Enten Går Det Bra, Ellers Går Det Over

En begivenhetsrik reise
28. november 2020, TIX sitter på en vindfull brygge i Asker og snakker med Dagsrevyen, senere samme kveld står han på scenen på P3 Gull og kaster både pelsen og brillene. Denne dagen markerer starten på det som skal bli et ekstremt viktig, krevende og begivenhetsrikt kapittel for TIX.
Hele Norges TIX, eller Andreas som han i dag også er godt kjent som, kan smykke seg med titler som Årets Spellemann 2020, Norges mest spilte artist TO år på rad (2020 og 2021), MGP-vinner og Norges bidrag til Eurovision 2021, bestselgende forfatter og ikke minst forbilde for titusener av barn og ungdom. Lista er lang, og det er ingen tvil om at Andreas har laget ringer i vannet det siste året.
Fra russekonge til hele Norges sjelesørger
Det sies at all suksess har sin pris. I Andreas sitt tilfelle er det en offentlig og blottleggende terapi-session gjort sammen med det norske folk. Vi fikk en tidlig smakebit av gutten bak brillene da han åpenhjertig delte deler av sin historie i stolen hos Anne Lindmo i januar 2021. Dagen etter stod han med gedigne englevinger og fremførte låta Fallen Angel på MGP-scenen. Responsen var enorm, det tok ikke mange dagene før han forstod at historien hans betydde så mye for folk at han måtte dele mer:
«Jeg har fått titusener av meldinger fra folk som søker trøst, støtte og råd, men det er ingenting jeg kan si som fjerner sorg. Jeg har skjønt at det ikke finnes noen snarvei ut av sorg, og når man står midt oppi noe kan det virke helt umulig å ta til seg trøstende ord og hjelp. Man må oppleve sorgen på egen hånd, og det er det jeg ønsker å oppnå med albumet mitt: Et verktøy for å forstå hvordan sorgen omsider går over.» TIX
Veien mot album
En MGP-seier, en sterk HAIK-episode, en reise til Rotterdam og Eurovision, en sesong av Hver gang vi møtes, en Årets-Spellemann pris, en bok-debut og hauger av konserter og TV-opptredener senere er han nå klar til å oppsummere denne reisen med det todelte albumet Enten Går Det Bra, Ellers Går Det Over.
«Albumet er en reise gjennom en sorgprosess fra det øyeblikket hvor alt virker helt håpløst til du omsider finner veien ut av mørket og forstår at enten går det bra, ellers går det over. Jeg har brukt meg selv som eksempel på at livet ikke alltid er så lett, om ensomhet og livet bak fasaden som vi alle opprettholder. Nå er historiene fortalt, og jeg ønsker å flytte narrativet over til folket.» TIX
Første del av albumet ‘Enten Går Det Bra’ slippes 25. februar 2022, og inneholder låtene Himmelen Og Helvete, Mitt Hjerte I Dine Hender, Dør For Deg og Hvis Jeg Forlot Verden.
Nøkkelord
Kontakter
Tina RyrEvent & Promotion Manager
Tina.Ryr@umusic.comBilder



Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Penger er ikke alt – Ny låt fra Malik og Blackie!20.6.2025 10:15:00 CEST | Pressemelding
Etter å ha truffet hardt med sine tidligere utgivelser, inkludert den suksessrike singelen “TIL DEG” med selveste Arif, er Malik tilbake med sommerlåten “PENGER” 20. juni hvor han har fått med seg stjernen Blackie. Hør ”PENGER” HER. Låta “PENGER” går dypere enn materialisme og kapitalisme – den handler om ekte glede, kjærlighet og hva som gir livet mening på et mer personlig nivå. Malik sier selv at låten handler om å minne seg selv og andre på at ekte lykke ikke kan kjøpes: «Penger er ikke alt, det er bare tall, det er bare tegn. Penger er ikke kjærlighet, det er tilgjengelighet. Eg bruker penger, eg spanderer, og ja vi koser oss her nå. Men dette er bare små gleder i det hele. Ekte glede kommer fra innsiden», sier Malik om låten. I dette spennende, catchy og kanskje uforventede låtsamarbeidet møtes Malik sine kompromissløse tekster og flows med Blackie sine fløyelsmyke vokaler og melodier. Den er en påminnelse om at ekte glede ikke ligger i det vi kan kjøpe, men i de små, virkelige o
Karen Moe er vinner av «Norges Nye Countrystjerne» 202519.6.2025 12:05:00 CEST | Pressemelding
Karen Moe (f. 2003) er årets vinner av Norges Nye Countrystjerne. Med en stemme som rørte juryen, og et uttrykk preget av både sårbarhet og styrke, pekte hun seg ut som en soleklar ener blant årets deltakere. Konkurransen har markert seg som en viktig arena for å oppdage og løfte fram nytt norsk countrytalent. Fjorårets vinner, Tobias Sten, har i løpet av det siste året rukket å bli en av landets største artister.
lille Caesar slipper «maria» 20. juni19.6.2025 09:23:27 CEST | Pressemelding
Fredag 20. juni slipper lille Caesar sin nye singel «maria» – en låt om savn, minner og kjærlighet som glapp. Med et refreng som setter seg fra første lytt, er dette en låt mange kommer til å ta med seg gjennom sommeren. «maria» er lille Caesars første utgivelse etter debutalbumet LENGE LEVE LIVET, som har samlet over 13,5 millioner streams siden lanseringen tidligere i år. Låten bygger videre på det som har blitt artistens signatur: melodisterk og umiddelbar pop med en personlig kjerne. – «Jeg begynte å lete etter Maria for over ett år siden – omtrent samtidig som jeg skrev denne låta. Nå har jeg endelig funnet henne. Derfor deler jeg låta med henne og dere i dag,» sier lille Caesar selv om utgivelsen. Med låter som «hva om jeg slutta å bry meg», «brenner» og «hvem kan seile foruten vind?» feat. Tobias Sten (over 4,7 millioner streams, #2 på Spotify og 7200 brukerskapte videoer på TikTok), har lille Caesar for lengst etablert seg som en av de mest særegne og tydelige stemmene i ny nor
Alessandra slipper "Toscana" – en varm sommerlåt med girl power, attitude og ferievibber fra Italia13.6.2025 10:05:31 CEST | Pressemelding
Hør låten HER! Med låten serverer Alessandra en pause fra all drama og kaos i livet med en het og selvtillitsgivende låt for den perfekte venninneferien! Låten er en hyllest til Toscana, som ikke bare er en plass, men et statement: “Man trenger ikke annet når man har sine jenter. Venninner er der for deg, holder deg oppe og minner deg på hvem du er. Nå er det oss!” – Alessandra Toscana er en hyllest til kvinnelig styrke og til alle de fantastiske sommerøyeblikkene vi deler sammen. Den handler om å finne tilbake til seg selv, ha det gøy med sine beste venninner og danse seg fri fra gamle forhold. Toscana er oppfølgeren til dansegulv-bangeren “Non Stop”, og Alessandra viser nok en gang hvorfor hun er en av de mest spennende artistene å følge med på i Europa. Låten er produsert av den Grammy-nominerte stjerneprodusenten William Larsen, også kjent som Nasty Kutt. Mer om Alessandra Til tross for sin korte karriere har Alessandra allerede markert seg som en stjerne både på den norske og inte
Fy faen du er deili – Tobias Sten gir deg festivalsommerens lydspor12.6.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
–«Hadde eg vært på festival med ei braffa i armkroken og høyrt dinna, hadde eg gitt da èin sjangs.» - Tobias Sten
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom