
Ny leder i MyCar

Kjenner lokasjonen og nærområdet godt
Kjell Olav Dørre har tidligere arbeidet som salgssjef for Kverneland Bil sin bruktbilavdeling i samme lokaler, og kjenner dermed lokalmarkedet godt.
– Det blir litt som å komme hjem dette her. Jeg likte meg godt på Billingstad, med sitt kjøpesterke kundegrunnlag. Nå ser jeg frem til å komme tilbake til handelsområdet, og bli en del av MyCar. - sier Dørre i en kommentar, før han fortsetter.
MyCar, med sitt offensive team og tankesett, trigget meg. Dette er folk som har mange spennende tanker om fremtidens bruktbilhandel. Når jeg ble invitert med på reisen var dette en utfordring det var veldig enkelt å takke ja til.
En god match
Kjededirektør i MyCar, Mette Syrstad er godt fornøyd med signeringen.
– Kjell Olav representerer erfaring, og faglig tyngde innenfor salg og ledelse. En nødvendig bagasje for at vi skal lykkes med de ambisjonene vi har for Billingstad -forteller hun, og legger til; - Billingstad er strategisk viktig for oss, så det var viktig å få på plass en som kan og forstår bruktbil og prosessene rundt.
Kjell Olav Dørre har bred erfaring fra retail generelt og bilbransjen spesielt. Dørre er utdannet fra Forsvaret og er også Markedsøkonom fra Handelshøyskolen BI. Han har tidligere ledet flere butikker i sportsbransjen før han entret bilbransjen i 2015. Siden den tid har han arbeidet for Møller, Kverneland og Mobile med salg av brukte og nye biler, samt hatt ulike lederroller.
Kjell Olav Dørre går inn i Syrstads ledergruppe, og tiltrer i sin nye stilling 01. august.
Nøkkelord
Kontakter
Glenn WangeDirektør - Marked, Kommunikasjon & KundereiseMyCar Group AS
Tel:92891999glenn.wange@mycargroup.noBilder


Om MyCar Group
MyCar er Norges første og eneste bruktbilkjede med butikker i Stavanger og Bergen. MyCar vil åpne sitt tredje utsalg i Oslo i løpet av sommeren. Bruktbilkjeden er en del av MyCar Group som også rommer dekkhotelkjeden Dekkstra og skade- og lakkjeden Skala.
Følg pressemeldinger fra MyCar Group
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra MyCar Group på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra MyCar Group
MyCar åpner sin fjerde bruktbilbutikk - i Trondheim18.11.2022 08:15:00 CET | Pressemelding
MyCar - Norges nye bruktbilkjede, fortsetter ekspansjonen. Bruktbilkjeden åpner snart sin fjerde bruktbilbutikk på Tunga i Trondheim.
MyCar Bergen - ny butikk, ny daglig leder og nye ansatte30.8.2022 09:17:03 CEST | Pressemelding
MyCar - Norges nye bruktbilkjede har åpnet ny butikk i Bergen. Butikken er lokalisert i Blomsterdalen nær Flesland flyplass. En sentral plassering med nær tilknytning til Bybanen og næringsområdet Kokstad. Bydelen hvor de fleste bilmerker er representert.
Etablerer Norges største kjede for skade- og lakkreparasjoner25.8.2022 12:00:03 CEST | Pressemelding
Noen av Norges største bilbransjeaktører går sammen og danner landets ledende bilskadekjede. INTAKT Bilskade vil bestå av inntil 27 helt eller delvis eide verksteder med en samlet årlig omsetning på inntil 700 millioner kroner.
Skala Skade & Lakk vinner bærekraftspris11.5.2022 09:42:48 CEST | Pressemelding
Skala Skade & Lakk sin avdeling på Minde i Bergen mottok i går kveld bærekraftprisen Årets Blinklys foran en feststemt bilbransje på The Qube.
Gjensidige blir medeier i MyCar Group5.5.2022 10:00:02 CEST | Pressemelding
Gjensidige kjøper en tredjedel av aksjene i MyCar Group AS. Hensikten er å utforske nye kundetilbud for distribusjon av mobile produkter og tjenester.