En epoke er over

Et samarbeid som strekker seg svært langt tilbake i tid er kommet til sin ende. I nesten hele vår etterkrigstid har Norges Skiforbund Langrenn og Dale of Norway samarbeidet om å lage offisielle gensere til det norske langrennslandslaget. Nå er partene enige i å gå hver til sitt.
– Vi hadde et sterkt ønske om å videreføre samarbeidet, men da ønsket ikke var gjensidig kom vi til slutt til en avtale om å gå videre hver for oss.
– Det er ingen dramatikk i dette, men vi synes selvfølgelig at det er synd at Norges Skiforbund Langrenn ikke ønsker å fortsette samarbeidet etter så mange år, og ikke minst at de ikke ser verdien av å ha med seg en norsk merkevare, sier daglig leder i Dale of Norway, Anette Juel Knudtzon.
Samarbeidet har vært viktig i arbeidet med å etablere Dale of Norway som en internasjonal merkevare. Med årene har Dale fått flere ben å stå på, og med solide Altor i ryggen har Dale of Norway lagt planer for en eventyrlig vekst, både nasjonalt og internasjonalt.
– Det er også gledelig å kunne konstatere at vårt samarbeid med Norges Skiforbund Alpint fortsetter som før. Vi har inngått en ny femårsavtale, og kan nå fokusere fullt og helt på samarbeidet med dem. Samtidig ønsker vi å takke våre langrennsutøvere for følget og ønsker dem lykke til videre i skisporet.
Kontakter
Anette Juel KnudtzonCEODale of Norway
Tel:41 41 82 18ajk@dale.noBilder
Om Dale of Norway
Dale of Norway er en av svært få tekstilbedrifter som fortsatt har produksjon i Norge. Bedriften har vært synonym med eksepsjonell kvalitet siden oppstarten i 1879. Dale of Norway er en unik, norsk merkevare med global distribusjon, internasjonalt anerkjent for kvalitetsprodukter i 100% ull.
Følg pressemeldinger fra Dale of Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Dale of Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Dale of Norway
ETTERLYSER HISTORISKE VM-GENSERE16.1.2025 11:13:43 CET | Pressemelding
Dale of Norway har laget offisielle gensere til alle ski-VM siden 1958. Nå nærmer VM i Trondheim seg, og i den forbindelse skal Dale of Norway og Sparebank 1 SMN vise en utstilling i Trondheim med alle de offisielle VM-genserne.
Vintage-feber for Dale of Norway4.9.2024 11:06:01 CEST | Pressemelding
Oslo, Norge – Dale of Norway, en internasjonalt anerkjent merkevare synonymt med norsk strikketradisjon, kunngjør åpningen av sin første Vintage Pop-up butikk, i samarbeid med second-hand aktøren Cirkulær. Begivenheten vil finne sted fra 5. til 7. september i Cirkulærs lokaler i Hegdehausveien i Oslo, og vil by på sjeldne vintage skatter fra Dale of Norways historie. "For oss er det veldig spennende å være med når Dale of Norway utforsker nye forretningsmodeller. Vi har veldig tro på potensialet som ligger i re-commerce for merkevarer som Dale.», sier Einar Michaelsen, gründer av Cirkulær. For første gang vil folk ha muligheten til å utforske og kjøpe håndplukkede, historiske Dale-plagg samlet under ett og samme tak. Denne lanseringen er ikke bare en feiring av Dale of Norways rike arv, men også en bevisstgjøring rundt kvaliteten og holdbarheten i klærne. Vintage-prosjektet lanseres i samarbeid med Ada Martini Strøm, moteprofilen som er kjent for sitt engasjement innen ansvarlig mote.
Dale of Norway lanserer offisiell genser for OL og Paralympics i Paris 202418.6.2024 07:00:00 CEST | Pressemelding
Siden 1956 har Dale of Norway vært en stolthet innen mesterskapsgensere, og nå er de klare med den offisielle norske utøverjakken til OL og Paralympics i Paris 2024. Denne gangen har de samarbeidet tett med Olympiatoppen for å skape jakken, som har fått navnet Mount Stello.
I fjor ble Ingrid-genseren utsolgt på en time: Ingrid Raadim Hennig og Dale of Norway fortsetter samarbeidet med et nytt fargerikt design.15.2.2024 07:00:00 CET | Pressemelding
Dale of Norway gjentar samarbeidet med Ingrid Raadim Hennig, den norske influenceren og Lofoten-nomaden som er kjent for sin friluftsinteresse, naturskjønne bilder og utallige strikkegensere. Fjorårets Ingrid-genser ble utsolgt på én time. Nå kommer årets utgave i helt nytt design og et helt nytt mønster.
Lederbytte i Dale of Norway og WoolLand21.12.2023 15:03:32 CET | Pressemelding
Etter et rekordår for Dale of Norway takker Anette Juel Knudtzon for seg etter 6 år som daglig leder for Woolland AS og 4 år i Dale of Norway. 1. februar blir hun daglig leder i Jørgen Dahl sitt selskap IsaNor Invest.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom