Gir gyldig forsikring til alle land som ikke omfattes av reiseråd
2.7.2021 14:42:10 CEST | If | Pressemelding

Fra midnatt natt til mandag 5. juli opphever UD reiserådet for land i EØS, Schengen og Storbritannia, samt flere land på EUs såkalte tredjelandsliste, der i blant USA, Australia og Japan.
- Vi har gjennom hele pandemien gledet oss til kundene våre igjen kan skape nye minner i utlandet. Derfor er det naturlig for oss å gi gyldig forsikringsdekning i land som ikke lenger vil omfattes av UDs reiseråd. Dette gjelder uavhengig av om kunden er vaksinert eller ikke, sier Andreas Handeland, kommunikasjonsdirektør i Europeiske Reiseforsikring, som er en del av If.
Kunder i Europeiske Reiseforsikring har hatt gyldig forsikringsdekning også i land omfattet av reiseråd i EU, Schengen og Storbritannia siden 27. mai. Så først og fremst handler denne endringen om at kundene nå får enda flere reisemuligheter i tiden som kommer.
- Nå blir det mulig å reise med gyldig reiseforsikring også til USA, Australia, New Zealand, Japan, Taiwan, Singapore, Sør-Korea, Nord-Makedonia, Serbia, Israel og Libanon. Dette er en gledens dag, men det er likevel viktig å gjøre grundig research, både før man kjøper en reise, og før selve avreisen, sier Handeland.
Reiseforsikringen gjelder som normalt på reiser til alle disse områdene, inkludert koronarelaterte hendelser, men den dekker ikke innreisekarantene i landet man skal reise til, eller den man kan få ved hjemkomst til Norge.
Nøkkelord
Kontakter
Andreas Bibow HandelandKommunikasjonsdirektør
Tel:+47 416 16 274andreas.handeland@if.noBilder

Om If
If er det største forsikringsselskapet i Norden, med over 4,5 millioner kunder, både privatpersoner og bedrifter. Vi forsikrer hver femte bolig og bil i Norden, og tilbyr personforsikring for privatpersoner og bedrifter.
Vi har 10 000 ansatte, spredt over flere forretningsområder og land, som sammen sørger for at våre privat- og bedriftskunder får riktig hjelp. Takket være vår størrelse og bredde kan vi være nær kundene våre og tilby trygg forsikring. Vårt løfte til kundene våre er kjernen i vår identitet – If hjelper mye.
If er heleid av finske Sampo, som er notert på Nasdaq-børsen i Helsingfors, Stockholm og København. I 2025 ble Topdanmark en del av If. If har hovedkontor i Sverige, og opererer også i Baltikum.
Følg pressemeldinger fra If
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra If på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra If
If på Arendalsuka 202628.5.2026 16:40:05 CEST | Pressemelding
Vi i If forsikrer om at vi er godt forberedt til Arendalsuka 2026. Både i våre egne arrangementer og fra andres scener vil vi snakke om forebyggende helse, sykefravær og klimatilpasning. Full oversikt her!
Farene som elsparkesyklister bør være klar over15.5.2026 09:47:41 CEST | Pressemelding
Unge under 16 og menn dominerer personskadene på elsparkesykler, viser tall fra If. Mange skader involverer personbiler. For elsparkesykler uten forsikring, kan konsekvensene bli millionregning.
Boligeiere prioriterer mer skadeforebygging6.5.2026 08:01:33 CEST | Pressemelding
Sampo Group leverer et solid resultat i første kvartal, med fortsatt sterk etterspørsel etter Ifs forsikringsprodukter. If ser en tydelig trend innenfor boligforsikring, der stadig flere boligeiere ønsker å forebygge skader på hjemmene sine.
Nye tall: Unge kvinner føler seg utenfor på grunn av sosiale medier9.4.2026 07:21:20 CEST | Pressemelding
Hver tredje kvinne (32 prosent) mellom 18 og 29 år i Norge har følt seg sosialt utenfor eller mindre verdt på grunn av innhold i sosiale medier.
If har fått inn rundt 20 skademeldinger fra «Dave»6.4.2026 07:34:55 CEST | Pressemelding
Forsikringsselskapet If har ved 07.30-tiden mandag, andre påskedag, foreløpig fått inn få skademeldinger som følge av ekstremværet «Dave».
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
