
Rekom Norge med storsatsing i Haugesund: Kjøper ni utesteder av Inventum
– Vi er stolte av å kunne fortelle at vi overtar ni av Haugesunds mest kjente utesteder av Inventum Gruppen. Barene som vi overtar har en unik plassering, og et godt potensiale til videreutvikling. Det er vår ambisjon å sikre at Haugesund har et av landets beste uteliv, sier Frederik Mygind, sjef for Rekom Norge.
Stedene som Rekom overtar fra Inventum Gruppen er Sportsbaren, Sebastians, Lille Blå, Push, Flytten, MM Upstairs, Mack Kjelleren, Rouge og Zensa. De ni utestedene vil formelt bli overtatt fra 1. august 2021. Stedene har totalt 60 ansatte og Rekom har som ambisjon at alle tidligere ansatte skal være med videre.
– Vi har stor respekt for det arbeidet Inventum og deres medarbeidere har lagt ned i Haugesund. Når vi nå skal utvikle disse stedene videre, er vi helt avhengig av å få med oss de ansatte som både kjenner byen og gjestene godt. Alle ansatte vil derfor få tilbud om å bli med videre og de vil også få tilbud om å ta del i vårt omfattende opplæringsprogram RekomAcademy, sier Mygind.
Rekom er den ledende utelivesaktøren i Norge og har totalt ca 40 utesteder over hele landet. Selskapet er eid av danske Rekom Group, som i dag er Skandinavias største utelivsaktør, med kjente konsepter som Heidi’s Bier Bar. Rekom har stor tro på vekst i den norske utelivsbransjen når landet nå gradvis gjenåpnes etter korona.
– Vi har stor tro på at utelivet vil komme sterkt tilbake, og i Haugesund får vi også en ordentlig kickstart med Sildajazzen som starter 11. august. Vi ser at kundene har nye forventinger til service og konsepter, konkurransen er hard, og koronasituasjonen vil også stille store krav til rutiner og sikkerhet. Det er derfor avgjørende at vi hele tiden jobber med å fornye oss og klarer å tilby kundene en trygg og god utelivsopplevelse, sier Mygind.
Daglig leder i Inventum Gruppen, Bjørn Gerry Viksund, ønsker Rekom hjertelig velkommen til regionens beste beliggenhet på indre kai i Haugesund.
– Vi ønsker Rekom lykke til med driften og ser frem til et godt samarbeid. Inventum Gruppen skal fremover drifte restaurantkonseptene MM Cafe & Bar og Il Forno i Haugesund, Bergen og Karmøy. Videre strategi er å vokse med disse konseptene flere steder i Norge, sier Bjørn Gerry Viksund, daglig leder i Inventum Gruppen.
Nøkkelord
Kontakter
Kontakt:
Frederik Mygind,
Country Manager Norge
+47 464 27 000
frederik.mygind@rekomgroup.com
Frederik MygindDaglig lederRekom Norge
Tel:+47 464 27 000Frederik.mygind@rekomgroup.comBjørn Gerry ViksundDaglig lederInventum Gruppen
Tel:986 37 000Tel:975 10 010Lenker
Om REKOM Group Norge AS
Om Rekom Norge:
Rekom er den ledende utelivesaktøren i Norge og har ca. 40 utesteder over hele landet. Selskapet er eid av danske Rekom Group som har +140 utesteder i Danmark, Norge og Finland totalt.
Følg pressemeldinger fra REKOM Group Norge AS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REKOM Group Norge AS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REKOM Group Norge AS
Rekordår for REKOM – omsatte for 2,2 milliarder danske kroner30.3.2023 10:00:00 CEST | Pressemelding
(København, 30. mars 2023): REKOM doblet omsetningen fra 2021 til 2022, med 66 prosent av omsetningen generert utenfor Danmarks grenser. Driftsresultatet (EBITDA) endte på 503 millioner danske kroner. Det sterke resultatet er i tråd med konsernets forventninger og viser at REKOM har en robust forretningsmodell i en periode der inflasjon og økonomisk usikkerhet preger markedet.
Oppkjøp i Storbritannia sikrer tilfredsstillende 2021 for REKOM, tross nedstengning av utelivet i Norden17.3.2022 10:00:00 CET | Pressemelding
København, 16. mars 2022: Årsregnskapet til utelivsaktøren REKOM viser positiv EBITDA i 2021, men et lite underskudd på bunnlinjen. Etter nok et år preget av restriksjoner og nedstengning av utelivet, særlig i Norden, skyldes det tilfredsstillende resultatet i hovedsak et godt resultat i Storbritannia. REKOM har i dag mer enn 200 utesteder i Nord-Europa og forventer å omsette for mer enn to milliarder danske kroner (DKK) i 2022.