Schibsted samler sine norske nyhetsmedier i ny “superbundle”
20.10.2022 10:52:02 CEST | Vend | Pressemelding

Etter en periode med testing mot ulike kundegrupper går Schibsted i disse dager ut i markedet med sitt nye digitale totalabonnement, “Full tilgang”. Abonnementet inkluderer alt innhold fra både Aftenposten, VG, Bergens Tidende, Stavanger Aftenblad, E24, Dine Penger, PodMe og Magasin+.
Et etterlengtet tilbud
Forretningsutvikler i Schibsted, Marcus Tøstie, har vært med fra start i utviklingen av det nye abonnementet. Han forteller at kundenes ønsker og behov har blitt nøye kartlagt, og at “Full tilgang” er et etterlengtet tilbud for abonnentene.
- Vi har gått grundig til verks for å finne ut hva kundene faktisk vil ha, og det har blitt veldig tydelig for oss at dette er noe mange virkelig ønsker seg. Fremover kommer vi til å fortsette å jobbe med å se på hvordan vi kan tilby enda bedre og mer fleksible abonnementer. Merkevarenes arbeid med å forbedre sine abonnementstilbud til egne målgrupper er fortsatt veldig viktig, men vi må også løfte blikket og tenke mer helhetlig på tvers av vår produktportefølje, sier Tøstie.
Leder for forretningsutvikling og pakketering innenfor abonnement i Schibsted, Hanne Bryntesen Finstad, har hatt det overordnede ansvaret for arbeidet som har ført frem til det nye produktet. Hun forteller at de foreløpige salgsresultatene for “Full tilgang” har gått over all forventning, noe som bekrefter hypotesen om at produktet er kjærkomment hos kundene.
- Salget har gått vanvittig bra. Vi ser allerede at vi kommer til å knuse de salgsmålene vi satte oss for resten av året. Samtidig ser vi sterke indikasjoner på at kundenes lojalitet øker, noe som er kjempeviktig for å gjøre oss i stand til å opprettholde en sterk posisjon i et konkurransedrevet marked, sier Bryntesen Finstad.
Unikt i norsk sammenheng
Direktør for brukerbetaling i Schibsted,Tor Jacobsen, mener bredden av innhold i det nye abonnementsproduktet er en viktig del av suksessoppskriften.
- Her får kunder tilgang til en bredde av innhold vi mener er unikt i norsk sammenheng. Det handler ikke om at vi har samlet flest titler i ett og samme abonnement, men om at vi byr på så mye forskjellig type innhold. Her får man alt fra VGTVs underholdningsunivers, med blant annet “Ikke lov å le på hytta”, til dokumentarfilmer, live-sport, og nyheter fra både VG, E24, Dine Penger, Aftenposten, Bergens Tidende og Stavanger Aftenblad. I tillegg er også PodMes store lydunivers og alle nisjemagasinene i Magasin+ inkludert, sier han.
Et startpunkt
Også Bryntesen Finstad mener spennet av innhold er med på å gjøre “Full tilgang” svært attraktivt for kundene. Hun presiserer likevel at en pangstart med gode salgstall på ingen måte markerer slutten på prosessen. Snarere tvert imot.
- Vi ser på dette som et startpunkt. Når man lanserer et nytt pakketilbud er det både naturlig og nødvendig å ha evnen til å skru litt på produktet etter hvert. Vi kommer til å fortsette å ha en tett dialog med kundene for å forstå deres behov, og er godt i gang med å utvikle flere typer bundleprodukter for andre målgrupper. Vi ser at det ligger et stort potensial i å kunne tilby enda flere spennende abonnementsprodukter på tvers av vår portefølje, også utover rene medieprodukter, sier hun.
Kontakter
Tor JacobsenDirektør for brukerbetalingSchibsted
Tel:97766087tor.jacobsen@schibsted.comBilder



Om Vend
Følg pressemeldinger fra Vend
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Vend på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Vend
Vend to explore AI-native marketplaces with independent innovation unit30.4.2026 10:01:42 CEST | Press release
Vend launches a new business unit to accelerate the development of AI-native marketplace experiences. This initiative supports its strategy to strengthen user journeys and unlock new sources of growth. The independent unit will work across Vend’s platforms, including FINN and Blocket. “AI is changing how users discover and transact, and this initiative allows us to explore and innovate at the frontier of the industry,” said Christian Printzell Halvorsen, CEO of Vend.
Vend skal utforske AI-native markedsplasser med innovasjonsenhet30.4.2026 10:00:56 CEST | Pressemelding
Vend lanserer en ny forretningsenhet for å akselerere utviklingen av AI-native markedsplassopplevelser. Initiativet er en del av strategien for å styrke brukerreisen og åpne for nye vekstmuligheter. Den uavhengige enheten skal jobbe på tvers av Vends plattformer, inkludert FINN og Blocket. – AI endrer måten brukere oppdager og handler på. Dette initiativet lar oss utforske og innovere helt i front av bransjeutviklingen, sier Christian Printzell Halvorsen, konsernsjef i Vend.
FINN og Tori kåret til de mest bærekraftige merkevarene innen e-handel13.3.2026 10:00:00 CET | Pressemelding
Årets Sustainable Brand Index viser at FINN i Norge og Tori i Finland leder an i e-handelskategorien. Forbrukerne gir markedsplassene topplassering for å gjøre gjenbruk enkelt i hverdagen til folk.
Vend’s Vilde Opsal named one of Norway’s 50 leading women in tech6.3.2026 09:03:02 CET | Press release
Vilde Opsal, Director of AI Engineering and Data Science at Vend, has been named one of Norway’s 50 leading women in tech for 2026. The annual recognition is awarded by Abelia and the ODA Network, highlighting role models who strengthen diversity and technological expertise across Norway.
Vilde Opsal i Vend kåret til en av Norges 50 fremste tech-kvinner6.3.2026 09:02:27 CET | Pressemelding
Vilde Opsal, direktør for AI Engineering og Data Science i Vend, er kåret til en av Norges 50 fremste tech-kvinner 2026. Kåringen gjennomføres av Abelia og ODA-Nettverk og løfter frem rollemodeller som bidrar til å styrke mangfold og teknologikompetanse i Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
