Priv til red: Georgias parlamentspresident på offisielt besøk til Stortinget

Parlamentspresident Papuasjvilis besøk til Norge og Stortinget er del av en nordisk rundreise. Etter besøket i Norge skal han videre til Danmark, Finland og Sverige. Under oppholdet i Norge skal Papuasjvili også i audiens til H.M. Kong Harald V og møte statssekretær Henrik Thune i Utenriksdepartementet.
Fotomuligheter:
12:05: Ankomst Løvebakken
12:10: Signering gjestebok og fotostopp foran flagg
12:12: Presseuttalelse fra begge presidenter
12:15: Oppstart av møtet på presidentens kontor
Journalister og fotografer som ønsker å overvære besøket, bes om å melde seg på innen 12. juni kl 10.00 ved å sende en e-post til presse@stortinget.no
Seneste oppmøte på Løvebakken er klokken 11.30
Kontakter
Ajfer Husejinseniorrådgiver
Tel:+47 959 36 485ajfer.husejin@stortinget.noBilder

Om Stortinget
Stortinget er Norges nasjonalforsamling. De viktigste oppgavene til Stortinget er å vedta lover, bestemme statens budsjett og kontrollere regjeringen.
Følg pressemeldinger fra Stortinget
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stortinget på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stortinget
Priv. til red.: Det 170. storting er åpnet11.10.2025 15:39:01 CEST | Pressemelding
Lørdag 11. oktober ble det 170. storting høytidelig åpnet. Under er lenke til stortingspresident Masud Gharahkhanis tale samt Stortingets bilder, som kan brukes fritt mot kreditering.
Her er det nye presidentskapet på Stortinget10.10.2025 14:42:47 CEST | Pressemelding
– Det er en stor ære å få fortsette som stortingspresident, sier Masud Gharahkhani etter at det 170. storting nå er konstituert.
Priv. til red. Fremleggelse av forslag til statsbudsjett for 202610.10.2025 11:26:37 CEST | Presseinvitasjon
Regjeringens forslag til statsbudsjett for 2026 legges frem onsdag 15. oktober når finansminister Jens Stoltenberg holder finanstalen i Stortinget. Nedenfor følger praktisk informasjon til pressen om medieopplegget i Stortinget denne dagen.
Praktisk informasjon til media i samband med høgtideleg opning av Stortinget 11. oktober2.10.2025 13:25:43 CEST | Pressemelding
Laurdag 11. oktober klokka 13 er det høgtideleg opning av det 170. storting. Presse som ønsker å dekke opninga må akkreditere seg innan torsdag 9. september kl. 12.00.
Priv. til red.: Det nye Stortinget trer sammen for første gang29.9.2025 12:50:38 CEST | Pressemelding
Onsdag 1. oktober trer det 170. storting sammen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom