Sebastian Zalo forteller om sitt brudd i sangen «Lykkelig uten meg»
5.5.2022 13:45:14 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Et brudd er ofte roten til et eller fler turbulente kapitler i våre liv, hvor det som en gang var vakre minner blir tilsølt av konflikt og maktspill som forvrenger vårt tilbakeblikk på disse periodene. Stjerneskuddet Sebastian Zalo tar et oppgjør med dette velkjente mønsteret, og presenterer sin hyllest til hans eks-kjæreste og deres relasjon – man kan skille veier på en fin måte og en dag bli lykkelige uten hverandre.
«Det jeg har lært er egentlig det at selv om det gjør veldig vondt så trenger ikke et brudd å være dramatisk og stygt. Det kan være to mennesker som blir enige om at, for å bli de personene som de vil bli, så må de gå hver sin vei. Og det er sånn hun kommer til å bli lykkelig uten meg»
Sebastian Zalo har allerede begynt å dele historien bak låten på TikTok, og responsen har vært formidabel. Mange kommenterer at de kan kjenne seg igjen i låten, og kreerer egne videoer med denne. I skrivende stund har den ene posten til Sebastian Zalo 63 000 visninger og hashtaggen #lykkeligutenmeg har nå 86 000 visninger.
Sebastian Zalo har siden det definitive gjennombruddet i 2020 blitt nominert til både Spellemann og P3 Gull, og gjennom opptredener på steder som by:Larm, Øyafestivalen, Lindmo, Sommeråpent, De Neste & P3 Live skapt unike relasjoner med sine lyttere. Han avsluttet 2021 med å lage temalåten til NRK sin julekalender “Kristiania Magiske Tivolitheater”. I januar i år slapp Zalo EPen «Vi som skulle bli gamle menn», en hyllest til bestevennen Benjamin Ruud.
Zalo har allerede skapt unike relasjoner med lyttere gjennom musikken sin, men pangstarten er dog akkurat det – kun starten på en mangfoldig og berikende reise.
Nøkkelord
Bilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Ballinciaga har fått LØNN (Mo Money Mo Problems)15.5.2026 09:30:00 CEST | Pressemelding
Ballinciaga er tilbake med sin andre singel for året. Med "LØNN (Mo Money Mo Problems)" omgis vi av frihetsfølelsen som dukker opp samtidig som lønna. Sola er varm, forbruket er høyt og livet er deilig, helt til kontoen brått er tom.
Heima bra, men borte best?15.5.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Et år etter Tobias Stens selvtitulerte brakdebut, kommer hans andre album «Heimakjær» 15. mai. Albumet reflekterer over å være borte og å være hjemme, etter et år på veien med 85 konserter i 2025.
Norges nye countrystjerne slipper låta "Odelsgut"13.5.2026 11:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 15. april slipper countryartisten Karen Moe sin nye singel «Odelsgut». Låten er et gitardrevet kjærlighetsbrev til livet på gård, med alt det innebærer av traktor, dongeri og flanell. Og kanskje en odelsgut?
Samuel Lola kan få spille sin nye singel for titusenvis på VG-lista.13.5.2026 10:05:02 CEST | Pressemelding
15. mai gir Samuel Lola ut sin nye singel "Igjen". Dersom han vinner det norske folks hjerter, får han spille på VG-lista på Rådhusplassen 13. juni.
Ys1 og Amara slipper singelen 2AM8.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 8. mai kommer Ys1 med låta 2AM. Hans andre singel i år er et samarbeid med Amara, og handler om suksess, ambisjoner og flyktige relasjoner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



