Opplysningskontoret for frukt og grønt

Nå er det vinterferiedager - ikke glem primusen!

Del
Det er ingenting som kan måle seg med friluftsmat. Opplysningskontoret for frukt og grønt har enkle og gode oppskrifter til måltider du kan nyte ute i det fri.
Completos: pølser omringet av grønnsaker
Completos: pølser omringet av grønnsaker

 – Har du en primus, så ta den med på tur. Det er fort gjort å frese eller woke strimlede grønnsaker i en varm panne eller grille pølser på primus, forteller Toril Gulbrandsen i Opplysningskontoret for frukt og grønt (OFG), og legger til: – Mange elsker å grille pølser, så hva med å gi dem et løft? Du kan lage en enkel kålsalat på forhånd og gi pølsene et kreativt grønt løft, smiler Gulbrandsen.

Vinterferiedager er turmat dager

De fleste skolebarna i Norge har nå en etterlengtet vinterferie. Som nordmenn flest nytes dagene gjerne ute i naturen, til fjells, i skogen, på hytta eller hjemme. Er du kledd for å være ute og har et godt sitteunderlag med, er det ingenting som kan måle seg med å nyte måltidet ute i det fri. Det skal ikke så mye til for å sette ekstra smak og farge på turmaten. 

Opplysningskontoret for frukt og grønt har samlet noen gode turmat-oppskrifter til deg som vil oppleve god smak ute i det fri i vinterferien. 

Har du hørt om completos? 

Completos er rett og slett den komplette pølsa, fordi den er omringet av grønnsaker. Retten stammer fra Chile og gir de vanlige pølsene et grønt løft og måltidet blir sunnere. En enkel kålsalat med noen dråper olje og eddik kan taes med på tur, legg den i en boks og ta med i sekken. 

Completosvarianten, vi i Opplysningskontoret er glad i, har strimlet kål, guacamole og en tomatsalsa. Nam! Ofte serveres den med en stripe majones. Prøv selv, du vil garantert bli overrasket. 

Suppe på termos eller laget ute i det fri

Det er enkelt å lage en god kremet gulerotsuppe eller sellerisuppe du kan helle over i termosen og ta med på tur. Sørg for at den ikke er for tykk, den må "flyte" godt ut av termosen. Suppe på termos er supert påfyll på tur. Eller du kan lage den ute i det fri.

Har du en primus eller tilgang på bålpanne er det lett å lage en deilig grønnsakssuppe. Riv alle grønnsakene. Da går det fort å lage suppe enten på bålet, primusen eller hjemme. Rivesuppe er enkelt å lage ute i det fri med få ingredienser, perfekt når du har dårlig tid. 

Grill bananene

Det er en del frukt som med fordel kan grilles, mange smaker også bedre enn hva en ovn kan trylle frem, men bananer er absolutt noe du bare må smake. Grillet banan er en super enkel delikatesse med èn ingrediens: Banan. Føler du deg litt kreativ kan et dryss med hakkede valnøtter og mørksjokolade stanse søtsuget på turen. 

Så, hva venter du på? Pakk nisten, gjerne med oppkuttede frukt og grønnsaker med på boks og vips så er du klar! God vinterferie

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Completos: pølser omringet av grønnsaker
Completos: pølser omringet av grønnsaker
Last ned bilde
Smak på denne deilige completosen med kål, guacamole og tomatsalsa
Smak på denne deilige completosen med kål, guacamole og tomatsalsa
Last ned bilde
Godt: Deilig rivesuppe laget ute
Godt: Deilig rivesuppe laget ute
Last ned bilde
Deilig rivesuppe ute i det fri
Deilig rivesuppe ute i det fri
Last ned bilde
Lag suppe ute i det fri på primusen eller bålet.
Lag suppe ute i det fri på primusen eller bålet.
Last ned bilde
Ta med en deilig grønnsakssuppe på tur.
Ta med en deilig grønnsakssuppe på tur.
Last ned bilde
Tur-suppe: Kremet gulerotsuppe er perfekt som turmat på termosen
Tur-suppe: Kremet gulerotsuppe er perfekt som turmat på termosen
Last ned bilde
Banan på grillen: søtt, godt og sunt
Banan på grillen: søtt, godt og sunt
Last ned bilde
Oppkuttede frukt og grønnsaker er en sikker turmat-vinner.
Oppkuttede frukt og grønnsaker er en sikker turmat-vinner.
Last ned bilde
Sunn turmat: oppkuttet frukt og grønt på boks
Sunn turmat: oppkuttet frukt og grønt på boks
Last ned bilde

Lenker

Om Opplysningskontoret for frukt og grønt

Opplysningskontoret for frukt og grønt
Opplysningskontoret for frukt og grønt
Håndverksveien 31
1405 LANGHUS

23 24 94 00https://www.frukt.no/

Opplysningskontoret for frukt og grønt arbeider for å inspirere hele Norges befolkning til mer fargerike måltider med frukt, bær og grønnsaker.

Vårt arbeid er nøytralt uten hensyn til merkevarer. Vår hovedstrategi er å stimulere til "5 om dagen" for hele Norges befolkning, ved å fylle halve tallerkenen med grønt. Vi fremhever fordelene ved produksjon av frukt, bær, grønnsaker og poteter i Norge.  

Følg pressemeldinger fra Opplysningskontoret for frukt og grønt

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Opplysningskontoret for frukt og grønt på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Opplysningskontoret for frukt og grønt

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye