ZadeKing med sommerlåt!
9.6.2022 08:45:00 CEST | Sony Music Norway | Pressemelding

Med hans unike, sprudlende og upretensiøse tilstedeværelse har ZadeKing spredd positiv energi med låter som «Hola Mamacita», «Ta det rolig» ft. Morgan Sulele, og «Kumbaya». Han har også hatt flere radiolistinger på mP3, P3 og P3X og har på veien generert mer enn 10 millioner streams. Hans ærlige tekster og skinnende personlighet sørger for høy energi på scenen og lav terskel for feststemning i publikum.
For kort tid siden slapp han sammen med Hagle og Blåsemafian låten «Høl i potta», som siden slipp har ligget godt inne i topp 50, med en foreløpig peak på #12.
«Altså, alle har hatt eller har et crush som kan få deg til å glemme sunn fornuft..så man gjør kanskje noe for denne personen eller med for den slags skyld, som man kanskje kommer til åangre på senere. Noen som det er verdt å gjøre noe dumt med.» - ZadeKing.
Låten er laget sammen med hitmaskinene Morgan Sulele og Anders Nilsen, og er akkurat den låten du trenger i sommer.
Jeg håper folk digger låta og viber med den i sommer.
La deg rive med og dans uten hemninger.
«Gjøre noe dumt» er ute fredag 10. juni.»
Nøkkelord
Kontakter
Robert HibnerPromotion Manager, Local RepertoireSony Music Entertainment Norway
Tel:47391856robert.hibner@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Odd Nordstoga slepp «Før du går» 9. oktober28.9.2026 10:10:00 CEST | Pressemelding
Nasjonalskald Odd Nordstoga møter hausten med ti nye songar frå sitt tiande studioalbum, og ein turné som startar 21. oktober.
Eventyrlig frå Ingebjørg Bratland28.9.2026 08:48:00 CEST | Pressemelding
Turneaktuelle Ingebjørg Bratland slepp «Bli hjå meg». Ein song om å kanskje finne noko ein ikkje visste at ein leita etter. Låta kjem 2. oktober og turnéen startar 18. oktober.
Kløverr slipper «Selv om du hater meg»24.9.2026 08:20:00 CEST | Pressemelding
Med sårbar historiefortelling, sterke melodier og moderne popproduksjon har Kløverr skapt et uttrykk som både føles personlig og universelt. Den unge Oslo-artisten lager musikk for øyeblikkene som setter spor, og setter ord på erfaringer mange kjenner seg igjen i.
Maria Mena slipper sitt aller første livealbum24.9.2026 08:15:00 CEST | Pressemelding
Fredag 25. september slipper Maria Mena sitt aller første livealbum «Perspective – Best Of "The Live Sessions" from Oslo Concert House», et album spilt inn under fire utsolgte jubileumskonserter i Oslo Konserthus tidligere i år. I løpet av august kom den første smakebiten «My Lullaby» og «Just Hold Me», og i starten av september fulgte «It Took Me By Surprise».
Sandra Kolstad «Danse i blinde»23.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Utgivelse: 25. september Sandra Kolstads nye singel ledsages av en video av hennes blinde venn som går kunstløp. Denne sangen startet egentlig for flere år siden, da jeg dansa med en blind venn på et rave i Oslo. Uten å romantisere blindhet var det noe sterkt frigjørende i den dansen. Noe med kraften i å ikke bli sett, at bevegelsene og dansen for et øyeblikk var unntatt blikket.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



