Den Norske Opera & Ballett avlyser alle forestillinger ut 2021

Regjeringens nye smitteverntiltak setter store begrensninger på antall publikummere på kulturarrangement. Etter de nye reglene vil det kun være mulig å benytte under 5 prosent av Operaens publikumskapasitet.
Smittesituasjonen i samfunnet medfører også økt risiko for smitte og karantener for medvirkende på og bak scenen, og dermed også økt risiko for avlysninger. Forestillingene som rammes er komplekse oppsetninger med et omfattende produksjonsapparat, og store ensembler med både voksne og barn.
– DNO&B har gjennom hele pandemien gjort sitt ytterste for å holde i gang aktivitet for publikum. Vi vet det er mange som har gledet seg til å besøke Operaens forestillinger før jul og i romjula. Det er derfor med svært tungt hjerte at vi må avlyse disse forestillingene, sier markeds- og kommunikasjonsdirektør Kenneth Fredstie.
Alle publikummere blir kontaktet og får billettene refundert. Programmet etter nyttår vil avklares senere.
Følgende 21 forestillinger er avlyst:
- Alle forestillinger av Nøtteknekkeren i 2021.
- Alle forestillinger av Orfeus i underverdenen i 2021. (Forestillinger i 2022 er ikke avlyst.)
- Alle forestillinger av På tå hev i 2021.
- Begge konserter med med Obos Julegalla 19. desember 2021.
Kontakter
For mer informasjon og intervjuhenvendelser, vennligst kontakt
Ole-Morten Vestby, kommunikasjonssjef, 97076610, omv@operaen.no
Vilde Alette Monrad-Krohn, kommunikasjonsrådgiver, 45463725, vimo@operaen.no
Oda Tømte, kommunikasjonsrådgiver, 97148917, oda.tomte@operaen.no
Bilder

Om Den Norske Opera & Ballett
Den Norske Opera & Ballett er landets største musikk- og scenekunstinstitusjon, og skal presentere opera, ballett og konserter av høyeste kunstnerisk kvalitet. DNO&B består av kompaniene Nasjonalballetten og Nasjonaloperaen, foruten Operaorkestret, Operakoret, Barnekoret og Ballettskolen.
Følg pressemeldinger fra Den Norske Opera & Ballett
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Den Norske Opera & Ballett på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Den Norske Opera & Ballett
Lisa Lie debuterer i Operaen med begravelse av en virkelig person2.5.2025 06:59:28 CEST | Pressemelding
Opera, teater, sorg og humor møtes til en vill fest når Fønix har premiere på Scene 2 i Operaen 2. mai. En ny person begraves og gjenoppstår på scenen hver kveld når scenekunstner Lisa Lie og komponist Stian Westerhus’ nye verk ser lyset.
Norges ledende ballettskole feirer 60 år med jubileumsforestilling7.4.2025 07:58:00 CEST | Pressemelding
Rundt 90 dansetalenter fyller Operaens Scene 2 når Ballettskolen ved Den Norske Opera & Ballett inviterer til sin årlige elevforestilling, fra 10. april. I anledning skolens 60-årsjubileum har forestillingen fått temaet drømmer og eventyr.
Stjernespekket kveld med flere av danseverdenens største navn1.4.2025 07:58:00 CEST | Pressemelding
Turnéforestillingen Dialogues II består av duetter signert Mats Ek, Akram Khan, Sharon Eyal og Nasjonalballettens egen Samantha Lynch. 3. april har forestillingen premiere på Operaens hovedscene, før den reiser videre til Paris.
Mesterverket Manon tilbake på Operaens hovedscene26.3.2025 12:55:00 CET | Pressemelding
Manon byr på dans til å miste pusten av, og er en favoritt blant både publikum og dansere. 28. mars har Nasjonalballetten premiere på MacMillans lidenskapelige ballett.
Stefan Herheim tilbake i Operaen med ellevill eventyropera for voksne19.3.2025 10:18:50 CET | Pressemelding
Når Den lure revens eventyr har premiere lørdag 22. mars, er det første gang Janáčeks opera spilles ved Den Norske Opera & Ballett.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom