Investerer 50 millioner kroner i nytt verksted på Hamar

Felleskjøpet Agri er med sine 11 fabrikker, 104 butikker og 40 verksteder ett av de viktigste selskapene for varer, tjenester og service til den norske bonden. Hamar-regionen er etav områdene hvor vi har størst virksomhet med kornmottak og kraftfôrfabrikkpå Stange, og en stor avdeling i Hamar. Nå utvides satsningen ytterligere med nytt verksted på 1500 kvadratmeter.
– Vi har rett og slett kapasitetsproblemer på verkstedet vårt i Hamar. Det er det nest største verkstedet vårt målt i omsetning, og det til tross for at verkstedhallen er ganske liten. Dette skal vi nå gjøre noe med og vil det neste året investere over 50 millioner kroner i et helt nytt bygg. Dette kommer kundene til å merke, og ikke minst våre ansatte som får et topp moderne verksted hvor de kan skru John Deere og alle andre maskiner og redskaper, sier Frode Dahl, maskindirektør i Felleskjøpet Agri.
Med et grunnareal på 1500 kvadratmeter og opp mot 20 «skruplasser» i den nye verkstedhallen vil servicegraden til kundene bli bedre. Større areal ogmoderne utstyr vil også bedre helse, miljø og sikkerhet for de ansatte. Dagens verksted vil gjøres om til maskinutstillingshall når det nye verkstedet står klart.
Planlagt åpning i mars 2022
Det er Felleskjøpets eget eiendomsselskap,Agri Eiendom AS, som er byggherre i prosjektet. Anbud på jobben har vært ute og Agri Eiendom er nå i sluttforhandlinger med entreprenør. Byggestart avhenger av de siste godkjenningene fra kommunen.
– Behovet for et større verksted på Hamar er et prosjekt vi har jobbet lenge med internt i Felleskjøpet. Nå er prosjektet godkjent av vårt styre og vi avventer de siste avklaringene fra kommunen før vi starter arbeidene. Dette er en betydelig investering fra vår side, og en stor satsing som bøndene i innlandet og våre ansatte vil nyte godt av i mange år fremover, sier Henrik Krogh, daglig leder i Agri Eiendom.
Dersom planlagt byggestart overholdes vil det nye verkstedet være klart til åpning i månedsskiftet mars/april 2022.
Nøkkelord
Kontakter
Thomas SkjennaldKommunikasjonssjef
Tel:+47 926 86 100thomas.skjennald@felleskjopet.noBilder
Lenker
Om Felleskjøpet Agri
Felleskjøpet Agri hadde en omsetning på 21,2 milliarder i 2024 og har i overkant av 4 200 ansatte. Felleskjøpet er viktigste leverandør av teknologi og driftsmidler til norsk landbruk og har rundt 100 butikker rettet mot bønder og forbrukere i Norge. Felleskjøpet eier Granngården i Sverige som også har rundt 100 butikker rettet mot samme målgruppe.
Vår virksomhet omfatter også eiendomsdrift, brød og bakervarer, samt utstyr til park, anlegg og kjæledyr. Felleskjøpet Agri er et samvirke eid av i rundt 36 000 bønder. Felleskjøpet Agri er markedsregulator for korn og innkjøps- og salgssamvirke for medlemmene. Felleskjøpet Agri sitt hovedmål er å bidra til å styrke medlemmenes økonomi på kort og lang sikt.
Følg pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Felleskjøpet Agri på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Én av tre nordmenn frykter for mattilgangen24.4.2025 08:07:08 CEST | Pressemelding
Felleskjøpet peker på behovet for økt satsing på norsk matkorn, og utfordrer samtidig alle nordmenn til å bidra til økt sjølforsyning.
Felleskjøpet deler ut settepoteter på Oslo S23.4.2025 10:51:20 CEST | Presseinvitasjon
INVITASJON TIL PRESSEN: Landbruksministeren blir med når årets «Klar, ferdig, så»-aksjon starter i Oslo mandag 28. april.
Felleskjøpet lanserer ny kampanje: – Vi er butikken for alle15.4.2025 12:55:21 CEST | Pressemelding
Denne uka lanserer Felleskjøpet en ny, nasjonal reklamekampanje med ett tydelig mål: Å vise at den grønne og gule butikken er for langt flere enn mange tror.
En ny standard for elektriske kompaktlastere11.4.2025 07:39:05 CEST | Pressemelding
Under Bauma 2025 i München ble Avant Tecnos nye e700-serie lansert, og den løfter elektriske kompaktlastere til et nytt nivå. Den finske produsenten er først i verden med en kompaktlaster i denne størrelsesklassen med 47 kWh batteri og direkte elektrisk drivlinje.
Jens Lippestad ny styreleder i Felleskjøpet Agri8.4.2025 11:35:40 CEST | Pressemelding
Tirsdag formiddag valgte årsmøtet i Felleskjøpet Agri det nye styret i samvirket.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom