SKAL BLI EKSPERTER PÅ GLASS

Tove Nygård startet som selger for H-vinduet+ i sommer.
Arbeidsplassen er både på Stette, en snau times kjøretur unna Ålesund, og langs landeveien på nordvestlandet. Tidligere har hun vært ansatt i både XL-Bygg, Maxbo og Obs Bygg. Begge steder har hun primært solgt byggevarer, inkludert vinduer.
– Autorisasjonskurset har så langt vært lærerikt. Glass kan ha mange funksjoner og egenskaper. Gjennom de tre første dagen har jeg fått en bekreftelse på at den kunnskapen jeg mente jeg hadde på forhånd stemmer. Samtidig har jeg fått påfyll av ny og god og ny lærdom. Eksempelvis er det viktig å vite hvorfor termiske brudd kan oppstå. sier Nygård.
Tove Nygård kommer i fra byggevarehandelen men har likevel tilstrekkelig grunnlag til å delta på GFs Autorisasjonskurs for glassrådgivere. Foto: Harald Aase
– Hvordan kan du bruke ny kunnskap i jobben hos H Fasader AS?
– I min nye jobb har jeg mye kontakt med tidligere bransjekollegaer i byggevarehandelen. Nettopp aktører i byggevarehandelen er nå blitt mine kunder. Det er en åpenbar fordel å vite hvilke faglige innspill som kundegruppen til enhver tid trenger, mener Tove Nygård.
LES OGSÅ:Vellykket hybridkurs for autoriserte rådgivere
I tillegg til Tove Nygård deltar følgende på GF Autorisasjonskurs:
Trond Hansen (Centrum Glass AS), Dagfinn Hagen (Glass & Låsservice Haugesund AS ), Mikkel Thomsen (Glarmesterlauget i Danmark), Daniel Gjermundsen (Glassfabrikken AS), Vegard Austevoll (Glassmester Helge Austevoll), Valur Bjørn Baldursson (Glassmester Rolf Berglund AS), Jacob Edseth (H Fasader AS), Paal Christian Østhus Olsen (H Fasader Glassteam AS), Lars Even Edvardsen (Lister Blikk AS), Bendik Rakvåg (O.M. Rakvåg AS), André Adsten (R Daaland AS) og Steffen Olbergsveen (Uniglass AS)
Glass og Fasadeforeningen autoriserer rådgivere innenfor fagområdene glass og fasade. Det omfattende kursopplegget avholdes årlig, men for ett fagområde av gangen. I 2021/2022 står autorisasjon av glassrådgivere på programmet.
– Foreningen og våre medlemsbedrifter skal være de beste i klassen. Derfor satser vi videre på vårt anerkjente utdanningstilbud. Foreningen etablerte autorisasjonen i 1996. I løpet av 2021 vil over 145 bransjefolk ha blitt autorisert som glassrådgiver i regi av foreningen. Utdanningen for fasaderådgivere startet i 2007 og vi har så langt nådd 65 autorisasjoner. Disse tallene er vi svært stolte av, sier prosjektleder Per Henning Graff.
Kontakter
Harald AaseRedaktor@KommunikasjonsrådgiverMember Media AS - Glass og Fasadeforeningen
aase@gffn.no
Bilder

Om Glass og Fasadeforeningen
Glass og Fasadeforeningen (GF) er en interesseorganisasjon for bedrifter med virksomhet innenfor forvaltning, rådgivning, prosjektering, produksjon, bearbeiding, montering og handel/salg av glass- og tilhørende produkter.
Følg pressemeldinger fra Glass og Fasadeforeningen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Glass og Fasadeforeningen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Glass og Fasadeforeningen
Advarer mot livsfarlige rekkverk23.4.2025 11:45:57 CEST | Pressemelding
Rekkverk skal ha høyde og utforming som sikrer mot fall og sammenstøt. – Et alvorlig fall gjennom et glassrekkverk i Stavanger har aktualisert behovet for grundig kontroll av alle typer rekkverk og vi oppfordrer nå eiendomsforvaltere og -ansvarlige umiddelbart om å undersøke rekkverk montert før 2015.
Nyvalgt styre i Glass og Fasadeforeningen17.3.2025 08:51:05 CET | Pressemelding
Martin Borg er valgt til ny leder for arbeidsgiver- og bransjeforeningen. – Jeg ønsker blant annet å styrke samspillet mellom de ulike segmentene i foreningen, sier han.
Ny ledelse i H-fasader6.11.2024 12:43:03 CET | Pressemelding
H-fasaders nye CEO, Karl Jørgen Hurlen, har klare ambisjoner for konsernet. – Vårt nye lederteam skal drive H-fasader mot ny vekst gjennom å tilby flere og nye bærekraftige løsninger, sier han.
Nye rådgivere for bygningsglass31.10.2024 12:56:30 CET | Pressemelding
Glass og Fasadeforeningen har utdannet 20 nye GF Autoriserte Glassrådgivere. Foreningens topputdannelse sikrer byggenæringen tilgang til flere eksperter på bygningsglass.
Vil resirkulere tusenvis av tonn med glass17.10.2024 16:29:52 CEST | Pressemelding
Ruteretur AS har lagt frem et regnskap for Energi- og miljøkomiteen på Stortinget som viser at en returordning for vinduer kan spare samfunnet for 2.5 milliarder kroner. – Her snakker vi samtidig om et effektivt klima – og miljøtiltak som heller ikke koster staten ei krone, sier Bjørn Glenn Hansen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom