Gjør klart for åpning av Holmlia senter

Til åpningen kommer blant annet ordfører Marianne Borgen og varaordfører Abdullah Alsabeehg. Steinar Sagen som er oppvokst på Holmlia, leder åpningen.
– Torsdag åpner vi dørene til et nytt og moderne senter med gode servicetilbud og møteplasser. Senteret og uteområdene har fått en betydelig oppgradering, og er en del av vårt langsiktige ansvar for å bidra til Holmlia sin utvikling. Vi håper senteret vil bli en god møteplass for folk på Holmlia, og bidra til å løfte området og skape stolthet, sier konsernsjef i OBOS, Daniel Kjørberg Siraj.
Senteret har fått en betydelig om- og påbygging, til en prislapp på over 580 millioner kroner. Nå står 22 000 kvadratmeter med butikker, spisesteder, møteplasser og kontorlokaler klare til bruk. I tillegg er utearealene – med torg, scene, klatrevegg og uteservering – oppgraderte.
– Vi har forsøkt å skape et senter som er skreddersydd til både store og små på Holmlia. Unge, lokale kunstnere har stått for utsmykkingen. Dessuten er det lagt stor vekt på møteplasser og inkludering, noe som var et sterkt lokalt ønske. Nå gleder vi oss til å slippe folk inn, forteller senterleder Silje Nordgård Aspen.
Ønsker velkommen til åpningsfest
Dørene åpner torsdag 11. november kl. 11. Klokken 15 starter åpningsfesten.
Ordfører Marianne Borgen og varaordfører Abdullah Alsabeehg klipper snoren. Deretter følger et program med kjente og ukjente personer med tilknytning til Holmlia. Steinar Sagen som selv er oppvokst på Holmlia, er programleder for dagen.
– Det blir musikk, taler og underholdning. Nå håper vi mange vil legge turen hit for å bli med på åpningsfesten, og for å ta en titt på de nye butikkene og spisestedene, sier senterleder Silje Nordgård Aspen.
Program for åpningsfesten torsdag 11. november
Hele dagen: DJ Thew spiller musikk i fellesområde, popkorn, slush og konkurranser for store og små. Dørene åpnes kl 11.00.
Kl. 15.00 - 18.00
- Ordfører i Oslo, Marianne Borgen, varaordfører Abdullah Alsabeehg og konsernsjef i OBOS, Daniel Kjørberg Siraj klipper snor.
- Barnekor fra Holmlia synger.
- Sofaprat om "Mitt Holmlia" med Steinar Sagen. Gjester og artister som Venke Knudson, Ingrid Remvik Leirvik, Makosir og venner, lokalhistoriker Marius Park Pedersen m. fl.
- Innslag fra Den Norske Opera & Ballett med Yngve Søberg og pianist Gabor Nagy.
- Oslo Kommune, overrekkelse av kultur- og miljøpris.
Relaterte artikler
Holmlia får etterlengtede møteplasser: Gode møteplasser var et av de sterkeste ønskene fra Holmlias befolkning i forbindelse med oppgraderingen av senteret.
Gatekunstnere fikk sette sitt preg: Da nye Holmlia senter skulle utsmykkes, var det viktig å få noe helt unikt med lokal forankring.
Nøkkelord
Kontakter
Silje Nordgard Aspen
Senterleder Holmlia Senter, OBOS Eiendom
Tlf: 91540345
E-post: silje.nordgard.aspen@obos.no
Geir A. Fredriksen
Teamleder bygging, OBOS Eiendom
Tlf: 970 51 043
E-post: geir.a.fredriksen@obos.no
Daniel Kjørberg SirajKonsernsjef i OBOS
Tel:913 82 777daniel.kjorberg.siraj@obos.noBilder




Lenker
Om OBOS
OBOS er en av Nordens største boligbyggere med over en halv million medlemmer. Siden 1929 har vi skaffet våre medlemmer bolig, samt forvaltet disse på en trygg måte. I 2022 solgte OBOS 2 622 boliger og hadde ved utgangen av året 6 992 boliger under bygging.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
Hurra-tall for Holmlia Senter15.4.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
OBOS’ kjøpesentre omsatte for 1,13 milliarder kroner i første kvartal. Blant de mange sentrene med omsetningsvekst er Holmlia Senter porteføljens sterkeste i kvartalet med 11 prosent omsetningsvekst.
Thon Gruppen og OBOS skal bygge sammen på Fornebu11.4.2025 08:05:00 CEST | Pressemelding
Thon Gruppen og OBOS går sammen om å utvikle to store boligprosjekter på Fornebu.
Nytt aldersvennlig prosjekt på Ulven7.4.2025 10:01:16 CEST | Pressemelding
OBOS trapper opp satsingen på bygging av seniorboliger. Neste prosjekt ut er Ulvenplassen i Oslo hvor 62 aldersvennlige boliger snart står klare.
Nå starter byggingen2.4.2025 15:08:36 CEST | Pressemelding
Første spadetak er tatt. Nå starter byggingen av den unike sirkelblokka Oen på Rødtvet i Oslo.
OBOS-banken setter ned renten2.4.2025 06:30:00 CEST | Pressemelding
– OBOS-banken skal være utfordrerbanken, sier banksjef Tore Weldingh og setter ned renten med inntil 0,2 prosentpoeng.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom