VELKOMMEN TIL PRESSEVISNING PÅ «1001 NATT»

Tirsdag 30. august kl. 11:00-12:30
Oslo Nye Centralteatret
Akersgata 38
Etter to års unntakstilstand har Oslo Nye Teater endelig gleden av å invitere til pressevisning igjen!
Høstens oppsetning av klassikeren 1001 Natt vil antakelig bryte med en og annen forventing. Her blir det verken magiske lamper, haremsbukser eller magedans. I stedet har Sullivan Lloyd Nordrum, som her får sin regidebut i hjembyen Oslo, lagt handlingen til nåtiden. En skuespillertrupp går inn i 1001 natt-universet og «mister» seg selv i det. Når de kommer ut igjen, er de forandret – i alle fall en av dem.
Oppsetningen tar fortrinnsvis tak i noen av de mindre kjente historiene fra verket, og søker å vise hvordan historier kan forandre både fortellerens og mottakerens opplevelse av sannhet, at samtaler mellom mennesker kan drive verden fremover, og at den som bruker vold i stedet for penn, risikerer å stå alene igjen.
Les mer om oppsetningen og de medvirkende her:
https://oslonye.no/forestillinger/1001-natt/
Det vil være gode bildemuligheter med visning av deler av forestillingen, og selvfølgelig mulig å intervjue de medvirkende.
For påmelding, intervjuforespørsler og avklaring av praktiske detaljer, vennligst kontakt:
Ellen Anna Gaup, kommunikasjonssjef
Mail: ellen.anna@oslonye.no
Mobil: 90 20 95 45
Kontakter
Ellen Anna GaupkommunikasjonssjefOslo Nye Teater
Tel:90 20 95 45ellen.anna@oslonye.noBilder
Lenker
Om Oslo Nye Teater
Følg pressemeldinger fra Oslo Nye Teater
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Oslo Nye Teater på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Oslo Nye Teater
Sunniva Steine ny direktør ved Oslo Nye Teater2.6.2025 16:00:00 CEST | Pressemelding
Oslo Nye Teater har ansatt Sunniva Steine som ny direktør. Steine har over 15 års erfaring som leder i kulturbransjen, og kommer fra stillingen som administrativ leder ved Dansens Hus, en rolle hun har hatt siden 2018. Hun tiltrer direktørstillingen ved Oslo Nye Teater 1. oktober 2025.
Operastjerne i høye hæler - Kultmusikal tilbake på Centralteatret15.5.2025 14:41:51 CEST | Pressemelding
Richard O’Briens legendariske kultmusikal The Rocky Horror Show vender tilbake til Centralteatret – og denne gangen med et spektakulært stjerneskudd i hovedrollen: Den anerkjente operasangeren Adrian Angelico inntar scenen som den ikoniske og grenseløse Frank n Furter.
Filmklassiker til scenen27.1.2025 11:57:07 CET | Pressemelding
Hvordan gjør man en ikonisk samtale fra lerretet om til en gripende teateropplevelse? Regissør Hans Henriksen gir svaret i sin oppsetning av Min middag med André, en forestilling som bringer Louis Malles filmklassiker fra 1982 til liv på Oslo Nye Teater.
Urpremiere på Gjentakelsen av Vigdis Hjorth4.12.2024 15:27:09 CET | Pressemelding
Hvordan blir vi til dem vi er? Og hvordan påvirker minnene om fortiden vår forståelse av oss selv? Dette er spørsmål som står i sentrum for Oslo Nye Teaters Gjentakelsen, en nyskrevet teaterforestilling basert på Vigdis Hjorths kritikerroste roman.
Pinocchio som musikalsk familieforestilling27.11.2024 12:37:41 CET | Pressemelding
Festspillene i Bergen og Oslo Nye Teater har gleden av å annonsere et spennende samarbeid om en helt ny dramatisering av den klassiske fortellingen Pinocchio. Forestillingen får sin urpremiere 23. mai under Festspillene i Bergen, før den flyttes til Oslo Nye Teater for oslopremiere 28. august.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom