotheticals:17.9.2025 15:53:15 CEST | Pressemelding
Oslobandet 2AM-DM slipper debutalbumet Hypotheticals: fredag 26. september. Det blir tilgjengelig både digitalt og på vinyl.
Julie Bergan vil være sin egen lykkes smed15.9.2025 09:44:53 CEST | Pressemelding
Julie Bergan slipper "Make Myself Happy" - en lykkepille av en låt hun har skrevet med Jesper Borgen - på fredag 19. september.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom